آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: شناساییه ای سی سمباده زده شده یا سوخته

parsadsa

کاربر
2007-12-15
21
11
دوستان ضمن عرض خسته نباشید . میخواستم خواهش کنم راهی و تکنیک هایی پیدا کنیم تا قطعاتی که سوخته مخصوصا ای سی هایی که سوختن و شماره ای روش نیست رو پیدا کنیم

برای شروع معمولا میگن باید نقشه مدار رو در بیاریم تا با تحلیل پیدا کنیم .

من خودم الان روی این مدار گیر کردم و چون مدار فرکانسی هست سوادم نمیکشه و میخوام خواهش کنم استاد های عزیزمون لطف کنن و کمک کنن نقشه رو در ضمیمه قرار دادم
دستگاه مذکور یه فرکانسی برای گرم کردن لایه زیرین پوست ایجاد میکنه یه چیزی تو مایه های فیزیوتراپی و دو تا پاور داره یکی برای تغذیه کنترولر 12 ولت و دیگری برای تغذیه سوییچینگ پنجاه ولت هست. موقه ای که این ای سی پایه هاش شل شد توی برد باعث سوختن مقاومت دو وات متصل به همین ای سی و ماسفت . خود ماسفت و چند تا قطعه دیگر دوروبرش شد . این ای سی تا مدتتی بصورت موقت کار میکرد.یا به عبارتی بگیر نگیر کار میکرد .تا اینکه کلا از کار افتاد

پیوست‌ها

parsadsa

کاربر
2007-12-15
21
11
تشکر از پاسختون . قسمت کنترلر رو رسم نکردم چون اونطفش مشکلی نداره سالمن
این قسمت که ای سی 8 پایه هست این ای سی روش سمباده کشیدن معلوم نیست
همین قسمتی که تغذیه 50 ولت داره و فرکانس اره ای قوی تولید میکنه کار نمیکنه

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,825
31
مدار شما دارای کوپلر هست؟
اگه هست پایه ۳ و ۴ کوپلر مسیر یابی کنید به کدوم پایه ایسی رفته؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: parsadsa

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,825
31
آیسی مورد نظر از خانواده pwm
[hide] 3842 و 3843 و 3845 هست
9yxe9.png

.[/hide]

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
با توجه به مسیر یابی اگه مستقیم به ایسی میرفت بله

فلسفه وجود اپتو کوپلر ، عبور سیگنال بین دو بخش یا دستگاه میباشد در حالی که هیچ گراند یا رفرنس الکتریکی بین آنها وجود ندارد . مثال در برخی تلفنها برای انتقال صوت بین مداری که مستقیما با خط تلفن در ارتباط است و مدار اصلی . کابل midi در ادوات موسیقی الکترونیک . منابع تغذیه ایزوله و ....
در مدار ایشان ، اولا هیچ ایزولاسیونی در بخش قدرت وجود ندارد . به استثنا ترانس پالس مربوط به پیزو ها . در ثانی پایه فیدبک آیسی گراند شده . معنایش این است که بایستی حد اکثر عرض پالس را تولید نماید و عملا فیدبکی وجود ندارد . در چنین حالتی سوال جنابعالی عملا قابل طرح نمیباشد و بنده در پست 5 بطور مستقیم به خانواده آیسی اشاره داشتم.

حال با توجه به تولید حداکثر عرض پالس ، بنده uc3845 را پیشنهاد میکنم به دو دلیل ولتاژ استارت آپ کمتر . محدود بودن عرض پالس به کمتر از 50 درصد که مطلوب این مدار است . نصف بودن فرکانس خروجی نسبت به فرکانس اوسیلاتور

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: parsadsa
بالا