آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: تعمیرات موبایل بهتره یا لپ تاپ؟

یکی از سوالات متداول افرادی که می خواهند یک شغل تعمیراتی را آغاز کنند این است که تعمیرات موبایل بهتر است یا لپ تاپ. این دو شغل شباهت های زیادی با هم دارند. در هر دو باید به بخش نرم افزاری و سخت افزاری مسلط باشید. هر دو درآمد بالایی دارند. تقاضای تعمیرات لپ تاپ و موبایل بالا است و بازارکار این دو رشته به سختی اشباع می شود.
بنابراین مقایسه کردن میان این دو شغل کار راحتی نیست. هر کس از زاویه دید خودش و استدلال های شخصی خودش یکی را بر دیگری برتری می دهد. اما واقعیت این است که هر دو شغل مزایا و معایب خودشان را دارند. بهترین کسی که می تواند بین این دو شغل یکی را انتخاب کند خود شما هستید.
شما باید امکانات، علایق و شرایط خود را بسنجید و ببینید که کدام شغل برایتان بهتر است. هر دو شغل پتانسیل این را دارند که شما را به درآمد و آینده بسیار خوبی برسانند. اما شرط اول برای موفقیت، داشتن استعداد و علاقه است. حتما نظرات و تجربیانتان را در بخش با سایت انجمن تعمیرکاران به اشتراک بزارید ممنونم .

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
984
همدان کوی ولیعصر
با سلام به همکاران عزیز
به نظر وتجربه بنده شاید این دو شغل کمی از لحاظ ظاهر با هم یکی باشن ولی در اصل تفاوت های فاحشی دارن چون بنده هردو را تجربه کرده ام والان یکی از کارهایم تعمیرات لپ تاپ است باز منتظر نظرات دوستان می شویم واگر مجالی بود در مورد این موضوع جامع تر توضیع می دهم

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
سلام
به نظر بنده تعمیرات موبایل در کنار دانش فنی نیاز به مهارت و تکنیک داره و بیشتر تعمیراتش بصورت سولوشن انجام میشه یعنی یک روش رو برای یک مشکل شایع پیدا میکنن و انجام میدن
مثل تراشیدن بخشی از سی پی یو برای رفع یک ارور خاص توی گوشی های آیفون و اینکه فرد باید توانایی انجام کارهای بسیار دقیق و ریز رو داشته باشه.
ولی توی تعمیرات لپ تاپ و سخت افزار کامپیوتر نیاز به دانش الکترونیک بالاتری برای پیدا کردن عیب دستگاه هست. البته مهارت هم برای یک سری کارها مثل تعویض اسلات ، تعویض چیپ و .... نیاز هست

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام دوستان عزیز

تعمیرات گوشی و لپتات با هم خیلی فرق دارن
هم از نظر کار هم از نظر بازار هم از نظر مشتری

مشتریان تعمیرگاه لپتاپ اغلب قشر تحصیل کرده هستن که لپتاپ وسیله کار اونها حساب میشه اما در مورد گوشی این قضیه فرق میکنه و قشر زیادی که گوشی دارن از اون به عنوان وسیله سرگرمی و چرخ زدن در اینترنت استفاده میکنن

همین موضوع تعیین کننده خیلی تفاوت ها در این دو هست

یعنی موبایل همه جا هست ولی لپتاپ خیلی کمتر مصرف میشه

در مورد فن وحرفه موبایل باید عرض کنم که تقریبا 50 درصد تعمیرش بصورت نرم افزاری هست و در سخت افزار هم کار زیادی نمیشه انجام داد فقط میشه چند تا سلوشن زد و چندتا چیپ و ایسی عوض کرد در واقع چون اکثرا شماتیک و نقشه ندارن کار زیادی نمیشه انجام داد و همه چیز بستگی به تجربه تعمیرکار داره اما در لپتاپ کاملا برعکس هست و تجربه زیاد در موفق بودن تعمیر ربط نداره چه بسا تعمیرکاران زیادی بودن که سالهای متمادی تعمیر کار لپتاپ بودن اما چون سواد استفاده از نقشه و شماتیک و همچنین الکترونیک پایه ضعیفی داشتن زیاد در امر تعمیر موفق نبودن

خیلی افراد هستن که بخاطر همین بازار مشتری یک جنس به سمت اون خدمات نمیرن مثلا خود بنده حوصله سروکله زدن با هر کسی رو ندارم بنا براین سعی میکنم مشتری که دارم از قشر تحصیل کرده باشه( برای همین به سمت لپتاپ رفتم) تا بشه بصورت منطقی مجابش کرد

Omidi2722

کاربر vip
vip
کاربر
سلام دوستان
نظر منم اینه که بستگی به سطح دانش شخص داره، کار تعمیرات موبایل یه چیز روتین و تکراریه و میشه گفت ۷۰ درصد مهارته و ۳۰ درصد دانش، بخاطر فشردگی مدارات و آیسی ها، و اکثر عیوبش هم با یه آزمون و خطا حل میشه، فرضا عیب دوربین توی اکثر مواقع یه مسیر چند مرحله‌ایه که اول آیسی دوربین یا esd چک میشه، بعد مسیر، بعد تغذیه، بعد cpu, البته مثال بود و مراحلشو همینطوری گفتم، ولی توی تعمیرات لبتاپ اینطوری نیست و عیوب خیلی گسترده تر و خاص تر هستن
در مورد درآمدش هم باز برمیگرده به مهارتتون، اگر بتونید توی شهرتون حرفی برای گفتن داشته باشین درامدش عالیه، ولی برای موبایل با یه دانش سطحی هم میشه زود به درآمد رسید،
از جنبه دیگه اینکه بازار موبایل قطعا رقیب بیشتری دارین ولی لبتاب انحصاری تره

بالا