آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

پریدن کلید مینیاتوری در هنگام روشن شدن پاور ماینر سالم

mehdidm

کاربر
2021-04-10
48
19
34
ببینید شما یک مدار اکتیو سافت استارت دارید .حالا ببینید اون اضافه ولتاژ سر خازن دلیلش چیه اگر pfc دارید که حله.چون این مدار که شما گزاشتی شباهت داره ولی سافت استارت هستش.پس ببینید کجا شورتی یا فرمان زود هنگام دارین.اگر ای سی پی اف سی دارین چک کنید.اگر آپ امپ برامدار سافت دارین عوض کنید. و مسیر را و درایور ماسفت.
لطفا بهم بگین مدار pfc دقیقا کدوم قسمت میشه.

mehdidm

کاربر
2021-04-10
48
19
34
سلام
خوب با اضافه کردن یک عدد NTC چه اتفاقی افتاد زمان پریدن فیوز زیاد نشد
با اضافه کردن یک قطعه نگران به هم خوردن ارایش مدار نباش
و دوستانی که پیشنهاد میدن اگر اصولی هستند و میشه به راحتی اجرا کرد لطفا انجام داده و گزارشی ارائه دهید تا با کمک هم مسئله را حل کنیم
والا با حدس و گمان مسئله حل نمیشه
با سپاس
آخه مشکل اضافه کردن قطعه نیست. مساله اینه که اگر از یه روش دیگه ایراد را رفع کنم، معنیش اینه که اون ایراد سر جاش میمونه و ممکنه با گذر زمان یه مشکل دیگه و بزرگتر به وجود بیاره.

سلام راه حل فوق فقط برای دست یافتن به خطا می باشد
جنایعالی کامل به عملکرد قطعات مسلط هستید بعضی وقتها خارج شدن قطعه از مقدار اصلی خود باعث بروز خطا می شود که همه ما در این سالها با وقت گرانبهایمان تجربه کرده ایم بعضا مقدار قطعات با تست و اندازه گیری درست است اما در زیر بار شرایطش فرق می کند
حال همه همکاران این انجمن در خدمت جنابعالی می باشند
با سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehdidm

Erfan_Rv

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2020-05-05
101
281
اهواز
سلام. نمیدونم چرا انقدر خودتون رو اذیت میکنید بابت این مشکل. از اونجایی که مدل پاور رو ذکر نکردید بنده فرض رو بر چینی و متفرقه بودن پاور میزارم و خدمتتون عرض میکنم که با مینیاتوری ده آمپر اونم از نوع فست، کاملا طبیعیه. مدار Pfc پاور های متفرقه مثل لیانلی و سورما و ...، با جریان هجومی بالا کار میکنه و در لحظه استارت کار به خصوص اینکه ماینر وصل به پاور باشه، بالای ده آمپر توی اون لحظه استارت آپ جریان میکشه، که باعث پریدن فیوزتون میشه. الکی پاور رو دستکاری نکنید وقت خودتون و دیگران رو هم تلف نکنید این مدل پاور ها بخصوص مدل هایی که با آیسی شرکت Champion ساخته میشن، جریان هجومی PFC شون خیلی بالاست و طبیعیه. اینکه واسه بقیه پیش نمیاد، دلیل تفاوت در قطعات نیمه هادی و خازن هاست چون هیچ دو قطعه ای صد در صد مشابه با هم نیستن.
ویرایش: بعد از دیدن صفحات بعدی، خدمتتون باید عرض کنم که این پاور کنترلر PFC اش خرابه علاوه بر اون ماسفت های این بخش بعلاوه ترانزیستور های درایو گیتشون باید تعویض بشن.

آخرین ویرایش:
بالا