آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن بوق در تلفن تکنوتل 5733 بعد از تعویض فیوز سوخته و عدم شرتی هیچ قطعه ای

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
955
تلفن تکنوتل مدل tf5733 طبق گفته مشتری کار میکرده ولی صبح دیگه روشن نشده
بعد از باز کردن تلفن مشخص بود که فیوز سوخته بعد از تست دیود ها و ترانزیستور های فراوان هیچ کدام شورت نبودن بعد از تعویض صدای بوق نداره نه تو ایفون نه گوشی با باطری صفحه روشن میشه و به نظر شماره گیری میکنه ولی در حالت بدون باتری با خط صفحه نمیاد اما اگر بعد از متصل کردن خط باطری برداری صفحه هست اما کم رنگ
یک خازن الکترولیت کوچک هم کاملا قلع مردگی داشت
دوستان راهنمایی کنید

fzi

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-02-11
312
588
آذربایجان
دوست گرامی سلام
خط اشغال میشه یا خیر؟
تو ورودی ترانزیستور a42 رو چک کردید؟
می گید شماره گیری می کنه
این رو دقیق اعلام بفرمایید

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
955
سلام من تخصص زیادی روی تلفن ندارم متاسفانه صدا که اصلا نداره چون وقتی شماره میگیرم روی نمایشگر شروع به ثانیه شماری میکنه اما خب تلفن طرف مقابل زنگ نمیخوره
ترانزیستور a42 رو روی برد فقط تست کردم به نظر مشکلی نداشت باید خارج کنم تست میکنم
شما شماتیکی از مدار تلفن ندارید؟
با تشکر

mehdi63_teh

کاربر
2011-02-02
52
54
سلام مهندس
زنگ می خوره تلفن ؟

با یه گوشی دهنی دیگه ولی همون سیم بند گوشی خودش تست بگیر .دوما
با 2 تا سیم پایه های جگ گوشی off hook یا همون بند گوشی روی خود تلفن رو اتصال کوتاه کن
جایی که بند گوشی باید با برداشتن گوشی اتصال کوتاه بشه منظورمه بعضی موارد پیش میاد اهم کمی
پیدا می کنه همین مقاومت باعث جریان کشی و خرابی میشه

تست اهمی بیزر بین بند گوشی از داخل گوشی دهنی به خود تلفن بزنید
ترانزیستور های تلفن رو دقیق ترجیحا بیرون مدار تست بزنید
باتری ساالم بزارید تست بگیرید .مدار ال سی دی هم معیوب باش دقیقا پشت ال سی دی هست
ربطی به خود تلفن نداره . این حالت پیش میاد

عکس از پشت روی تلفن بزارید بهتر راهنمایی کنم

آیا تلفن رو به خط می زنید کلا ولتاژ خط افت پیدا می کنه یا تاثیری نداره چند ولت میشه برق خط؟

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
955
با تشکر از دوستان حل شد قسمت فلزی داخل سوکت تلفن در زمان گذاشتن سوکت به دلیل کج بودن به هم اتصال میکرد و افت ولتاژ صورت میگرفت

بالا