آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: مشخص کردن ولتاژ آیسی های برد DVR بدون نام ،۱۶کانال

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,548
تهران -شانکهای
با احترام
این DVR با سوختگی آیسی های سوخته تحویل گرفته‌شده که بعد از خارج کردن این ۲ آیسی رگلاتور، مشکل شورتی حل شد و چراغ پاور روی پنل DVR روشن شد . نیازمند ولتاژ این ۲ آیسی هستم برای تامین ولتاژ با ماژول کاهنده.
سپاس بیکران . ۲۰۲۱۰۸۲۳_۲۲۵۵۰۰.jpg
۲۰۲۱۰۸۲۳_۲۲۵۴۲۵.jpg
۲۰۲۱۰۸۲۳_۲۲۵۳۱۰.jpg
۲۰۲۱۰۸۲۳_۲۲۵۲۰۷.jpg

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
با سلام

به صرف نشان دادن موقعیت 2 ایسی در بورد نمیتوان ولتاژ آنها را تعیین کرد . خروجی این دو مسیر را دنبال کنید و با توجه به دیتاشیت قطعات مصرف کننده پی به ولتاژ ببرید . ببینید در پشت برد تست پوینت وجود ندارد؟ راه دیگر این است که شما ولتاژهای موجود را اعلام کنید تا دوستان ولتاژهای احتمالی را اعلام کنند .

-دیتاشیت آیسی را پیدا کرده و از روی ولتاز رفرنس و مقاومتهای فیدبک خروجی را حساب نمایید.
راه سریعتر این است که آیسی های سویچینگ را جا به جا کنید!

5 - 3.3 - 2.5 - 1.8 - 1.5 - 1.2 - 1.0

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Parsa2309

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
خدمت شما
ولی باید ای سی های تغذیه را تعویض کنید چون موقع روشن شدن وقتی جریان میکشد روی سیم ها افت ولتاژ خواهید داشت و باعث میشود cpu هنگ کند
باید ولتاژ را کمی بیشتر تنظیم کنید و این ممکن است به cpu اسیب بزند

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
با سلام

به صرف نشان دادن موقعیت 2 ایسی در بورد نمیتوان ولتاژ آنها را تعیین کرد . خروجی این دو مسیر را دنبال کنید و با توجه به دیتاشیت قطعات مصرف کننده پی به ولتاژ ببرید . ببینید در پشت برد تست پوینت وجود ندارد؟ راه دیگر این است که شما ولتاژهای موجود را اعلام کنید تا دوستان ولتاژهای احتمالی اعلام شود .

-دیتاشیت آیسی را پیدا کرده و از روی ولتاز رفرنس و مقاومتهای فیدبک خروجی را حساب نمایید.
راه سریعتر این است که آیسی های سویچینگ را جا به جا کنید!

5 - 3.3 - 2.5 - 1.8 - 1.5 - 1.2 - 1.0

این هم جواب شما :دستکاری بیشتر باعث صدمه دیدن یا پرش قطعه می شود بخصوص اگر در FB قطعه بپرد ولتاژ بالا
رفته و CPU بسوزد

چون یکی از ای سی های تغذیه سالم است اگر بخواهد با ان سالم تست کند 3.3 ولت از کار می افتد و ولتاژ enable از 3.3 تغذیه میشود و هیچ کدام از ولتاژهای 1.1 , 1.2 کار نمیکنند مگر اینکه enable فعال شود خیلی احتمال دارد که انها هم سوخته باشند .بهترین روش تعویض ای سی های تغذیه است

آخرین ویرایش:

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
این هم جواب شما :دستکاری بیشتر باعث صدمه دیدن یا پرش قطعه می شود بخصوص اگر در FB قطعه بپرد ولتاژ بالا
رفته و CPU بسوزد.
چون یکی از ای سی های تغذیه سالم است اگر بخواهد با ان سالم تست کند 3.3 ولت از کار می افتد و ولتاژ enable از 3.3 تغذیه میشود و هیچ کدام از ولتاژهای 1.1 , 1.2 کار نمیکنند مگر اینکه enable فعال شود خیلی احتمال دارد که انها هم سوخته باشند .بهترین روش تعویض ای سی های تغذیه است

با سلام

من به جواب شما نیازی ندارم . استارتر تایپیک فرد دیگری است

من مسئول خطای انسانی دیگران نیستم . هر انچه گفتید مربوط به خطای انسانی بود درحالی که من تکنیکهای مرسوم را بازگو کردم. به نظر میرسد علامت تعجب درانتهای جمله را نادیده گرفته اید.

قطعه پرانی در حین تعمیرات ارتباطی با توضیحات من ندارد . اگر در حین اجرای بهترین روش جنابعالی قطعه ای بپرد ، دستگاه به سلامت بوت خواهد شد؟
اصلا چه لزومی دارد که برای مونتاژ و دمونتاژ این قطعه از هیتر هوای گرم استفاده شود ؟؟

آخرین ویرایش:

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
با سلام

من به جواب شما نیازی ندارم . استارتر تایپیک فرد دیگری است

من مسئول خطای انسانی دیگران نیستم . هر انچه گفتید مربوط به خطای انسانی بود درحالی که من تکنیکهای مرسوم را بازگو کردم. به نظر میرسد علامت تعجب درانتهای جمله را نادیده گرفته اید.

قطعه پرانی در حین تعمیرات ارتباطی با توضیحات من ندارد . اگر در حین اجرای بهترین روش جنابعالی قطعه ای بپرد ، دستگاه به سلامت بوت خواهد شد؟
اصلا چه لزومی دارد که برای مونتاژ و دمونتاژ این قطعه از هیتر هوای گرم استفاده شود ؟؟

بله حق با شما است بزرگوار

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,548
تهران -شانکهای
خدمت شما
ولی باید ای سی های تغذیه را تعویض کنید چون موقع روشن شدن وقتی جریان میکشد روی سیم ها افت ولتاژ خواهید داشت و باعث میشود cpu هنگ کند
باید ولتاژ را کمی بیشتر تنظیم کنید و این ممکن است به cpu اسیب بزند

با احترام
خدمت مهندس عزیز، ولتاژهای 5 ولت و 1/14 موجود نیستند و ۲ ولتاژ دیگه فعال هستند. تو تست متوجه شدم که هر ۲ سلف مربوطه که به این ۲ ولتاژ قطع شده مرتبط هستند ،نسبت به گراند ، شورتی نشون میده ولی وقتی تک تک با منبع ولتاژ رو اعمال میکنم ،بدون ایراد ولتاژ رو دریافت میکنند و حدود ۳۰۰ میلی آمپر هم جریان کشی دارند . به نظر شما عادی هستش ویا ایراد ؟
سپاس بیکران

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
445
اراک
باسلام.
احتمال شورت شدن یکی از خازن های smd کنار سلف هایی که گفتی با گراند شورت هستند وجود داره. اول علت شورتی سلف‌ها رو پیدا کن حتما و بعد کار رو ادامه بده.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Parsa2309

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,548
تهران -شانکهای
باسلام.
احتمال شورت شدن یکی از خازن های smd کنار سلف هایی که گفتی با گراند شورت هستند وجود داره. اول علت شورتی سلف‌ها رو پیدا کن حتما و بعد کار رو ادامه بده.

با احترام
سلام و عرض ادب .حق با شماست ولی یکم عجیبه . با همین وضعیت قاعدتا نباید ولتاژ رو بگیره ولی مثلا ۵ ولت رو اعمال میکنم ،led قرمز کنار سوکت تغذیه هارد روشن میشه . منبع هم هیچ نشونه ای از شورتی رو نشون نمیده.بیشتر براش وقت میزارم تا نتیجه بده انشاا.
سپاس

poya22

مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
این دوست عزیز ما Parsa2309 برد را اوردن از نزدیک دیدم متاسفانه cpu سوخته بود

بالا