آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن دستگاه جوش آروا مدل arc160c

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
باسلام دستگاه جوش 160آمپری آروا روشن نمیشود این دستگاه ibgt هستش ک مشکل دستگاه از قسمت تغذیه هستش من قسمت تغذیه دستگاه رو برسی کردم اما هیچ قطعه معیوب پیدا نشد آی سی قسمت تغذیه به شماره lnk 626 با آی سی lnk 625 تعویض شد ولی تغییری ایجاد نشد. ترانس قسمت تغذیه مدل eel22 در خروجی 3 پایه و در ورودی 4 پایه دارد . اوهم پایه گراند در خروجی نصبت به دو پایه 1 اهم و در ورودی پایه ها دو به دو به هم راه میدهند ک یکی 1 اهم دیگری 6 اهم مقاومت نشون میده. کنار این ترانس یه سیم پیچ دوتایی هستش ک یه طرف یه سیم کلفت داره با اوهم خیلی کم طرف دیگه سیمش نازکتره و چندتا دیود رو در قسمت تغذیه به هم وصل میکنه ک تقریبا 8.5 اهم داره. من میخام اگه بشه مدار خودشو را اندازی کنم البته با ولتاژ خارجی تست کردم با 24 ولت فن و رله شروع به کار میکنن ولی قسمت کنترل راه اندازی نمیشه و چراغ سبز جلوی مدار هم روشن نمیشه ترانس در خروجی دو ولتاز داره ولی من هیچ رگولاتوری در خروجی نمیبینم نمیدونم ولتاژ بعدی چی میتونه باشه. اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

IMG_۲۰۲۱۰۸۲۱_۱۲۰۵۵۲.jpg IMG_۲۰۲۱۰۸۲۱_۱۲۰۵۵۹.jpg IMG_۲۰۲۱۰۸۳۱_۲۱۳۵۳۰.jpg IMG_۲۰۲۱۰۸۳۱_۲۱۳۵۴۵.jpg

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
سلام این دستگاه با ولتاژ 24 ولت و 15 ولت راه اندازی میشه 24 و پانزده ولت رو خود ترانس بدون رگلاتور تولید می‌کنه .
ترانس کوچک کنار ترانس تغذیه سویچینگ هم ترانس ct هست .
شما به این صورت اقدام کنید ولتاژ 24 و 15 ولت رو تهیه کنید و به کاتد دیود های یکسوساز متصل کنید ولتاژ 24 به دیودی که 24 رو تولید می‌کنه و 15 رو هم به دیود یکسوساز 15 ولت وصل کنید پانزده ولت رو هم با رگلاتور از ولتاژ 24 بگیرید ولتاژ پانزده ولت برای تغذیه ای سی ها و برد کنترل هستش.
دستگاه رو راه اندازی کنید ببینید سیگنال داره یا نه
قسمت تغذیه دستگاه با چند مقاومت و خازن راه اندازی میشه چیز پیچیده ای نداره به راحتی درست میشه

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
مدل آی سی قسمت تغذیه LNK626PG هستش که حتما باید مثل خودش و با همون شماره را جایگزین کنی تا قسمت تغدیه راه بیوفته
وقتی که آی سی را خارج کردی مقاومتها و خازن و دیود های این قسمت را تست کن که مشکلی از قطعات نداشته باشه بعدش آی سی نو را جایگزین کن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aliz63
بالا