آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: قطع و وصل مداوم رله با استفاده از ای سی 555

Apriliyaa

کاربر
2013-01-23
28
22
سلام و وقت بخیر
دوستان می خوام یه مدار با ولتاژ 5 ولتی درست کنم با ااستفاده از ای سی 555 و رله 5 ولتی
منتحی نمیدونم چه جوری طراحی کنم که وقتی ولتاژ رو فعال کردیم رله مداوم قط و وصل بشه

دقت کنید مدار تایمر در مثل راه پله نمی خوام ، می خوام هر قط و وصل بشه نامحدود!
فاصله ی قط و وصل هم اگر قابل تنظیم باشه که عالیه ولی مد نظر همون در هر ثانیه یک قط و صل هست
ممنون

Apriliyaa

کاربر
2013-01-23
28
22
سلام داداش در این حالت پدر رله درمیآید لطفا کاملتوضیح دهید که برای راه اندازی چی به اینگونه مدار نیاز دارید
ساغول
میخوام فرمان رله رو وصل کنم به دو سر میکرو سویچ موس کامپیوتر تا یه سره برام بدون وقفه کلیک کنه....
اگر نرم افزاری این کار رو انجام بدم توصد نرم افزار بن میشم حتما باید کریک کردن های مداوم داشته باشم و مکانیکی (یعنی خود موس فرمان کیک رو صادر کنه)
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم

aliporamir

کاربر
2014-11-25
4
8
سلام دوست عزیز شما بجای رله میتوانید از ترانزیستور استفاده کنید چون تو این حالت عمر رله به شدت کم میشه شما برسی کنید ببینید که سوییچ کلیک موس مثبت رو وصل میکنه یا منفی رو تا از ترانزیستور مناسب استفاده کنید

aliporamir

کاربر
2014-11-25
4
8
برای مدارهم اگه تو گوگل سرچ کنید مدار مولتی ویبراتور با۵۵۵ مدارات زیادی میاره که به راحتی میتونین استفاده کنید و با استفاده از یک پتانسیومتر هم زمانش قابل تنظیم میشه

Apriliyaa

کاربر
2013-01-23
28
22
نظرتون در مورد این مدار چیه عملیه؟
sketch_1629623926747.png

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
952
رله برای کاربرد سرعتی مناسب نیست و سریع خراب میشه

heical

کاربر
2011-05-13
306
531
با ترانزیستور به نظرم به مدار بسازید که سویچ زنی رو انجام بده. توی این پروژه ای که شما قصد دارید بسازید به نظرم رله به سرعت مستهلک و خراب میشه. وقتی ورودی و خروجی مدارتون ولتاژش ۵ ولت هست دیگه چرا رله استفاده کنید؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Apriliyaa
بالا