آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: توان کم پاور کولر مستر مدل RS-850-AFBA-G1

مرتضی3414

کاربر
2019-01-22
6
1
با سلام خدمت دوستان وهمکاران گرامی.
یک عدد پاور کولر مستردستم رسیده که بدون مشکل روشن میشه و ولتاژ های خروجی اوکی هست و پاور گود هم بین 300 تا 350 میزنه. اما این پاور رو وقتی با دستگاه Active Load تست میکنند توانش نصف هست. یعنی اینکه تا 400 وات بیشتر توان نمیده. پاور مین رو روشن میکنه هیچ مشکلی هم نداره و
این پاور رو یه تعمیر کار قدیمی پاور برام اورده که خودش اون دستگاه توان اکتیو رو داره و من ندارم چیزی که اون گفت. وقتی پاور رو باز کردم متوجه شدم خازن های 400 ولتی ورودی رو عوض کردن و جواب نگرفتن. خازن های خروجی کاملا سالم و نو هست و پاور ها هم کم کارکرد هست که این مشکل رو دارن.
حالا من عکس های پا.ر هم میزارم اگه کسی در این مورد هر کمکی تونست به ما بکنه خیلی لطف کرده چون خیلی حیاتیه.
یک نکته: خروجی پاور های وات بالا به جای دیود شاتکی از ماسفت استفاده میکنن ممکنه از اونا باشه که نتونن در انتقال جریان سالم باشند؟
یک رله ورودی مدار هست و 16 امپر هست ایا میتونه به خاطر قطع و وصل اونم باشه این مشکل؟
ایا ترانس بزرگ میتونه در جریان دهی مشکل داشته باشه؟

سپاسگزار میشم گه دوستان یاری کنند باش تشکر از اساتید محترم.

nisam

کاربر vip
کاربر
2021-05-17
20
26
شاید در مورد ماسفت ها چک کردن اهم درین بکارت بیاد چون تستر معمولی فقط امکلان دیدن ولتاژ تریگ و خازنیت گیت رو نشون میده مقاومت درین به سرسشون ضعیف نشده . عکس پاور رو میزاشتین بهره ببریم

مرتضی3414

کاربر
2019-01-22
6
1
دوستان و استاتید محترم اینم عکساهای پاور منتظر کمک های شما هستم

پیوست‌ها

بالا