آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در لباسشویی سامسونگ b1287

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
955
دوست عزیز این عیب
اول از موتور و بعد تاخو که تست کردی نبوده

اگر در ابتدای شروع ایست می کنه دوتا چیز اول چک کن شیر برقی ها و هیدروستات چون این دوتا هم خیلی زمانها اول کار ماشینو ایست می کنن

ازاین مشکلات داشتیم که شیر خراب بوده گاهی حتی بین برنامه آخر برنامه و حتی ابتدا ایست می کرد چون آب کافی وارد نمی شد

هیدروستاتم خیلی مهمه و درست کارنکردنش میتونه این مشکل پدیدار کنه این دوتا تست کن انشالا حل میشه اگر نشد بریم سراغ برد

اگر هیدروستاتت رو تعویض کردی و تاثیری نداشت ببین چه مدلیه اون مدلی که کنتاکت داره یا کویل دار اگه کویل دار هست که با برق 5 ولت کار میکنه احتمالا بایاس هیدروستاتت روی برد مشکل داره (در حالت عادی باید 2.5 ولت دو سرش باشه و با فشار هوا تغییر کنه)
احتمال هم داره که میکرو خدا بیامرز شده باشه
به هر حال موفق باشی. واقعا سخته خیلی تلاش کنی درست هم نشه

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
توی عکس قطعات پشت سوکت تاخو یک عدد مقاومت و یک عدد ترانزیستور و سه عدد خازن اس ام دی هست و روی مدار دو مقاومت معمولی که مقاومتها تست شد و سالم هستن ترانزیستور و خازن‌ها هم شورت نیستن و توی مسیر این قطعات تا میکرو هم مشکلی مشاهده نشد
توی عکس دوم کنار پایه کوپلر جای یک قطعه اس ام دی خالیه، نمیدونم موقع کندن ریزین از جاش در اومده یا اینکه از قبل خالی بوده!!!
وضعیت فعلی رو هم که توی پست قبل توضیح دادم، منتظر راهنمایی شما هستم، ممنون

الان پس یه پله وضعیت بهتر شد با این تفاسیر دقیق بگو رو کدوم مرحلو چه تایمی مشکل داری...جای قطعه خالی ‌‌روی برد حرف کدوم قطعه قید شده ..بعدم دوست من با حسم تیز اقدام به بلند کردن رزین نکن کمی حرارات سشوار رزیناو بخش بخش کن تا تمیز بلند بشه .منتظرم

lbtab

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-05
93
102
گرگان
الان پس یه پله وضعیت بهتر شد با این تفاسیر دقیق بگو رو کدوم مرحلو چه تایمی مشکل داری...جای قطعه خالی ‌‌روی برد حرف کدوم قطعه قید شده ..بعدم دوست من با حسم تیز اقدام به بلند کردن رزین نکن کمی حرارات سشوار رزیناو بخش بخش کن تا تمیز بلند بشه .منتظرم
روی همه ی تایمها

بعد از شستشو و آبکشی زمانی که آب رو تخلیه میکنه و میخواد بره برای خشک کن یه چرخش سریع میکنه که اگه لباس توش باشه تکون شدید میخوره و از کار میوفته و بعد از یکی دو دقیقه ارور میده
و قطعه اس ام دی کنده شده از کنار پایه کوپلر خازن هست که عکسشو میزارم، c4

پیوست‌ها

• 99.6 کیلوبایت بازدیدها: 127

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
روی همه ی تایمها

بعد از شستشو و آبکشی زمانی که آب رو تخلیه میکنه و میخواد بره برای خشک کن یه چرخش سریع میکنه که اگه لباس توش باشه تکون شدید میخوره و از کار میوفته و بعد از یکی دو دقیقه ارور میده
و قطعه اس ام دی کنده شده از کنار پایه کوپلر خازن هست که عکسشو میزارم، c4

دو تا کار انجام بده حای خازن یه خازن اس ام دی ۱۰۰ نانو قرار بده ولتاژم نهایت ۵۰ ولت تسمه رو در بیار بنداز تو اب حوش

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
نبمد اون خازن باعث تغییر ولتاژ روی دو پایه اپتپ میشه و دور ناهماهنگ خطایی انبالانسی رو میده

lbtab

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-05
93
102
گرگان
دو تا کار انجام بده حای خازن یه خازن اس ام دی ۱۰۰ نانو قرار بده ولتاژم نهایت ۵۰ ولت تسمه رو در بیار بنداز تو اب حوش
رو بورد خیلی خاز ن دارم ولی چون lcr متر ندارم مجبور شدم برم بازار و نتونستم خازن نو گیر بارم
اگه بشه از همکارها تهیه میکنم و نتیجه رو اعلام میکمم

lbtab

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-05
93
102
گرگان
نبمد اون خازن باعث تغییر ولتاژ روی دو پایه اپتپ میشه و دور ناهماهنگ خطایی انبالانسی رو میده

سلام جناب (behi0021) عزیز ببخشید اگر چند روزی طول کشید
گیر آوردن برد اوراقی مشکل بود و بالاخره موفق شدم خازن کنار کوپلر رو معادل دقیق خودش بزارم.
تسمه رو هم گذاشتم توی آب جوش ولی هنوز عیب پابرجاست
لحظه اول که ماشین رو روشن میکنم توی هر تایمی ابتدا یک چهارم از مرحله آبگیری انجام میشه و چند دور سریع میچرخه و گیر میکنه و اگه برنامه انتخاب شده رو کنسل کنیم و برنامه دیگه ای رو استارت بزنیم ادامه آبگیری انجام میشه و میره برای شستشو
تا قبل از گذاشتن خازن مذکور مرحله شستشو و آبکشی انجام می‌شد ولی بعد از گذاشتن خازن، زمان بین چرخش دور راست و چپ خیلی زیاد شده و بعد از چند بار چرخش ارور میده
به نظر شما مشکل چی میتونه باشه؟میتونه نرم افزاری باشه؟
آیا روشی برای ریست فکتوری داره؟

پیوست‌ها

lbtab

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-05
93
102
گرگان
اساتید عزیز لطفا کسی اگه در ضمینه ریست فکتوری و یا فایل ایپرام و نحوه برنامه زدن لباسشویی سامسونگ 1287 کمک کنه ممنون میشم

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
کسی نبود در این ضمینه راهنمایی کنه!!!؟

رزست فکتوری خاصی نداره خالا اکه دوو بود چرا وارد منو انبالانسی میش دی دورو تنظیم میکردی خلاص ولی این مدل ندیدم این سری این ایراد داشتن اچن زمان برد ارزون بود میفرستادیم شرکت یه برد نو با تسمه جدید میدادن واسه این کفتم تسمه رو عوض کن .اون خازنم اگه از روی مشابه برداشتی که مشکلی نداره همین بردو با موتور نو تست زدی...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: lbtab
بالا