آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: طراحی گرافیکی تابلو برق تک فاز

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
با احترام
این پمپ آبها ، آبرسانی مصرفی هستند ، تامین تغذیه پکیج و یا هر آنچه که هست رو بفرمائید.
دائم کار هستند و یا چی ؟
با چه سنسوری و با چه فشاری ، قطع و وصل میشن ؟
و کلی سوال دیگه . اطلاعات رو کامل ارائه بدید.
طراحی تابلو کلی جزییات لازم داره .
سپاس

سلام وقت شما هم بخیر تشکر بابت شرکت در تاپیک
بله این پمپ ها دائم کار هستن و مدت زمان کمی پیش میاد خاموش باشن، جهت استفاده برای اب رسانی مزارع برنج استفاده میشه و پمپ پاژ باغ کیوی و درختان میوه...

تا به امروز متاسفانه فقط با یک فیوز قطع و وصل میشدن که چندین چند سال هست داریم ضرر میکنیم سیمپیچ میسوزه پمپ پیش امده خالی کار کرده سوخته و ... مشکلات دیگه
تصمیم گرفتم ی بار برا همیشه با یک تابلو برق ضرر رو به حداقل برسونم

تو ضیحات دیگه ای لازم باشه بفرمایید بدم خدمتتون

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
مدار فرمان است . کلید صفر و یک برای قطع و وصل الکترو موتور است.
95 و 96 برای بی متال است که روی بی متال نوشته 95 و 96 برای اینکه هر موقع الکتر موتور جریانی کشید برق تغذیه کنتاکتور A1 . A2 را قطع کنه . تا الکترو موتور کار نکنه.
و کنترل بار برای جریان کشیدن اکترو موتور است شاید بپزسی پس بی متال چکار میکنه؟ بله بی متال هم کار کنترل بار را انجام میده .اما من از تایمر روی کنترل بار جهت روشن کردن الکترو موتور ها در یک زمان نباشه استفاده کردم. مثلا اولین پمپ را در اولین رنج زمان تایمر تنظیم میکنم و دومین الکترو موتور را در رنج وسط های تایمر انتخاب میکنم . سومین الکترو موتور را در رنج تایمر اخر تنظیم میکنم تا روشن شدن الکتروموتور ها در یک زمان نباشد.
و در آخر تغذیه بوبین کنتاکتور است .A1 به فاز وصل میشه و A2 به نول وصل میشه.

توضیحات عالی
متوجه نشدم چطور عمل میکنه وقتی به هیچ عملگری وصل نیست
در واقطع چیزی ک تو شکل مشخصه پمپ به خروجی سمت چپ وصل میشه و هیچ ارتباطی با مدار سمت راستی نداره مهندس

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
توضیحات عالی
متوجه نشدم چطور عمل میکنه وقتی به هیچ عملگری وصل نیست
در واقطع چیزی ک تو شکل مشخصه پمپ به خروجی سمت چپ وصل میشه و هیچ ارتباطی با مدار سمت راستی نداره مهندس
سلام
دوست خوبم . الکترو موتور به مدار قدرت وصل میشه . و مدار فرمان به کنتاکتور دستور میده.
قسمتی از کنتاکتور . بوبین کنتاکتور در مسیر مدار فرمان قرار دارد . یا بوبین کنتاکتور از مدار فرمان دستور میگیرد . و باعث میسود کنتاکت های داخل کنتاکتور وصل شود .
پمپ به خروجی مدار قدرت وصل میشود.
متشکرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SamaNInc

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
مدار تابلو برق را به دو قسمت تقسیم کن .
1- مدار فرمان
2 - مدار قدرت

توضیحی در مورد مدار فرمان .
مدار فرمان . مداری است جهت روشن و خاموش کردن اکتروموتور به کار میرود . در جا های حساس ولتاژ مدار فرمان 12 ولت یا 24 ولت انتخاب میکنند جهت محافظت از اپراتور. که از رله های تغذیه بوبین 12 ولتی یا 24 ولتی یا از کنتاکتور های تغذیه بوبین 12 ولتی یا 24 ولتی استفاده میکنند.
و کلیه وسایل محافظ ها بی متال یا کنترل فاز یا کنترل بار . قسمت محافظ در مدار فرمان به صورت سری قرار میگیرد . تا در صورت بروز مشکل الکترو موتور را خاموش کند . یا به این صورت بگم مثلا بی متال از دو قسمت تشکیل شده است . قسمت قدرت که با T2 - T4 - T6 در روی بی متال نشان داده است که از یک طرف ورودی به کنتاکتور بسته میشه و از طرف خروجی به الکترو موتور پمپ آب وصل میشه. و قسمت مدار فرمان تشکیل شده است از 95 . 96 که به صورت سری در مدار فرمان قرار میگیرد.
و کنتاکتور و کنترل بار از دو قسمت فرمان و قدرت تشکیل شده که با سرج در اینترنت میتونی عملکرد این قطعات را بدونی.
اگر مشکلی بود در خدمت هستم دوست خوبم
متشکرم

• Like

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
مدار تابلو برق را به دو قسمت تقسیم کن .
1- مدار فرمان
2 - مدار قدرت

توضیحی در مورد مدار فرمان .
مدار فرمان . مداری است جهت روشن و خاموش کردن اکتروموتور به کار میرود . در جا های حساس ولتاژ مدار فرمان 12 ولت یا 24 ولت انتخاب میکنند جهت محافظت از اپراتور. که از رله های تغذیه بوبین 12 ولتی یا 24 ولتی یا از کنتاکتور های تغذیه بوبین 12 ولتی یا 24 ولتی استفاده میکنند.
و کلیه وسایل محافظ ها بی متال یا کنترل فاز یا کنترل بار . قسمت محافظ در مدار فرمان به صورت سری قرار میگیرد . تا در صورت بروز مشکل الکترو موتور را خاموش کند . یا به این صورت بگم مثلا بی متال از دو قسمت تشکیل شده است . قسمت قدرت که با T2 - T4 - T6 در روی بی متال نشان داده است که از یک طرف ورودی به کنتاکتور بسته میشه و از طرف خروجی به الکترو موتور پمپ آب وصل میشه. و قسمت مدار فرمان تشکیل شده است از 95 . 96 که به صورت سری در مدار فرمان قرار میگیرد.
و کنتاکتور و کنترل بار از دو قسمت فرمان و قدرت تشکیل شده که با سرج در اینترنت میتونی عملکرد این قطعات را بدونی.
اگر مشکلی بود در خدمت هستم دوست خوبم
متشکرم

خیلی جذاب شد برام دوست دارم هر چه زودتر مدارو اجرا کنم عملکردشو ببینم چطوریه

عذر میخوام سوال زیاد میپرسم
شما چه برندی پیشنهاد میدی ک تو این بازار حداقل از کیفیت خوبی برخوردار باشه خیالم از بابت عملکردش راحت باشه

لوازمی که من متوجه شدم لازم دارم اینهاست یا اگر اشتباه میکنم لطفا بم بگید

دو عدد فیوز اتصال کوتاه
دو عدد کنتاکتور
یک عدد بی متال
یک عدد کنترل بار

از همه مهمتر با توجه به مشخصات پمپی که دادم پمپ 10 آمپر سه اسب باید با چه مشخصاتی این لوازمو تهیه کنم

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
این رو هم اضافه کنم این حجم از اطلاعاتی ک بم دادید واقعا ارزشمند بود و مشخصه به سادگی بدست نیاوردید ممنونم از بابت به اشتراک گذاشتنش:icon26:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
خیلی جذاب شد برام دوست دارم هر چه زودتر مدارو اجرا کنم عملکردشو ببینم چطوریه

عذر میخوام سوال زیاد میپرسم
شما چه برندی پیشنهاد میدی ک تو این بازار حداقل از کیفیت خوبی برخوردار باشه خیالم از بابت عملکردش راحت باشه

لوازمی که من متوجه شدم لازم دارم اینهاست یا اگر اشتباه میکنم لطفا بم بگید

دو عدد فیوز اتصال کوتاه
دو عدد کنتاکتور
یک عدد بی متال
یک عدد کنترل بار

از همه مهمتر با توجه به مشخصات پمپی که دادم پمپ 10 آمپر سه اسب باید با چه مشخصاتی این لوازمو تهیه کنم

ممنونم
برای یک الکترو موتور تکفاز 3 اسب 2/2 کیلو وات
کلید صفر و یک یک عدد ( جریان پایین)
فیوز تکفاز 16 آمپر از نوع c برای مدار قدرت یک عدد
فیوز تکفاز 2 یا 1 آمپر از نوع تند کار برای مدار فرمان یک عدد
کنتاکتور 16 آمپر یک عدد
بی متال 7 الی 10 یک عدد
کنترل بار 5 الی 12 یک عدد
تابلو برق به ابعاد ....... و ........ مونده به چند تا الکترو موتور دستوری بدی به نظر من 1متر در 1متر بهتر است
ریل حدودا 2 متر
سیم نمره 0/5 به مقدار لازم جهت مدار فرمان
سیم نمره 2/5 به مقدار لازم جهت مدار قدرت
چراغ سیگنال برای نشان دادن روشن و خاموش بودن پمپ یا نشانگر خطا تعداد مورد نیاز مونده به طراح
و خیلی میخواهی اصولی باشه سر سیم سوزنی و کابلشو هم میتونی استفاده کنی.
و............
دوست خوبم اگر در مونتاژ تابلو تجربه ای نداری از یک تابلو کار کمک بگیر

متشکرم

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
ممنونم
برای یک الکترو موتور تکفاز 3 اسب 2/2 کیلو وات
کلید صفر و یک یک عدد ( جریان پایین)
فیوز تکفاز 16 آمپر از نوع c برای مدار قدرت یک عدد
فیوز تکفاز 2 یا 1 آمپر از نوع تند کار برای مدار فرمان یک عدد
کنتاکتور 16 آمپر یک عدد
بی متال 7 الی 10 یک عدد
کنترل بار 5 الی 12 یک عدد
تابلو برق به ابعاد ....... و ........ مونده به چند تا الکترو موتور دستوری بدی به نظر من 1متر در 1متر بهتر است
ریل حدودا 2 متر
سیم نمره 0/5 به مقدار لازم جهت مدار فرمان
سیم نمره 2/5 به مقدار لازم جهت مدار قدرت
چراغ سیگنال برای نشان دادن روشن و خاموش بودن پمپ یا نشانگر خطا تعداد مورد نیاز مونده به طراح
و خیلی میخواهی اصولی باشه سر سیم سوزنی و کابلشو هم میتونی استفاده کنی.
و............
دوست خوبم اگر در مونتاژ تابلو تجربه ای نداری از یک تابلو کار کمک بگیر

متشکرم

نفرمودین چه برندی مناسبه

ای کاش شما برای من طراحی اجراش رو انجام میدادید هزیینشو پرداخت میکردم خدمتتون

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام

نفرمودین چه برندی مناسبه
برای کنتاکتور و بی متال برند های LS کره . هیوندا . اشنایدر . از برند های ایرانی کاوه و شیل ایران
برند کنترل فاز برنا قیمتش هم خوبه
رله کنترل بار برنا
این سه قطعه از همه مهمتر است . بغیه را هر برندی میگیری بگیر

دوست خوبم من طراح نیستم . اما همکاران میتونند بهتون کمک کنند . در ضمن از آقا پارسا در پست 10 میتونی کمک بگیری .
متشکرم

• Like
بالا