آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: زنده کردن باتری موتور سیگلت

koroshsh

کاربر
2011-01-06
57
36
با سلام خدمت دوستان
کسی میدونه چطوری میشه باتری موتور سیگلت ویا باتری ماشین شارژی رو زنده کرد؟کسی تجربه داره انجام داده باشه و نتیجه گرفته باشه؟ممنون از همتون

علی اریا

کاربر vip
کاربر
2014-09-25
51
34
سلام ابتدا درب پلاستیکی محافظ رو بردارید بعد با سرنگ بتدریج در چند نوبت مقداری اسید شارژ به عایق بین صفحات تزریق کنید اینکار من خودم انجام دادم البته این کار زمانی جواب میده که عایق بین صفحات که عایق اینقدر خشک نباشه که غیر قابل نفوذ شده باشه

koroshsh

کاربر
2011-01-06
57
36
مرسی از وقتی ک گذاشتین،پس با ابن کار جواب گرفتی.تو ی کلبپ دیدم با اب نمک ابن کار میکردنظری ندارین؟البته باتری من مایع داخلیش کلا تبخیر شده بود بنظرت درست میشه؟

randomboot

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-10
508
2,310
تو نت دیدم با نمکی بنام نمک حمام یا ESPON این کارو میکنند

habib_ghavid

کاربر
2010-08-16
50
80
تهران
درود همان طور که دوستمان گفتند درب پلاستیک را بکنید و داخل باطری اسید باطری بریزید زمان بدهید تا ورق های داخلی خیس شوند و با مولتی متر ولتاژ را تست بکنید اگر ولتاژ بالای 10 ولت بود زنده می شود و اگر پایین تر از 10 ولت بود در موتور معولی کار خواهد کرد (بدون استارت منظورم هست) اگر باطری 12 ولت باشد ولتاژ 10 ولت
موفق باشید

hajjireza

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-15
31
79
آذربایجان
با سلام
دوستان آب مقطر باید بریزید نه اسید برای زنده کردن باطری های اسیدی باید درب پلاستیکیش را برداشته اب مقطر باسرنگ بریزید که به قول دوستمان خیس بشه پرش نکنید اب مقطر را میتونید از اب شدن یخ های یخچال یا فریزر بدست اورید که بصورت برفک در طول زمان در قسمت فریز جمع میشه البته دستگاهی به نام دی سولفاته هم در سایت های خارجی دیدم با جستجو در گوگل شماتیکش را می تونید پیدا کنید کلا صفحات مثبت باطری اسیدی از بین می روندکه اکسید سرب هستش این صفحات به تدریج از هم می پاشند به صورت لجن در پایین باطری جمع شده به علت هادی بودن صفحات منفی و مثبت را اتصال داده باعث از کارافتادن خانه های باطری میشن یا در باطری هایی که در بین صفحات ان از نوعی اسفنج که اسید را در خود به حالت اشباع نگه می دارد معروف به اتمی صفحه مثبت پوسیده و از هم جدا شده و ظرفیت باطری کاهش می یابد این باطری ها ریزش صفحه و اتصال صفحات را در پایین راندارند ولی به علت کمی الکترولیت زود خشک میشن و اکثر باطری های اسباب بازی ها چراغ قوه های چینی از این نوع هستند که با ریختن اب مقطر در حد معقول قابل باز یافت هستند سلامت باشید

عباس مشکات

کاربر
2021-08-13
2
2
مشهد
باسلام
تجربه ای که من دارم و چندین باتری اتمی را دوباره احیا کردم استفاده از آب اسید مخصوص باتری که با سرنگ داخل باتری تزریق کردم. برای اینکار بهتره سر سرنگ یک نی مثل نی داخل بطری اسپری ها که قطرش اندازه سر سرنگ هست وصل کنیم و آب اسید را داخل باتری قسمت پایینتر تزریق کنیم تا راحت انجام بشه به اندازه یکی دوسانت مانده به لبریزشدن خوبه. بهتره اگه باتری را قبل استفاده با دستگاه شارژ هم کنید ،درطول شارژ بادستگاه درپوشها بازباشند.

عباس مشکات

کاربر
2021-08-13
2
2
مشهد
باسلام
تجربه ای که من دارم و چندین باتری اتمی را دوباره احیا کردم استفاده از آب اسید مخصوص باتری که با سرنگ داخل باتری تزریق کردم. برای اینکار بهتره سر سرنگ یک نی مثل نی داخل بطری اسپری ها که قطرش اندازه سر سرنگ هست وصل کنیم و آب اسید را داخل باتری قسمت پایینتر تزریق کنیم تا راحت انجام بشه به اندازه یکی دوسانت مانده به لبریزشدن خوبه. بهتره اگه باتری را قبل استفاده با دستگاه شارژ هم کنید ،درطول شارژ بادستگاه درپوشها بازباشند.

بالا