آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن خروجی در اینورنر 12 به 220 ولت پدرام 800 وات

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
584
1,056
درود بر اساتید گرامی.دستگاه مذکور پس از زدن کلید پاور، چراغ زرد مربوط به 12 ولت ورودی روشن میمونه و خروجی وصل نمیشه(چراغ قرمز روشن نمیشه) .دو تا ماسفت ورودی irf3205 داره و ماسفتهای خروجی irf740 هستند.آی سی درایور ماسفتهای وروی ka3525a هست که پس از زدن کلید پاور اینورتر ، 12 ولت به پایه های تغذیه میرسه ولی پایه های گیت ماسفتهای ورودی ولتاژی نذاره.پایه های درین هم 12 ولت رو دارن و همچنین پایه های اولیه ترانس.دوستان کلا روش کار این اینورترها چجوریه؟با توضیحات فوق میشه لطفا راهنمایی بفرمائین که مشکل از کجا میتونه باشه .راستش خیلی برام مهمه که این دستگاه راه بیوفته.بینهایت سپاسگزارم از لطف اساتید
1.jpg
2.jpg

آخرین ویرایش:

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
درود بر اساتید گرامی.دستگاه مذکور پس از زدن کلید پاور، چراغ قرمز مربوط به 12 ولت ورودی روشن میمونه و خروجی وصل نمیشه(چراغ سبز روشن نمیشه) .دو تا ماسفت ورودی irf3205 داره و ماسفتهای خروجی irf740 هستند.آی سی درایور ماسفتهای وروی ka3525a هست که پس از زدن کلید پاور اینورتر ، 12 ولت به پایه های تغذیه میرسه ولی پایه های گیت ماسفتهای ورودی ولتاژی نذاره.پایه های درین هم 12 ولت رو دارن و همچنین پایه های اولیه ترانس.دوستان کلا روش کار این اینورترها چجوریه؟با توضیحات فوق میشه لطفا راهنمایی بفرمائین که مشکل از کجا میتونه باشه .راستش خیلی برام مهمه که این دستگاه راه بیوفته.بینهایت سپاسگزارم از لطف اساتید
مشاهده فایل‌پیوست 178165
مشاهده فایل‌پیوست 178166

دو عدد ار این اینورترها تعمیر کردم در یکی چهار فت پایین سوخته بود البته اگر یکیم سوخته باشه بقیم باید عوض کنی یه موردم داشتم ترانس سوخته بود شما ترانسو چک کن ایسی داریور فت هاتون چک کن سالم باشه ترانزیستور های 2n2222ومقاومت های متصل به بیسشون این مقاومت ها اهم پاین هستن چک کنید نسوخته باشن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: smm9297

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
584
1,056
دو عدد ار این اینورترها تعمیر کردم در یکی چهار فت پایین سوخته بود البته اگر یکیم سوخته باشه بقیم باید عوض کنی یه موردم داشتم ترانس سوخته بود شما ترانسو چک کن ایسی داریور فت هاتون چک کن سالم باشه ترانزیستور های 2n2222ومقاومت های متصل به بیسشون این مقاومت ها اهم پاین هستن چک کنید نسوخته باشن

درود بر شما.ضمن تشکر بابت پاسخ و راهنمایی حضرتعالی. ماسفتهای ورودی و خروجی سالم هستند و شورت نشدن.ترانزیستورهای ۲۲۲۲ و معقاومتهای بایاس سالم هستند.ترانس هم ظاهرا مشکلی نداره.آی سی درایور ماسفتهای ورودی که ka3525 هست همونطور که در پست ۱ عرض کردم ولتاژ تغدیه داره ولی در پایه های خروجی به سمت ماسفتهای ورودی هیچ ولتاژی ندارن.دیگه نمیدونم چجوری باید از سلامتش مطمئن شم.در ضمن بعد از روشن کردن دستگاه حتی بعد از ۱۰ دقیقه ماسفتهای ورودی و خروجی کاملا سرد هستند و اصلا گرم نمیشن و فقط فن کار میکنه.من از برق ۱۲ ولت پاور کامپیوتر به عنوان ورودی استفاده کردم به نظرتون مشکلی نداره؟سپاس
۲۰۲۱۰۸۱۳_۰۹۴۷۵۳.jpg

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
584
1,056
پایه گیت ماسفتهای ورودی از طریق مقاومت کم اهم وصل شده به پایه های ۱۱ و ۱۴ آی سی که طبق دیتاشیت هم به عنوان خروجی ۱ و ۲ آی سی معرفی شده.دوستان این پایه ها باید ولتاژ داشته باشن یا خیر؟این آی سی اینجا پیدا نمیشه و میخوام مطمئن شم که میتونه خراب باشه تا سفارش بدم.ممنون میشم راهنمائی بفرمائین و همونطوری که در پست ۱ عرض کردم بسیار حیاتی هست برام که این دستگاه درست بشه

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
584
1,056
یه آی سی مقایسه کننده lm393p هم نزدیک ka3525 هست که ورودی مثبت اولش ۵ ولته و منفیش ۱.۵ ولت و خروجی اولش صفر ولت هست.ورودی مثبت دومش ۵ و منفیش حدود ۰.۵ ولت و خروجیش ۵ ولت هست

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
درود بر شما.ضمن تشکر بابت پاسخ و راهنمایی حضرتعالی. ماسفتهای ورودی و خروجی سالم هستند و شورت نشدن.ترانزیستورهای ۲۲۲۲ و معقاومتهای بایاس سالم هستند.ترانس هم ظاهرا مشکلی نداره.آی سی درایور ماسفتهای ورودی که ka3525 هست همونطور که در پست ۱ عرض کردم ولتاژ تغدیه داره ولی در پایه های خروجی به سمت ماسفتهای ورودی هیچ ولتاژی ندارن.دیگه نمیدونم چجوری باید از سلامتش مطمئن شم.در ضمن بعد از روشن کردن دستگاه حتی بعد از ۱۰ دقیقه ماسفتهای ورودی و خروجی کاملا سرد هستند و اصلا گرم نمیشن و فقط فن کار میکنه.من از برق ۱۲ ولت پاور کامپیوتر به عنوان ورودی استفاده کردم به نظرتون مشکلی نداره؟سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 178175

نه مسکلی نداره از پاور ۱۲ ولت کامپیوتر استفاده کردی باید خروجی ۲۲۰ بیاد با حریان ضعیف تر .با این تفاسیر فت ها سویچ نمیشن ببین میتونی فت ها رو دستی ران کنی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: smm9297

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
584
1,056
نه مسکلی نداره از پاور ۱۲ ولت کامپیوتر استفاده کردی باید خروجی ۲۲۰ بیاد با حریان ضعیف تر .با این تفاسیر فت ها سویچ نمیشن ببین میتونی فت ها رو دستی ران کنی

درود بر شما.چجوری فتها رو دستی ران کنم؟دو تا ماسفت در ورودی هست که ظاهرا آی سی درایور به نوبت و با سرعت زیاد اونارو سوئیچ میکنه.لطفا راه ران کردن دستی رو اعلام میفرمائید.سپاس

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
584
1,056
درود.با تعویض آی سی ka3525a مشکل اینورتر حل گردید .سپاس

بالا