آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموشی کامل ال سی دی آیفون تصویری تابا مدل 1040m

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
درود بر اساتید محترم.آیفون مذکور روشن میشه و زنگ هم میخوره ولی ال سی دی کاملا خاموشه و بکلایت روشن نمیشه .آی سی بکلایت به شماره b23py پایه ورودیش (پایه 6) حدود 4.2 ولت داره و خروجیش (پایه 5) حدود 5.8 ولت داره.برد تغذیه هم خارج و با منبع تغذیه برق داده شد ولی مشکل همچنان پابرجاست.ممنون میشم از دوستان گرامی که راهنمایی بفرمایند از کجا باید پی به خرابی بکلایت و یا ال سی دی ببرم.در ضمن وقتی زنگ زده میشه صدای عمل کردن رله میاد . پیشاپیش بی نهایت سپاسگزارم.
111.jpg

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
دوستان محترم لطفا اگه کسی تجربه ای داره ممنون میشم راهنمائی بفرمائین.سپاس

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,549
تهران -شانکهای
دوستان محترم لطفا اگه کسی تجربه ای داره ممنون میشم راهنمائی بفرمائین.سپاس

با احترام
دوست عزیز ، علی الحساب باید lsp و ۲ عدد خازن جانبی رو تعویض کنید .
در ضمن، تصویر داخل مانیتور با نور چراغ قوه دیده میشه ؟ حتما امتحان کنید.
سپاس

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
با احترام
دوست عزیز ، علی الحساب باید lsp و ۲ عدد خازن جانبی رو تعویض کنید .
در ضمن، تصویر داخل مانیتور با نور چراغ قوه دیده میشه ؟ حتما امتحان کنید.
سپاس

درود بر شما.مهندس پارسای عزیز بسیار ممنونم از پاسخ و وقتی که گذاشتین.فرمایشات شما رو حتما انجام خواهم داد.فقط با توجه به اینکه این آی سی رو شاید نتونم در محلی که هستم تهیه کنم ، اگه با نور چراغ قوه تصویر مشخص شد میشه تا حدودی به خرابی این آی سی شک کرد؟سپاس فراوان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Parsa2309

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,549
تهران -شانکهای
درود بر شما.مهندس پارسای عزیز بسیار ممنونم از پاسخ و وقتی که گذاشتین.فرمایشات شما رو حتما انجام خواهم داد.فقط با توجه به اینکه این آی سی رو شاید نتونم در محلی که هستم تهیه کنم ، اگه با نور چراغ قوه تصویر مشخص شد میشه تا حدودی به خرابی این آی سی شک کرد؟سپاس فراوان

با احترام .
خواهش میکنم دوست عزیز، انجام وظیفه هستش.
بله.اگه تصویر رویت بشه ، اصلی ترین خرابی مربوط به همین lsp5526 میشه و اگه تصویر نباشه ،احتمال خرابی CPU رو دارید که باید برد تعویض بشه.
سپاس

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
مجدد از آقا پارسای عزیز تشکر ویژه دارم.طبق فرمایشات ایشون آی سی از مدار خارج شد و جهت تست و اطمینان از خرابی آی سی ، با منبع تغدیه ولتاژ ۵ ولت به پایه ۳ آی داده شد و ال سی دی روشن شد.در نهایت به علت پیدا نشدن آی سی در محل سکونت بنده، ماژول کاهنده dc به dc جایگزین آی شد شد و خازنهای ورودی و خروجی هم تعویض شد.در ضمن من نتونستم با نور چراغ قوه منو رو در خاموشی ال سی دی ببینم.سپاس

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
مدیران محترم ضمن تشکر از شما ، میخواستم پست شماره 3 را به عنوان صحیح ترین پاسخ انتخاب کنم تا تاپیک حل شده گردد ، ولی گزینه انتخاب صحیح ترین پاسخ وجود نداره.ممنون میشم تاپیک رو حل شده کنید.سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Parsa2309
بالا