آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: گرفتن خروجی از دزدگیر فابریک سمند مالتی پلکس سازه پویش

chavooshi

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-17
403
686
قم
با سلام به اساتید
من یک سمند 93 مالتی پلکس بوش 7.4.9 سازه پویش دارم
به تازگی یک gps تهیه کردم
Gps فاقد پورتی برای اتصال به سیستم دزدگیره، فقط یک شاسی sos داره که هر موقع فشار بدید شروع به زنگ زدن میکنه
میخوام این دکمه sos به دزدگیر فابریک ماشین متصل کنم تا وقتی یکی از دربها باز شد و آژیر دزدگیر فعال شد شروع به زنگ زدن کنه
حالا اگه این sos به یکی از شاسی های لادری وصل کنم با هر بار باز یا بسته کردن دربها زنگ میزنه
میخوام از آژیر فابریک ی خروجی بگیرم و بدم به رله تا هر وقت آژیر فعال شد رله شاسی بزنه
IMG_۲۰۲۱۰۹۰۸_۰۱۰۸۵۷.jpg
IMG_۲۰۲۱۰۹۰۸_۰۱۰۹۳۷.jpg
IMG_۲۰۲۱۰۹۰۸_۰۱۱۰۰۷.jpg
+12 و -12 همیشه وجود دارن
فقط خروجی -12 وقتی آژیر نمیزنه 6 ولته وقتی آژیر میزنه 12 ولت که اونم حتی وقتی ی لامپ led بهش وصل میکنم دیگه آژیر قطع میشه
این خروجی به پایه RB2 آی سی pic16f54 متصله
سوال:
از همین آژیر یا قسمت دیگه ای در مالتی پلکس وجود داره که وقتی سیستم آژیر فعال میشه پالس، ولتاژ یا کنتاکت رله ای فعال بشه و من بتونم خروجی بگیرم؟
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

آخرین ویرایش:

سروجهانی

کاربر
2016-11-24
23
37
سلام دوست گرامی من از همین نوع ازیر الان زیر دستم کار میکنم من سوال شما را بررسی کردم و تنها راه خروجی گرفتن از سیمهای بلندگو هستش به این ترتیب که با توجه به استفاده از امپلی فایر پوشپول چهار ترانزیستوری باید خروجی را تبدیل به جریان مستقیم کنی یا به روش الکترونیکی یا مکانیکی رله از ان خروجی بگیری در ضمن این پایه با توجه به عرض مدار چاپی به نظر نمیرسد که یک خروجی باشد و فقط یک ورودی تک بیتی برای تحریک اژیر میباشد که توسط مقومت اس ام ادی پول اپ شده است و با صفر کردن این ورودی صدای اژیر قطع و در صورتی که ازاد بشه یعنی برابر 1 بشهبا توجه به اینکه پول اپ داخلی شده صدای ازیر در میاد و البته همه اینها نظر شخصی منه و ممکنه درست نباشه با مسولیت خودتان انجام دهید و اما مشکل من این است که میکرو کنترلر از بین رفته ایا کسی میتونه فایل فلش این میکرو کنترلر را برای من بفرسته روی ان برچسب ورژن 12 زده ممنون اگر خبرم کنید.

behi71

کاربر
2023-12-04
3
0
قوچان
سلام منم دقیقا مشکل شما رو دارم و میخوام یه آژیر دیگه به سیستم آژیر فابریک اضافه کنم اما هر کدوم از پایه های سوکت اژیر رو واسه سیگنال رله انتخاب کردم جواب نداد !!! اگر شما فهمیدید چاره کار چیه ممنون میشم راهنمایی کنید.
با سلام به اساتید
من یک سمند 93 مالتی پلکس بوش 7.4.9 سازه پویش دارم
به تازگی یک gps تهیه کردم
Gps فاقد پورتی برای اتصال به سیستم دزدگیره، فقط یک شاسی sos داره که هر موقع فشار بدید شروع به زنگ زدن میکنه
میخوام این دکمه sos به دزدگیر فابریک ماشین متصل کنم تا وقتی یکی از دربها باز شد و آژیر دزدگیر فعال شد شروع به زنگ زدن کنه
حالا اگه این sos به یکی از شاسی های لادری وصل کنم با هر بار باز یا بسته کردن دربها زنگ میزنه
میخوام از آژیر فابریک ی خروجی بگیرم و بدم به رله تا هر وقت آژیر فعال شد رله شاسی بزنه
مشاهده فایل‌پیوست 178901
مشاهده فایل‌پیوست 178902
مشاهده فایل‌پیوست 178903
+12 و -12 همیشه وجود دارن
فقط خروجی -12 وقتی آژیر نمیزنه 6 ولته وقتی آژیر میزنه 12 ولت که اونم حتی وقتی ی لامپ led بهش وصل میکنم دیگه آژیر قطع میشه
این خروجی به پایه RB2 آی سی pic16f54 متصله
سوال:
از همین آژیر یا قسمت دیگه ای در مالتی پلکس وجود داره که وقتی سیستم آژیر فعال میشه پالس، ولتاژ یا کنتاکت رله ای فعال بشه و من بتونم خروجی بگیرم؟
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,218
4,229
سلام منم دقیقا مشکل شما رو دارم و میخوام یه آژیر دیگه به سیستم آژیر فابریک اضافه کنم اما هر کدوم از پایه های سوکت اژیر رو واسه سیگنال رله انتخاب کردم جواب نداد !!! اگر شما فهمیدید چاره کار چیه ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام تصویر از gps بزارید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: behi71

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,704
iRanTK.iR

درود بر شما

تا جایی که بنده اطلاع دارم در این نمونه دزدگیرها یک ولتاژ ثابت 12 ولت داریم و یک ولتاژ منفی که موقع فعال شدن دزدگیر به یکی از پایه های یونیت دزدگیر میره ...

ولتاژ منفی جریان خروجی نداره و نمیشه با اون رله رو راه انداخت ...

با مدار زیر میتونید یک رله رو راه بندازید و کار مد نظر شما رو انجام میده ...

ولتاژ تحریک منفی رو به پایه ورودی مقاومت یک کیلو اهمی که با Vin مشخص شده متصل کنید ، ولتاژ منفی ثابت یا بدنه به کلکتور ترانزیستور و پایه مثبت هم با VCC مشخص شده ...

برای ترانزیستور میتونید از یک ترانزیستور معمولی مثبت مثل A733 استفاده کنید و برای دیود سری شده با سیم پیچ رله هم از یک 1N4007 استفاده کنید .

با این شرایط وقتی ولتاژ منفی به بیس ترانزیستور برسه رله فعال میشه ...

Relay Switch by PNP Transistor.jpg

behi71

کاربر
2023-12-04
3
0
قوچان
درود بر شما

تا جایی که بنده اطلاع دارم در این نمونه دزدگیرها یک ولتاژ ثابت 12 ولت داریم و یک ولتاژ منفی که موقع فعال شدن دزدگیر به یکی از پایه های یونیت دزدگیر میره ...

ولتاژ منفی جریان خروجی نداره و نمیشه با اون رله رو راه انداخت ...

با مدار زیر میتونید یک رله رو راه بندازید و کار مد نظر شما رو انجام میده ...

ولتاژ تحریک منفی رو به پایه ورودی مقاومت یک کیلو اهمی که با Vin مشخص شده متصل کنید ، ولتاژ منفی ثابت یا بدنه به کلکتور ترانزیستور و پایه مثبت هم با VCC مشخص شده ...

برای ترانزیستور میتونید از یک ترانزیستور معمولی مثبت مثل A733 استفاده کنید و برای دیود سری شده با سیم پیچ رله هم از یک 1N4007 استفاده کنید .

با این شرایط وقتی ولتاژ منفی به بیس ترانزیستور برسه رله فعال میشه ...

مشاهده فایل‌پیوست 209147
ممنونم زحمت کشیدید

بالا