آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن دستگاه جوش مدل MMA-200S

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
باسلام خدمت اساتید عزیز. دستگاه mma-200 روشن نمیشود. دستگاه دارای چهار عدد ibgt 40n60 میباشد . مشکل دستگاه از قسمت تغدیه دستگاه است بنده میخاستم با آداپتور 24 ولت تغیه مدار رو انجام بدم ک با وسل کردن آداپتور 24 ولت به قسمت فیش فن فقط فن دستگاه رله و صفحه نمایش روشن میشود و ولتاژ خروجی نداریم. ibgt ها چک شدن و سالم. من باید چه ولتاژ دیگه به دستگاه بدم و اینکه این ولتاژ خارجی رو به کجا اعمال کنم . واینکه اصولا این دستگاهای ibgt خروجی تغذیشون چندتا ولتاژ داره؟؟ و آیا همه همنجوری هستن؟؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
باسلام خدمت اساتید عزیز. دستگاه mma-200 روشن نمیشود. دستگاه دارای چهار عدد ibgt 40n60 میباشد . مشکل دستگاه از قسمت تغدیه دستگاه است بنده میخاستم با آداپتور 24 ولت تغیه مدار رو انجام بدم ک با وسل کردن آداپتور 24 ولت به قسمت فیش فن فقط فن دستگاه رله و صفحه نمایش روشن میشود و ولتاژ خروجی نداریم. ibgt ها چک شدن و سالم. من باید چه ولتاژ دیگه به دستگاه بدم و اینکه این ولتاژ خارجی رو به کجا اعمال کنم . واینکه اصولا این دستگاهای ibgt خروجی تغذیشون چندتا ولتاژ داره؟؟ و آیا همه همنجوری هستن؟؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام
بهتره تصویر از برد دستگاه هم ارسال کنید دستگاه 3 برد هست یا تک برد

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان

درود دوست گرامی
ضمن تشکر از استاد مقدم عزیز
لطفاً برای اینکه بهتر راهنمایی بشید تصاویر واضح از برد قرار بدید
چک بفرمایید روی خازن های بزرگ ولتاژ ۳۰۰ ولت رو دارید یا خیر
شما تغذیه ۲۴ ولت وصل کردید اگر ۳۰۰ ولت رو نداشته باشید خروجی نخواهید داشت
سپاس

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
سلام
بهتره تصویر از برد دستگاه هم ارسال کنید دستگاه 3 برد هست یا تک برد

باتشکر دستگاه تک بورد هست
IMG_۲۰۲۱۰۸۲۱_۱۲۰۶۱۰.jpg

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
درود دوست گرامی
ضمن تشکر از استاد مقدم عزیز
لطفاً برای اینکه بهتر راهنمایی بشید تصاویر واضح از برد قرار بدید
چک بفرمایید روی خازن های بزرگ ولتاژ ۳۰۰ ولت رو دارید یا خیر
شما تغذیه ۲۴ ولت وصل کردید اگر ۳۰۰ ولت رو نداشته باشید خروجی نخواهید داشت
سپاس

باسلام. بله ولتاژ 300 روی خازها میاد من فقط قسمت تغذیه رو از مدار خارج کرده بودم. البته عکسی ک گذاشتم مال بعداز اون هستش ک میخاستم بقیه قطعات رو هم تست کنم ک تست کردم سالم بود. مشکل صدردصد مال تغذیه هستش یا باید 24 ولت رو به جای دیگه مدار بجز قسمت قسمت فیش فن هم بدم یا اینکه ولتاژ دیگه ای هم باید به جای دیگه بدم اینو مطمن نیستم البته من بورد تغذیه آماده دارم ک برای دستگاهای ibgt هستش یه خروجی 24 داره و یه خروجی -20 تقریبا ولی تمیدونم همه دستگاهای ibgt تغذیشون اینطوریه یا نه !؟ واینکه اگه اینطوری باشه من روی این بورد نمیتونم تشخیص بدم ولتاژ منفی کجا وصل میشه

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران

ببینید اگه رگلاتور منفی و مثبت 15 ولت داره یعنی اینکه تغذیه دستگاه دوبل هست ولی اگر رگلاتور منفی پانزده ولت نداشت احتمالا با ولتاژ 24 برای رله و فن .... و ولتاژ مثبت 15 ولت برای تغذیه برد کنترل
الان توجه کردم ظاهراً ترانس سویچینگ 200.6 هست احتمالا با همون 24 و مثبت 12یا 15 کار کنه باید مسیر پایه های ترانس سویچینگ رو دنبال کنید همه چی مشخص میشه

آخرین ویرایش:

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان

درود
همانطور که جناب مقدم عزیز اشاره کردند ترانس این دستگاه 200:6 هست که فقط یه خروجی تقریبا ۲۵ ولت داره و نیازی به ولتاژ منفی نداره
ضمنا ترانسی که از مدار خارج کردی مربوط به برد تحریک هست که وظیفه درایور ightها را داره که اگر عکس بزارید احتمالا 25:25 یا 15:15 باید باشه بزار سرجاش
درود

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان

درود
همانطور که جناب مقدم عزیز اشاره کردند ترانس این دستگاه 200:6 هست که فقط یه خروجی تقریبا ۲۵ ولت داره و نیازی به ولتاژ منفی نداره
ضمنا ترانسی که از مدار خارج کردی مربوط به برد تحریک هست که وظیفه درایور ightها را داره که اگر عکس بزارید احتمالا 25:25 یا 15:15 باید باشه بزار سرجاش
درود

بالا