آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: نویز گیری صدا

2021-04-05
5
0
سلام و عرض ادب خسته نباشید . بنده یک گیرنده بلوتوثی داشتم که با باتری (باتری4.2 ولتی) کار میکرد .میخواستم باتریشو حذف و مستقیما از usb برق بگیرم برای همین کار یک ماژول تبدیل ولتاژ تهیه کردم و برق 5 ولت usb را به 4.2 ولت تبدیل کردم و به جای باتری گیرنده متصل کردم مشکلی که الان به وجود امده اینه که صدای ضبط رو وقتی زیاد میکنی نویز زیادی داره میخواستم بدونم راه حلی هست که انجام بدم ممنون
تصویر_۲۰۲۱۰۹۰۳_۱۸۵۴~2_5a82.png

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
955
سلام و عرض ادب خسته نباشید . بنده یک گیرنده بلوتوثی داشتم که با باتری (باتری4.2 ولتی) کار میکرد .میخواستم باتریشو حذف و مستقیما از usb برق بگیرم برای همین کار یک ماژول تبدیل ولتاژ تهیه کردم و برق 5 ولت usb را به 4.2 ولت تبدیل کردم و به جای باتری گیرنده متصل کردم مشکلی که الان به وجود امده اینه که صدای ضبط رو وقتی زیاد میکنی نویز زیادی داره میخواستم بدونم راه حلی هست که انجام بدم ممنون
تصویر_۲۰۲۱۰۹۰۳_۱۸۵۴~2_5a82.png

با سلام
ولتاژ این نوع باتری در حالت نامی 4.2 ولته و بعد از چند درصد کاهش شارژ به 3.9 افت میکنه و بیشتر مدت شارژ بودنش 3.7 ولته شما هم یکم ولتاژ رو کم کنید که خیلی فشار نیاد
که البته شاید زیاد ربطی به نویز نداشته باشه ولی به عمر چرا
این ماژول ها مبدل سوئیچینگ هستند و به خاطر ساختارشون دارای نویز هستند شما دو تا کار میتونی بکنی
1 خازن خروجی رو مقداری بزرگ تر کنید همچنین یک خازن عدسی در حدود 100 نانو یا ... با صورت موازی با خازن خروجی بزارید با ازمون و خطا تا نویز هایی کوچک رو که خازن بزرگ نمیتونه ایشون بگیره
2 با رگولاتور های خطی ولتاژ رو کاهش بدید مثل رگولاتور متغیر lm317 و کلا بیخیال این ماژول گرون بشید
یه راه سوم هم هست که احتمالا جواب بده میتونید یک دیود زنر 3.9 ولت رو با خروجی و با پلارته ی معکوس ببندید و ولتاژ ماژول رو کمی بیشتر از 3.9 کنید مثلا 3.97 تا اون قسمت بالا خط دی سی که نویزی هست فیلتر بشه

آخرین ویرایش:

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,710
این ماژولها ایزوله نیستند .

بالا