آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: پاور آیفون تصویری COMMax DPV-4HP

habib_ghavid

کاربر
2010-08-16
50
80
تهران
درود
دیروز گوشی آیفون تصویری کوماکس آوردند که خاموش بود بعد از برسی و اعمال 12 ولت مشخص شد پاور مشکل داره که مشتری عجله داشت و برد پاور ایرانی خریدم و مشکل حل شد.
با نگاه عمیق تر به برد تغذیه متوجه ترکیدگی خازن 47 میکرو در ورودی شدم که آن را تعویض کردم و تمام قطعات را تست کردم مشکل مشاهده نکردم ولی با تست لامپ سری لامپ به شدت روشن می شود ولتاژ حتا در ورودی 220 ولت 10 ولت بالا پایین است لطفا راهنمایی بفرمایید که برای تعمیر از کجا شروع کنم .
برد پاور کره ای است عکس به پیوست تشکر
دوستان کسی تجربه در این خصوص دارد

آیفون تصویری.jpg

IMG_1908.jpg

آخرین ویرایش:

MajiDAmieE

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2018-06-24
240
312
سلام
پل دیود رو خارج کنید و ببینید اتصالی هنوز هست یا ن ( چون من چند دفعه دیدم پل دیود تو تست دیود سالمه ولی موقع اعمال ولتاژ اتصاله)
بعد از اون ماسفت رو خارج مدار تست کنید
و خازن صافی هم تست کنید ی وقت اتصالی نباشه

habib_ghavid

کاربر
2010-08-16
50
80
تهران
سلام
پل دیود رو خارج کنید و ببینید اتصالی هنوز هست یا ن ( چون من چند دفعه دیدم پل دیود تو تست دیود سالمه ولی موقع اعمال ولتاژ اتصاله)
بعد از اون ماسفت رو خارج مدار تست کنید
و خازن صافی هم تست کنید ی وقت اتصالی نباشه

وقت بخیر ببخشید فرصت نکرده بودم تا پاسخ ارسال کنم (پل دیود و ماسفت را عوض کردم با اینکه این قطعات خارج از برد مشکلی نداشتند ) به هر صورت این دو تا قطعه را عوض کردم مشکل اتصالی برطرف شده یعنی لامپ تست خاموش است ولی باز هم در خروجی ولتاژی وجود ندارد
تشکر منتظر راهنمایی دوستان هستم

mani6

کاربر
2010-07-21
102
231
52
بندرعباس
با سلام خدمت شما .همانطور که میدونید ایجاد خرابی در تمام مدارات مربوط به یک قسمت میشه حالا به هر دلیلی که باشه یک قطعه معیوب میشه و نهایتا تو مسیر خودش به دلیل وجود جریان باعث سوختن یا معیوب شدن چند قطعه دیگر میشه. ( البته فارغ از مدارهایی که در طراحی مشکل دارن و زمان خرابی میبینید نصف قطعات سوخته اونها رو فکر کنم بچه های فنی حرفه ایی چینی ها طراحی کردن واسه معلمشون یکی از راه میرسه برش میداره میره تولید انبوه میکنه.) از شوخی که بگذریم برسیم به خرابی تغذیه سوئچینگ شما با توجه به خازن معیوب ایراد مدارتون محدود میشه به قسمت EMI تغذیه و مدار اولیه .

بالا