آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: برندهای مطرح اسیلسکوپ کدامند

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
با سلام

به شخصه تکترونیکس باز هستم و مدلهای 2246 و 2465 و 2465B رو دم دست دارم . اولی 4 کانال 100 مگ . دومی 300 مگ و سومی 400 مگاهرتز هستش . همگی قابلیت رید اوت (READ OUT ) دارند. اتوماتیک سیگنال ویدئو رو تشخیص داده و سینک میشه . حافظه ندارند و ولی بگونه ای بر روی سیگنالهای دیجیتال سینک میشن که میتونید بیت ها رو بشمارید !

بارها و بارها در وبسایتهای معتبر و توسط افراد مطرح ،سری 246X بعنوان آخرین سری از اوسیلوسکوپهای خوش تعمیری که سازنده حتی فلسفه ساختش رو هم در سرویس منوال نوشته و هیچ نکته ای رو دریغ نکرده رو مورد تعریف و تمجید قرار دادند. متاسفانه بعد از این سری و سال ساخت ، این دست و دلبازی کمتر شد. نه فقط در این برند

در هر صورت . در بسیاری از موارد اسیلوسکوپ دیجیتال نمیتونه جای آنالوگ رو بگیره و در نهایت به این جمع بندی میرسید باید هر دو رو داشته باشید.
اما به عقیده من اگر خواستید آنالوگ بخرید ، دستگاهی رو بگیرید که پهنای باندش 100 - 150 مگاهرتز به بالا باشه. به این دلیل که اگر چند سال بعد قصد فروشش رو داشتید ، پهنای باند زیادش موجب تسریع در فروش بشه .

آخرین ویرایش:

LILO

کاربر
2009-05-08
7
5
سلام
من خودم برند تکترونیکس رو پیشنهاد میکنم البته شما برای چه کاری نیاز دارید ؟
اسکوپ های انالوگ دیگه منسوخ شدن و کم کم بازارشون داره سرد میشه شما از همون اول با یک اسکوپ دیجیتال کار کنید اما قبل از کار نحوه استفاده رو از یک تفر اموزش ببینید چون تنظیمات و منو های زیادی برای تست دارن و این که دو کانال یه چهار کانال هم برای کسانی همه هست که در زمینه طراحی و انالیز مدار کار میکنند به نظر من شما دو کانال براتون کافی هست و در نهایت بحث قیمت پیش میاد که در ایران یک اسکوپ معمولی به چهار تا شش برابر قیمت اصلی فروخته میشود و بیشتر ابزار و لوازم جانبی انها با تقلبی جایگزین میشوند چون من از بازار تهران و امجد و عباسیان تهیه کردم و و مشاهده کردم پراپ ها اصلی نبوده و با مدل تقلبی تعویض شده بودند

بالا