آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: جایگزینی 60n60 به جای40n60

علی اریا

کاربر vip
کاربر
2014-09-25
52
34
سلام دوستان توی یک دستگاه که دوتا پل چهارتایی 40n60sfdداره میشه به جای چهارتا 40n60sfdسوخته60n60smdبزارم یا حتما باید هر 8تا مثل هم باشه

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,871
32
اگه خود فابریکشو پیدا نکردید فرقی نداره و مشکلی نداره هر دو igbt هستند و با ولتاژ یکسان ولی امپر فرق داره

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام دوستان توی یک دستگاه که دوتا پل چهارتایی 40n60sfdداره میشه به جای چهارتا 40n60sfdسوخته60n60smdبزارم یا حتما باید هر 8تا مثل هم باشه
سلام
طبق راهنمای دوستان میشه استفاده کرده. ایکاش به دستگاه هم اشاره ای میکردی میدونستیم چه دستگاهی هست تا بهتر دوستان راهنمای کنند . اگر دستگاه اینورتر جوشکاری باشه باید هشت تا را با هم عوض کنی در غیر اینصورت بازم میسوزه .
متشکرم

مندیش

کاربر
سلام وقت بخیر، دستگاه شما کلا هشت عدد igbt شصت آمپر داره، فرق زیادی بین بسوند sfd و smd نیست ، smd سریعتر سوئیچ می کنه و بازیابی نرم تری داره ، اول مدار فرمان هر آی جی بی تی رو بررسی کن و اگه مقاومت یا دیود یا... مشکل داشت درست کن تا درایو igbt ها رو بررسی و رفع عیب نکنی نباید قطعه جدید نصب کنی ، 40n60 می تونی بندازی ؛ مواظب باش 40nc60 نندازی که کل دستگاه میره رو هوا .
بعد از چک کردن درایو igbt ها ، ابتدا 4 تا بنداز و دستگاه رو استارت کن ، اگه مشکلی نداشت و تست جوش کردی ، اونوقت چهارتای دیگه رو اضافه کن . قیمت 40n60 الان بالاست . مواظب باش نترکن . موفق باشی

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,871
32
مواظب باش 40nc60 نندازی که کل دستگاه میره رو هوا .
این قطعه ش کلا فرق داره ... چهارتا پایه داره اینو چطور میشه رو برد بجای 40n60 میگی بندازه ؟:pride::ambivalence:
55.png

آخرین ویرایش:

مندیش

کاربر
این قطعه ش کلا فرق داره ... چهارتا پایه داره اینو چطور میشه رو برد بجای 40n60 انداخت ؟:pride::ambivalence:
مشاهده فایل‌پیوست 178035

این قطعه رو نمی تونی بندازی ، چون امپدانس ورودی بالای داره و تیپش با قطعات ۳ پایه فرق داره ، از طرفی به میانوند حرف c در 40nc60 دقت کن
عکس قطعه اصلی رو برام بفرست تا بتونم بهتر کمکت کنم ،

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,871
32
ین قطعه رو نمی تونی بندازی ، چون امپدانس ورودی بالای داره و تیپش با قطعات ۳ پایه فرق داره ، از طرفی به میانوند حرف c در 40nc60 دقت کن
عکس قطعه اصلی رو برام بفرست تا بتونم بهتر کمکت کنم ،
اشتباه ریپلای زدید

آخرین ویرایش:

مندیش

کاربر
نمی دونم کی هستی و چقدر تجربه داری ولی بفهم که وقتی کسی صادقانه قصد کمک به تو رو داره نباید بهش بی احترامی کنی و ادب نداشتو نشون بدی ،امروز جواب سیزده تا از شاگردامو دادم و ممکنه بخاطر مشغله زیاد اشتباهی رخ داده باشه و درست منظورتو متوجه نشده باشم ،اگه اشتباهی رخ داده درست و منطقی جواب بده، حق نداری بی احترامی کنی ،
بیش از بیست پنج سال سابقه در صنعت جوش و برش دارم ،تولید کننده ماشین آلات جوش وبرش هستم، مدرس دانشگاه هستم و قصدم فقط و فقط کمک به یک همکار بود .
از وقتی که برات گذاشتم متاسفم ...

بالا