آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تاریک شدن ال سی دی لپ تاپ سونی

morteza0007

کاربر vip
کاربر
2011-08-31
14
4
سلام همکاران عزیز . لپ تاپ سونی مدل pcg-71811w دارم ال سی دی شکسته بعد تعویض کردم مشتری با نورش مشکل داشت ک کیفیتش مثل اولیش نیست. بعد اومده میگه همون قبلی ک شکسته بود بزار تفاوت کیفیت معلوم کنه. حالا قبلی گذاشتیم تصویر تاریک شده ولی حدودی پس زمینه نور هست ویندوز مشخصه. در صورتی ک اوکی بود ولی فقط شکسته بود. با کابل ب مانیتورم تصویر اوکی هست. ولی با ال سی دی پنل شکسته تصویر تاریک. بعد اومدیم پنل نو ک خرید کرده بودیم گذاشتیم اونم دیدیم تاریک شده در صورتی یک دقیقه قبل سالم بود. حالا هرجفت پنل از نور رفت. احتمال داره از فلت باشه؟؟؟؟ بدون باتری چک شده فلت تکون دادم فرقی نکرده. ولتاژ گیری نشده از بورد. امیدوارم از فلت باشه.

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
سلام همکاران عزیز . لپ تاپ سونی مدل pcg-71811w دارم ال سی دی شکسته بعد تعویض کردم مشتری با نورش مشکل داشت ک کیفیتش مثل اولیش نیست. بعد اومده میگه همون قبلی ک شکسته بود بزار تفاوت کیفیت معلوم کنه. حالا قبلی گذاشتیم تصویر تاریک شده ولی حدودی پس زمینه نور هست ویندوز مشخصه. در صورتی ک اوکی بود ولی فقط شکسته بود. با کابل ب مانیتورم تصویر اوکی هست. ولی با ال سی دی پنل شکسته تصویر تاریک. بعد اومدیم پنل نو ک خرید کرده بودیم گذاشتیم اونم دیدیم تاریک شده در صورتی یک دقیقه قبل سالم بود. حالا هرجفت پنل از نور رفت. احتمال داره از فلت باشه؟؟؟؟ بدون باتری چک شده فلت تکون دادم فرقی نکرده. ولتاژ گیری نشده از بورد. امیدوارم از فلت باشه.
درود دوست عزیز

با توجه به اینکه شما روی دوتا lcd هم این مشکل رو دارید [hide]ایراد از اینوتر باید باشه

سوکت اینورتر رو برسی کنید لحیم سردی و لقی نداشته باشه

که اگر نداشت باید اینورتر رو هم عوض کنید چون قطعاتش سخت گیر میاد واسه تعمیر و ضریف کاریش هم که بجای خود[/hide]

موفق باشید

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
سلام .تا جایی که ذهنم یاری میکنه اگه اشتباه نکنم این دستگاه ( LED ) میخوره LCD نیست که های ولتاژ یا همون اینورتر داشته باشه

آقا مرتضی اگه نوع نمایشگرشو بفرمید چیه ( LCD یا LED ) تا بشه بهتر و نزدیکتر راهنمایی کرد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hoss_bakh

morteza0007

کاربر vip
کاربر
2011-08-31
14
4
علی آقا LCD هست. photo_۲۰۲۱-۰۹-۰۲_۱۹-۴۲-۴۸.jpg

پایه های فلت کوچکی ولتاژ نبود. اطراف آی سی ک نزدیک فلت هست ولتاژ 8بود. خود آی سی 3.3 داشت سلف بزرگی کنارشم ولتاژ نداشت. آی سی بزرگتر بود ولتاژ زیر 1 داشت. دوتا سلف کنارش ولتاژ 3.2داشتن. (با آدابتور دستگاه روشن بود)
اون ای سی کوچکم اول فلت بود عوض کردم بازم تاریک نور ضعیفی هست. تا حالا مدار ال سی دی تعمیر نکردم اینم اگه راه نیفته متضرر میشم مجبورم راش بندازم. ببخشید عکس بی کیفیته

آخرین ویرایش:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
علی آقا LCD هست. مشاهده فایل‌پیوست 178712

پایه های فلت کوچکی ولتاژ نبود. اطراف آی سی ک نزدیک فلت هست ولتاژ 8بود. خود آی سی 3.3 داشت سلف بزرگی کنارشم ولتاژ نداشت. آی سی بزرگتر بود ولتاژ زیر 1 داشت. دوتا سلف کنارش ولتاژ 3.2داشتن. (با آدابتور دستگاه روشن بود)
اون ای سی کوچکم اول فلت بود عوض کردم بازم تاریک نور ضعیفی هست. تا حالا مدار ال سی دی تعمیر نکردم اینم اگه راه نیفته متضرر میشم مجبورم راش بندازم. ببخشید عکس بی کیفیته
این led است

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
خب ال ای دی. راه افتادنی هست؟ درست میشه؟

سلام . ببین 19 ولت +b رو روی پینهای 38 .39 . 40 سوکت lvds داری
اگه داشتی ادامه مسیر فیوز داره نسوخته باشه

اگر 19 رو نداشتی مسیر رو از+b تا این نقطه چک کنید
این با توجه به وجود تصویر بصورت تاریک تو پس زمینه اشاره شد ( فرمایش خودتون )

نتیجه رو اعلام کنید

آخرین ویرایش:
  • Like

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم

سلام

این باید درس عبرتی باشد برای شما که هیچ وقت اقدام به تعویض اسکرین نکنید در حالیکه دستگاه به برق است یا باتری دارد

همیشه قیل از این کار باید تمام پاور سورس ها من جمله باتری رو قطع کنید

تا این مشکالات پیش نیاید

اما در مورد عیب

یک عدد فیوز روی مادربرد اطراف کانکتور فلت اسکرین هست که از بین رفته و ولتاژ بک لایت را به اسکرین نمی رساند

• Like

morteza0007

کاربر vip
کاربر
2011-08-31
14
4
فیوز ولتاژ نداشت . مسیر ک دنبال کردم از فلت که به بورد هست برق نمیرسید. روی بورد کنار سوکت فلت چک کردم دیود ولتاژ نداشت با مقاومت. تعویض شد نور به ال ای دی برگشت. تصویر خوبه ولی بنفش شده احتمال زیاد از فلت باید باشه.
واقعا درس عبرت شد دیگه بدون برق تعویض کنم.خدا کنه با تعویض فلت درست بشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g
بالا