آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

آموزشی: سیم پیچی و ساخت انواع ترانس جوش و ماشین آلات جوش وبرش

مندیش

کاربر
سلام و عرض ادب ، بنده تولید کننده ماشین آلات جوش وبرش هستم. بیش از بیست پنج سال سابقه در صنعت جوش و برش دارم.
دوستان وهمکارانی که نیاز به آموزش ، تعمیر و یا ساخت ترانسهای جوش و برش و ... دارند می توانند با رعایت قوانین این سایت مفید و کاربردی مشکل یا درخواست خود را مطرح کنند . با افتخار آماده کمک به همه عزیزان هستم
هدف من از این کار ،کمک به همکاران تازه کار و... می باشد و بصورت رایگان و طبق قوانین این سایت آماده خدمت به همکاران گرامی هستم.
عکس و فیلم یک نمونه کار رو براتون گذاشتم
عکس ها و فیلمهای زیر متعلق به یک ترانس پرس جوش 400KVA می باشد که کار بسیار تخصصی و حرفه ای می باشد
عکس قبل از تعمیر
عکسهای بعد از تعمیر
مقایسه چک (سیم پیچ ) فابریک سوخته و چک سیم پیچی شده توسط بنده
فیلم نحوه سیم پیچی ( البته اگه آپلود بشه و بتونید ببینید)
در پناه خداوند پیروز و سربلند باشید . ارادتمند رضا سرلک...

6-6.jpg

5-5.jpg

7-7.jpg

8-8.jpg

1-1.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mani6

کاربر
2010-07-21
102
231
52
بندرعباس
آقا رضای گل اولا دستت گلباران بابت مطلبی که نوشتی بنده مدتهاست دنبال یه استاد تو زمینه کار شما بودم ، دوم اینکه فیلمو کجا آپلود کردی برادر ؟

مندیش

کاربر
آقا رضای گل اولا دستت گلباران بابت مطلبی که نوشتی بنده مدتهاست دنبال یه استاد تو زمینه کار شما بودم ، دوم اینکه فیلمو کجا آپلود کردی برادر ؟
سلام و عرض ادب
ممنون از لطف شما، فیلم نحوه سیم پیچی مدت زمانش زیاد بود و آپلود نشد ، اگه کوتاه کنم هم بدرد بخور نیست ، ولی یه فیلم دیگه هست براتون قرار می دم امیدوارم بدرتون بخوره ، موفق باشید

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
سلام آقای رضا سرلک
من یه دستگاه کوچک تکفاز برای سیم پیچی دستگاه جوش میخام
اگر میشه کامل خرید و قیمتش مناسب باشه معرفی کنید
و اگر هم میشه خودم درستش کنم وسایل و قطعات مورد نیازش و نقشه ساختش را برام بفرستید

مندیش

کاربر
سلام همکار عزیز ، ترانس جوش نو الان کم گیر میاد ، شما می تونید یک ترانس سوخته با قیمت پایین خریداری کنید ، اندازه هسته ها و چند تا عکس برام بفرستید تا تعداد دور و فرمول و مابقی اطلاعات رو خدمتتون اعلام کنم ، اینجوری هم تجربه بدست می آورید و هم لذت ساختن یک ترانس جوش را تجربه می کنید.

مندیش

کاربر
هسته ترانس جوش های معمولی ، بصورت I می باشد و شامل حدود بیست تا چهل کیلو هسته آهن (بسته به آمپر ترانس) است ،
به عنوان مثال : برای ترانس دویست آمپر اندازه ورق بزرگ 25 سانت در 6 سانت و اندازه ورق کوچک حدود 7 سانت در 6 سانت است که در اینصورت باید تعداد 115 دور سیم مس نمره 2 یا آلومنیوم نمره 2.5 برای قسمت اولیه(قسمتی که به برق شهر وصل می شود) بپیچید.
برای قسمت جوش نیز حدود 19 دور سیم هوایی مسی 15 یا سیم مفتول آلومنیوم نمره 6 باید برای هر کویل بپیچید.
برای یک تران جوش دوعدد چک با مشخصات بالا برای ترانس تولید کننده قدرت نیاز دارید
و یک عدد چک نیز برای تقسیم جریان که معمولا در بالای ترانس اصلی قرار می گیرد باید تهیه کنید که مشخصات ترانس عبارت است از:
بیست پنج دور سیم نمره 6 روی هسته به شکل I با اندازه 6 سانت در 25 سانت و بعد باید ابتدا روی سیم پیچی را لاک بزنید و با یک لایه کاغذ نسوز یا مقوای با ضخامت 1MM روی سیم پیچی را بپوشانید سپس هر 5 دور یک سر بیرون بدهید تا تعداد سرهای جریان تکمیل شود.
ترانس چوش 200 آمپر شامل 6 کانکتور خروجی می باشد که وقتی از جلو به ترانس نگاه می کنید ، اولین کانکتور ، خروجی اتصال است و کانکتور های بعدی به ترتیب آمپرهای 50 100 و .... تا 200 آمپر را در دسترس شما قرار می دهد .
برای تکمیل اطلاعات باید عکس و مشحصات ترانس خود را جداگانه بفرستید تا بنده بتوانم عکسها را با اطلاعات کامل بارگذاری کنم و بتوانید بدون مشکل ترانس مورد نیاز خود را بسازید.
موفق باشد.

آخرین ویرایش:

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
جناب آقای سرلک
من نمیخام ترانس جوش تولید کنم
دستگاهی میخام برای سیم پیچی
کارم تعمیرات دستگاه جوش هست قدیمی و جدید
نقشه ساخت دستگاه بوبین پیچ دستگاه جوش که هم بشه سیم را صاف کرد و عایق بندی و دوباره پیچید

مندیش

کاربر
وقت بخیر ، دستگاهی که مد نظر شماست باید بوسیله plc کنترل بشه که هزینه ساخت این دستگاه خیلی بالاست ، سال گذشته برای یکی از همکاران ساختم حدود ۲۰۰ میلیون فقط هزینه لوازم دستگاه شد (شامل ۶ عدد استپ موتور ، دوعدد دینام dc ، قسمت کنترل و قدرت ، گیربکس پر قدرت ، شاسی کشی ،و،،،
فکر نمی کنم بخواهید این مقدار هزینه کنید ،
تا چه قدرتی می خواهید سیم پیچی کنید؟
اگه ترانس جوش تا ۵۰۰ آمپر را می خواهید سیم پیچی کنید می توانید از یک دینام سه فاز ۵ یا تک فاز ۳ اسب استفاده کنید و همچنین یک گیربکس ۱:۹۰
برای این کار کفایت می کند ، من قبلا برای همکاران که دستگاه می ساختم از گیر بکسهای استوک آسانسور استفاده می کردم که قیمت خیلی مناسبی داشت ، به شما هم پیشنهاد میکنم بگردید و ازاین گیربکس ها تهیه کنید
در مورد کنترل هم می توانید از یک کلید چپگرد راستگرد استفاده کنید یا اینکه پیشرفته تر بسازید و از سیستم کنترل فرکانس و plc, استفاده کنید
همه این موارد به بودجه شما بستگی دارد ،
من سه عدد دستگاه سیم پیچ دارم که یکی از آنها سیستم ساده و مناسبی دارد ، همونی که در فیلم مشاهده می کنید ، اگه خواستید ، از نحوه کارکرد دستگاه فیلم بگیرم براتون بفرستم ، تا بتونید ایده بگیرید و بر اساس نیاز خود یک دستگاه بسازید ،
در ضمن نکاتی که بابت سیم پیچی ترانس نوشتم مربوط به شما نبود ، این مطالب را به درخواست یکی از همکاران نوشتم که پیام خصوصی ارسال کرده بود و گفتم شاید بدرد دیگران هم بخورد ،

مندیش

کاربر
سلام همکار عزیز ، ترانس جوش نو الان کم گیر میاد ، شما می تونید یک ترانس سوخته با قیمت پایین خریداری کنید ، اندازه هسته ها و چند تا عکس برام بفرستید تا تعداد دور و فرمول و مابقی اطلاعات رو خدمتتون اعلام کنم ، اینجوری هم تجربه بدست می آورید و هم لذت ساختن یک ترانس جوش را تجربه می کنید.
این پاسخ به درخواست یکی از همکاران نوشته شده است

بالا