آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: راهنمایی برای خرید منبع تغذیه 5 آمپر آزمایشگاهی

Safai

کاربر vip
کاربر
2009-09-17
64
47
57
با سلام

دوستان ممنون میشم برای خرید یک منبع تغذیه رومیزی 5 آمپر 30 ولت برای کارهای تعمیرات موردی و آماتوری الکترونیک راهنمایی بفرمایید.

کارم حرفه ای نیست و ممکنه فقط یکبار در هفته از دستگاه استفاده کنم. ولی دنبال چیزی هستم که دقت و دوام قابل قبول داشته باشه.

شرکت ایرانی آداک مدلی به نام PS-405U2 داره

https://www.digikala.com/product/dkp-5106417

به درد بخور هست؟

ممنونم

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,429
سلام
من چند سال هست که داژنگ 305D دارم تا الان مشکلی نداشته ولی بعضا همکارا همین دستگاه رو برای تعمیر میفرستن که بعد از 7-8 سال معمولا ولومشون فقط خراب میشه اون هم با استفاده زیاد و مداوم.
نکات منفیش هم میتونم فقط به کالیبره نبودن دقیق اشاره کنم مخصوصا روی ولتاژ های پایین مثلا 3.3 تنظیم میکنید ولی ولتاژ 3.4 هست. البته مثل مدلی که اشاره کردید خروجی شارژ usb هم نداره.
البته مدل های یاکسون و آداک رو هم قبلا تعمیر کردم و اکثرا ساختار و برد مشابه دارن و زیاد فرقی ندارن.

Safai

کاربر vip
کاربر
2009-09-17
64
47
57
سلام
من چند سال هست که داژنگ 305D دارم تا الان مشکلی نداشته ولی بعضا همکارا همین دستگاه رو برای تعمیر میفرستن که بعد از 7-8 سال معمولا ولومشون فقط خراب میشه اون هم با استفاده زیاد و مداوم.
نکات منفیش هم میتونم فقط به کالیبره نبودن دقیق اشاره کنم مخصوصا روی ولتاژ های پایین مثلا 3.3 تنظیم میکنید ولی ولتاژ 3.4 هست. البته مثل مدلی که اشاره کردید خروجی شارژ usb هم نداره.
البته مدل های یاکسون و آداک رو هم قبلا تعمیر کردم و اکثرا ساختار و برد مشابه دارن و زیاد فرقی ندارن.

جناب رضا سلام
خیلی لطف کردید. نظرتون بسیار ارزشمند است. در مجموع به نظر میاد در مورد داژنگ نظر مساعدتری دارید. بله کار منم اونقدر دقیق نیست که 0.1 خطا اشکال ایجاد کند.
سپاسگزارم

Safai

کاربر vip
کاربر
2009-09-17
64
47
57
سلام

جناب رضا سلام
خیلی لطف کردید. نظرتون بسیار ارزشمند است. در مجموع به نظر میاد در مورد داژنگ نظر مساعدتری دارید. بله کار منم اونقدر دقیق نیست که 0.1 خطا اشکال ایجاد کند.
سپاسگزارم

آخرین ویرایش:

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,429
جناب رضا سلام
سپاسگزارم

خواهش میکنم بله همینطور هست دوست عزیز توی بازار هم اگر نگاه کنید اکثر تعمیرکارها داژنگ دارن و راضی هستن.

Safai

کاربر vip
کاربر
2009-09-17
64
47
57
خواهش میکنم بله همینطور هست دوست عزیز توی بازار هم اگر نگاه کنید اکثر تعمیرکارها داژنگ دارن و راضی هستن.

سلام مجدد

داژنگ اینطور که شنیدم تقلبی هم دارد. راه تشخیص تقلبی از اصلی رو کسی می دونه ؟

سپاسگزارم

Safai

کاربر vip
کاربر
2009-09-17
64
47
57
سلام مجدد به آقا رضا و بقیه عزیزان

داژنگ 305 اخیرا با شماره مدل جدید PS-A305D به بازار اومده که کلید دقت جریان داره و می تونه جریان های در حد میلی آمپر رو نمایش بده. یکی می گفت تعمیراتش خیلی دشوار شده و مثل مدل قدیمی نیست و ضمنا زودتر هم خراب میشه.

نمی دونم کسی اطلاعاتی در این مورد داره ؟

پیوست‌ها

• 28.2 کیلوبایت بازدیدها: 98
آخرین ویرایش:

pldn70

کاربر vip
کاربر
2021-02-19
20
11
34
اصفهان
سلام خسته نباشی من مدل قدیمی داژنگ رو دارم خیلی عالیه شاید12ساله داره کار میکنه

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
کارم حرفه ای نیست و ممکنه فقط یکبار در هفته از دستگاه استفاده کنم. ولی دنبال چیزی هستم که دقت و دوام قابل قبول داشته باشه.
سلام
تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال
این مدار را مونتاژ کن من این مدار را مونتاژ کردم با هزینه خیلی کمتر از بازاری ها کارکردش هم بسیار عالی است.
و همچنین دو سه تا منبع تغذیه در انجمن با تحلیل و نقشه برد برای مونتاژ موجود است
متشکرم

Safai

کاربر vip
کاربر
2009-09-17
64
47
57
سلام
تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال
این مدار را مونتاژ کن من این مدار را مونتاژ کردم با هزینه خیلی کمتر از بازاری ها کارکردش هم بسیار عالی است.
و همچنین دو سه تا منبع تغذیه در انجمن با تحلیل و نقشه برد برای مونتاژ موجود است
متشکرم

جناب سجاد سلام
آقا سپاسگزارم از راهنمایی ارزشمند تون
والله من کاملا با شما موافقم و چند بار تصمیم به این کار گرفتم که منبع تغذیه خودم رو مونتاژ کنم، ولی متاسفانه مشغله کاری روزمره اجازه این کار رو نداده. ولی حق با شماست

بالا