آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل از کار افتادن فن خنک کننده پاور پالم

mohammad-p

کاربر vip
vip
کاربر
پاور پالم همه خروجیها ولتاژ لازم رو دارن پاور کارمی کنه کامپیوتر رو روشن می کنه تستر که میزنم همه چراغها روشن می شه دوتااز خازنهای بخش خروجی منفجر شده بود که هر دوتا220میکروفاراد 16 ولت بود تعویض کردم ولتاژ استندبای 5.8 ولت بود خازن کناری اون 470میکرو16 ولت روعوض کردم مقاومتهای نزدیک سوکت فن را بررسی کردم ولتاژ دوسر سوکت فن12 ولت داره ولی فن کار نمی کنه.یه فن نو. هم امتحان کردم روشن نشد لطفا راهنمایی کنید

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,041
2,859
32
پاور پالم همه خروجیها ولتاژ لازم رو دارن پاور کارمی کنه کامپیوتر رو روشن می کنه تستر که میزنم همه چراغها روشن می شه دوتااز خازنهای بخش خروجی منفجر شده بود که هر دوتا220میکروفاراد 16 ولت بود تعویض کردم ولتاژ استندبای 5.8 ولت بود خازن کناری اون 470میکرو16 ولت روعوض کردم مقاومتهای نزدیک سوکت فن را بررسی کردم ولتاژ دوسر سوکت فن12 ولت داره ولی فن کار نمی کنه.یه فن نو. هم امتحان کردم روشن نشد لطفا راهنمایی کنید

از خط 12 ولت بار بکش با لامپ 12 ولت اگه روشن نمیشه خازن خط 12 مشکل داره یا دیود شاتکی هیت سینگ دوم

mohammad-p

کاربر vip
vip
کاربر
با سلام ممنون از پاسختون ،بعد از تعویض خازنهای منفجر شده که16ولت 220میکرو بود یه خازن 16 ولت470میکرو کنار ولتاژاستندبای تعوض کردم یه خازن هم 2.2میکرو50وات کنار سیم سبز تعویض شد فن درست شد بعدش اسپری چرب هم به محور فن اضافه کردم

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
272
528
بوشهر
درو بر همه دوستان
تعمیر این مدل از پاور برای ازمون و خطا و یادگیری خوب هست ولی برا استفاده ارزش نداره(مخصوصا از لحاظ وقت و زمان و هزینه ای که میکنید)
پاور های غیر استاندارد(از جمله همین پاور)اسیب های زیادی به سیستم میرسونن
من همیشه مشتری رو به استفاده از پاورهای استاندارد ترغیب میکنم(حتی اگر پاور سالم باشه)
این مدل از پاور ها حتی نو و اکبندش هم پیششنهاد نمیشه

بالا