آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: شورتی در مدار دی وی آر ۸ کانال بدون نام 7008T-LM-V3

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,548
تهران -شانکهای
با احترام
دستگاه فوق در تغذیه ورودی دچار سوختگی یکی از آیسی های ۶ پایه شده که با خط زرد مشخص شده . اما با خارج کردن هر ۲ آیسی و رگولاتور 1117 adj همچنان سلفهای مشخص شده و ۲ پایه ۱۱۱۷ روی مدار با گراند اتصالی دارند.
ولتاژ ۱۲ و ۵ هارد برقراره. امکان داره رم یا CPU سوخته باشه . اگر راهنمایی بفرمائید برای تست بیشتر ، دعاگوی شما هستم.
سپاس بیکران
۲۰۲۱۰۷۱۵_۱۰۳۵۳۰.jpg
۲۰۲۱۰۷۱۵_۱۰۲۳۵۳.jpg
۲۰۲۱۰۷۱۵_۱۰۳۶۱۱.jpg
۲۰۲۱۰۷۱۵_۱۰۳۶۲۷.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jac

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
با احترام
دستگاه فوق در تغذیه ورودی دچار سوختگی یکی از آیسی های ۶ پایه شده که با خط زرد مشخص شده . اما با خارج کردن هر ۲ آیسی و رگولاتور 1117 adj همچنان سلفهای مشخص شده و ۲ پایه ۱۱۱۷ روی مدار با گراند اتصالی دارند.
ولتاژ ۱۲ و ۵ هارد برقراره. امکان داره رم یا CPU سوخته باشه . اگر راهنمایی بفرمائید برای تست بیشتر ، دعاگوی شما هستم.
سپاس بیکران
مشاهده فایل‌پیوست 177442
مشاهده فایل‌پیوست 177443
مشاهده فایل‌پیوست 177444
مشاهده فایل‌پیوست 177445

با سلام به همکار عزیز شما اول شما ببیند کدام یک از خط های تغذیه شورت شده برای مثال ورودی و12 ولت یا پنچ ولت همین طور ایسی رگلاتور سوخته شده مربوط به کدام یک از ولتاز ها است بعد با بر داشتن سلف انتهای ان خط تست شورتی طبقه بعد را انجام دهید اگر طبقه بعد ان شورتی نداشت عیب در این طبقه است البته بر اساس تجربه خودم در تعمیرات دی وی ار احتمال شورتی در خازن های اس ام دی اطراف ای سی زیاد است

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
وقتی تغذیه ها یا همان ای سی 6 پایه ها صدمه میبیند اگر ولتاژ ورودی ای سی تغذیه در اثر خراب شدن به ولتاژ خروجی وصل شود قطعا تمام قطعات که به ان تغذیه متصل است میسوزد
اگر طوری بسوزد که ولتاژ خروجی کاملا صفر شود به قطعات دیگر صدمه نمیزند.پس بستگی به حالت سوختن ای سی تغذیه دارد
ای سی که شما با دایره زرد رنگ مشخص کردید ولتاژ 3.3 ولت را می سازد که هم به cpu میرود و هم به ای سی دکودر تصویر و ....
احتمال سوختن cpu زیاد است .
ان lm1117 هم تغذیه رم ها است و از 3.3 ولت استفاده میکند که اتصال به زمین است

بالا