آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

پریدن کلید مینیاتوری در هنگام روشن شدن پاور ماینر سالم

Max8050

کاربر vip
کاربر
2019-05-28
138
817
32
ممنون از وقتی که میگذارین
تو این مورد مشکل رله نیست. چون اصلا کار به جایی نمیرسه که رله بخواد وصل بشه. پریدن مینیاتوری دقیقا لحظه ایی که برق وصل میشه اتفاق میوفته، بین وصل شدن برق و پریدن مینیاتوری 1 صدم ثانیه هم فاصله نیست. و تو این مدت که رله وصل نمیشه.
در کل روند روشن شدن و وصل شدن رله به این نحو هست: بعد از اینکه یک بار برق وصل شد و مینیاتوری پرید، دوباره که برق را وصل کنی 3-2 ثانیه طول میکشه تا رله وصل و پاور روشن بشه.

خب پس با این توصیفات سه چیز میتونه باعث بوجود اومدن مشکل باشه
اول خرابی ntc ، که بسیار کم اتفاق میوفته
دوم نیم سوز شدن و جریان کشی وریستور اگر در مسیر هست
سوم و محتمل ترین گزینه بالا رفتن جریان نشتی ماسفت های بخش pfc هست، ممکن هست حتی یکی از مقاومت های نمونه بردار ولتاژ برای قسمت pfc هم مشکل پیدا کرده باشه. دقت کنید ببینید هیتسینک مربوطه در حالت بی باری داغ میشه یا نه، اگه امکان تعویض دارید هم، تعویض کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehdidm

mehdidm

کاربر
2021-04-10
48
19
34
سلام مقدار مقاومت ptc چند اهم است ؟
ظرقیت و ولتاژ خازنهای ورودی ؟
با تشکر
ptc داخل مدار استفاده نشده. اگر منظورتون ntc هست، 10 اهم مقدارشه.
خازن ها هم 2تا 330 و یکی 220 میکرو، همگی 450 ولت.

mehdidm

کاربر
2021-04-10
48
19
34
خب پس با این توصیفات سه چیز میتونه باعث بوجود اومدن مشکل باشه
اول خرابی ntc ، که بسیار کم اتفاق میوفته
دوم نیم سوز شدن و جریان کشی وریستور اگر در مسیر هست
سوم و محتمل ترین گزینه بالا رفتن جریان نشتی ماسفت های بخش pfc هست، ممکن هست حتی یکی از مقاومت های نمونه بردار ولتاژ برای قسمت pfc هم مشکل پیدا کرده باشه. دقت کنید ببینید هیتسینک مربوطه در حالت بی باری داغ میشه یا نه، اگه امکان تعویض دارید هم، تعویض کنید
ntc نیست چون تعویضش کردم.
وریستور نیست چون از مدار حذفش کردم ولی بازم فرقی نکرد.
ماسفت هیتسینک اول را تعویض کردم ولی بی فایده بود.
منظورتون اون ماسفت هاییه که تو قسمت اولیه هستن و 4تا کنار هم روی یک سینک قرار گرفتن؟ چه مدت صبر کنم واسه اینکه ببینم سینکشون داغ میشه یا نه ؟

mehdidm

کاربر
2021-04-10
48
19
34
داخل یه مطلب انگلیسی خوندم که گفته بود این مشکل به دلیل کم بودن ولتاژ استارت و شارژ شدن خازن ها به وجود میاد.
با این اوصاف لطفا به من بگین طبیعیه که ولتاژ خازن ها در زمانی که پاور روشن حدود 390 تا 400 ولته؟
و سوال مهم و اصلیم اینه که: چه قسمتی از مدار ولتاژ 220 را به 400 تبدیل میکنه و به خازنها تحویل میده ؟

mehdidm

کاربر
2021-04-10
48
19
34
ntc نیست چون تعویضش کردم.
وریستور نیست چون از مدار حذفش کردم ولی بازم فرقی نکرد.
ماسفت هیتسینک اول را تعویض کردم ولی بی فایده بود.
منظورتون اون ماسفت هاییه که تو قسمت اولیه هستن و 4تا کنار هم روی یک سینک قرار گرفتن؟ چه مدت صبر کنم واسه اینکه ببینم سینکشون داغ میشه یا نه ؟
اون هیت سینک دوم تو قسمت اولیه را تست کردم، در حالت بی باری دماش میره بالا.
الان باید چکار کنم ؟

مهدی دادخواه

کاربر vip
کاربر
2017-03-12
114
103
شرتی و یا سوختن مقاومت های اطراف خازن ها را چک بفرمائید.بعد هم رله زمانی میچسبد که شارژ خازن کامل شده باشه و وقتی این مدار ایراد داشته باشه اون مقاومتها یا مدار سافت جلوی جریان هجومی را نمی گیره و مینیاتور چلیک.

mehdidm

کاربر
2021-04-10
48
19
34
مدار pfc ولتاژ ورودی رو جبران میکنه مثل یک مبدل بوست عمل میکنه.
اگه ممکنه بگین pfc دقیقا کدوم قسمت مدار میشه.
اون 4تا ماسفت که روی هیت سینک دوم در قسمت اولیه هست جز pfc میشن؟
اگر لطف کنید توی عکسایی که فرستادم قسمت pfc را مشخص کنید ممنون میشم.

بالا