آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل روشن نشدن پاور کامپیوترearsh 500 نداشتن ولتازهای خروجی حتی استند بای

mohammad-p

کاربر vip
vip
کاربر
با سلام وتشکر ازاساتید .مسئولین سایت ،یه پاور earsh 500 هست روشن نمیشه ولتازهای خروجی ندارد حتی 5ولت استندبای هم ندارد با تست لامپ سری یک لحظه لامپ روشن وخاموش میشه،در اولیه تا پل دیودی ولتاز متناوب 215 ولت رو دارم هر 4تا دیود پل رو بیرون اوردم تست شد سالم بودخازنهای200ولت470 میکرو را عوض کردم ولی ولتازdcدوسر خازن وماسفتها145 ولت است،خازن استارت4.7میکرو50 ولت نزدیک ابتوکوپلر رو عوضکردم ودیود بزرگ بخش ثانویه ودیودهای اطراف اون تست شد ماسفتها ولتاز دارن در بخش ثانویه قسمت استندبای ولتازدی سی12.5گاهی دارد وگاهی نیست لطفا راهنمایی فرمایید

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
با سلام وتشکر ازاساتید .مسئولین سایت ،یه پاور earsh 500 هست روشن نمیشه ولتازهای خروجی ندارد حتی 5ولت استندبای هم ندارد با تست لامپ سری یک لحظه لامپ روشن وخاموش میشه،در اولیه تا پل دیودی ولتاز متناوب 215 ولت رو دارم هر 4تا دیود پل رو بیرون اوردم تست شد سالم بودخازنهای200ولت470 میکرو را عوض کردم ولی ولتازdcدوسر خازن وماسفتها145 ولت است،خازن استارت4.7میکرو50 ولت نزدیک ابتوکوپلر رو عوضکردم ودیود بزرگ بخش ثانویه ودیودهای اطراف اون تست شد ماسفتها ولتاز دارن در بخش ثانویه قسمت استندبای ولتازدی سی12.5گاهی دارد وگاهی نیست لطفا راهنمایی فرمایید

سلام ماسفت ها رو خارج برد تست کنید
یک خازن سرامیکی کنار خازن های بزرگ هست اونم چک کنید
ایراد صد در صد توی قسمت اولیه هست طبق صحبتی که می فرمایید

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,825
31
کاتد دیود بزرگ استندبای و کنارش دیود کوچیک چند ولت داری؟

mohammad-p

کاربر vip
vip
کاربر
سلام ماسفت ها رو خارج برد تست کنید
یک خازن سرامیکی کنار خازن های بزرگ هست اونم چک کنید
ایراد صد در صد توی قسمت اولیه هست طبق صحبتی که می فرمایید

سلام وممنون از توجهتون خازن سرامیکی سالم هست ولی ماسفتها رواز برد خارج کردم تست دقیق وسریع ماسفت روراهنمایی می فرمایید ممنونم

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
707
1,377
استان گلستان

سلام و درود،
NTC تست شده؟ بیشتر این عیب ها مربوط به قلع مردگی و
سوختن ترانزیستور یا ماسفت متصل به حرارت گیر اولی هست.
بهتره شماره قطعات متصل به حرارت گیر اولی رو اعلام کنین.
موفق و پیروز باشید.

mohammad-p

کاربر vip
vip
کاربر
سلام وتشکر بابت همکاری وهمدلی
ماسفتهای زیر هیت سینک قسمت مدار گرم رو کامل بیرون آوردم تست کردم یکیش13007 که وسط قرار داشت خراب بود ویکیsw2n60هم خراب بود جایگزین13007را دارم وباید دومی رو تهیه کنم نتیجه رو به اطلاع می رسونم

بالا