آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نبودن 24 ولت در دستگاه جوش ARC 212

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
با سلام
دستگاه جوش ARC 212 که حدود ۷ ماه پیش به علت سوختن برد کوچک ۲۴ ولت و ماسفت k3878 آورده بود و با تعویض ۳ قطعه ی ( برد و ترانس e25 و ماسفت ) مشکل حل شده و بعد این مدت دوباره همون مشکل رو داره ولی فقط دو عدد دیود برد سوخته بود . با تعویض برد مشکل حل نشد و برای امتحان باز هر سه قطعه رو تعویض کردم باز ۲۴ ولت رو ندارم . ۳۰۰ ولت در پایه های ماسفت k3878 هست . و اگه یه پراب مولتی متر را به پایه ی گوشه‌ی ترانس وصل کنی ۳ پایه ی دیگه ۳۰۰ ولت را داره . ولی خروجی ترانس بعد ۲ عدد دیود کنار هم ۲۴ ولت را نداره .
خازن تغذیه ی ۲۴ ولت رو هم عوض کردم . ولی فعلا ۲۴ ولت نیومده . با روشن کردن فقط فن دستگاه روشن میشه .
اگه ۲۴ ولت را از بیرون ( منبع تغذیه ) وارد کنی دستگاه روشن میشه .
لطفا راهنمایی کنید با تشکر .
( نکته ی دیگه اگه به جای خریدن ۳ قطعه . برد بیرونی ۲۴ ولت را میگرفتم فکر کنم دستگاه روشن میشد ) اگه ممکنه در مورد تعمیر خود برد ۲۴ ولت راهنمایی کنید . با تشکر

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
با سلام
دستگاه جوش ARC 212 که حدود ۷ ماه پیش به علت سوختن برد کوچک ۲۴ ولت و ماسفت k3878 آورده بود و با تعویض ۳ قطعه ی ( برد و ترانس e25 و ماسفت ) مشکل حل شده و بعد این مدت دوباره همون مشکل رو داره ولی فقط دو عدد دیود برد سوخته بود . با تعویض برد مشکل حل نشد و برای امتحان باز هر سه قطعه رو تعویض کردم باز ۲۴ ولت رو ندارم . ۳۰۰ ولت در پایه های ماسفت k3878 هست . و اگه یه پراب مولتی متر را به پایه ی گوشه‌ی ترانس وصل کنی ۳ پایه ی دیگه ۳۰۰ ولت را داره . ولی خروجی ترانس بعد ۲ عدد دیود کنار هم ۲۴ ولت را نداره .
خازن تغذیه ی ۲۴ ولت رو هم عوض کردم . ولی فعلا ۲۴ ولت نیومده . با روشن کردن فقط فن دستگاه روشن میشه .
( نکته ی دیگه اگه به جای خریدن ۳ قطعه . برد بیرونی ۲۴ ولت را میگرفتم فکر کنم دستگاه روشن میشد ) اگه ممکنه در مورد تعمیر خود برد ۲۴ ولت راهنمایی کنید . با تشکر
سلام
لاین های روی برد را کنترل کن . قطعی نداشته باشه. و پایه های برد تغذیه سوئیچینگ را کنترل کن .
متشکرم

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
با سلام

درود
لطفاً تصویر از برد و قسمت مدار چاپر (مدار۲۴ ولت قرار بدید )
تا بهتر راهنمایی شوید
سپاس

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
1.jpg
2.jpg

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
لاین های روی برد را کنترل کن . قطعی نداشته باشه. و پایه های برد تغذیه سوئیچینگ را کنترل کن .
متشکرم

با سلام
لاین های روی برد و پشت برد را چک کردم و جاهایی که لحیم کمی داشتند را دوباره کاری کردم . هنوز 24 ولت برقرار نشده . با تشکر

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام
دیود BYV26E را تست کنید.
و دو تا مقاومت 270 کیلو هم تست کنید که به صورت سری بسته شده اند یا یک مقاومت 540 کیلو است.
متشکرم

آخرین ویرایش:

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
دیود BYV26E را تست کنید.
و دو تا مقاومت 270 کیلو هم تست کنید که به صورت سری بسته شده اند یا یک مقاومت 540 کیلو است.
متشکرم

سلام
دو مقاومت یکی 270 و دیگری 330 هست که هردو سالمه ( هردو 270 نیست ) شاید در تعمیرات قبلی عوض شده باشه .

دیود BYV26E که کوچیک و سفید رنگه سالمه از یک طرف جریان نداره از طرف دیگه 579 اهم نشان میده . ممنون

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام
دو مقاومت یکی 270 و دیگری 330 هست که هردو سالمه ( هردو 270 نیست ) شاید در تعمیرات قبلی عوض شده باشه .

دیود BYV26E و مقاومت 540 کیلو را نتونستم پیدا کنم . از روی شکل محلش یا شماره ی محل رو بفرمایید . ممنون
سلام
برد جوشکاری.png
متشکرم

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
دیود in4148 5t که مشخص کردم تعویض کردم . قبلی روی از برد جدا کرده و امتحان کردم از دو طرف جریان میداد . مقدارش چون ساییده شده بود ولی زیر لوپ شبیه 4148 نوشته شده بود . مقدار دیودی که گذاشتم درسته ؟

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام
دوست خوبم تو عکس یجوری افتاده که لاین مسی قطع شده با تست دیود چک کن ببین چی نشون میده؟ به رنگ صورتی کشیدم
برد 1.png
متشکرم

بالا