آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مبدل آنالوگ به دیجیتال

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
سلام من میخوام یه سیگنال آنالوگ رو به دیجیتال تبدیل کنم و بعد اونو به avr بدم.به نظر شما بهترین و سریعترین مبدل adcکدومه؟و حداکثر تایمی که یه مبدل از زمان دریافت یه سیگنال انالوگ و تبدیل اون به دیجیتال،تا زمان انتقال اون به avr سپری میکنه چقدره؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Padashi

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,551
سلام من میخوام یه سیگنال آنالوگ رو به دیجیتال تبدیل کنم و بعد اونو به avr بدم.به نظر شما بهترین و سریعترین مبدل adcکدومه؟و حداکثر تایمی که یه مبدل از زمان دریافت یه سیگنال انالوگ و تبدیل اون به دیجیتال،تا زمان انتقال اون به avr سپری میکنه چقدره؟
سلام :
ديتا شيت چند تا از ميكروكنترل هاي AVR را مطالعه كنيد به نتيجه ميرسيد .
متن و طرح سؤالتون مشكل داره ----- اكثر ميكروكنترل هاي مورد استفاده نوع AVR داراي ADC ميباشند شما چرا و چطور ميخواهيد ابتدا تبديل ADC و بعدش به AVR انتقال دهيد !!! يعني چه ؟؟؟ مفهومي ندارد ؟؟؟ زمان تاخير و انتقال هر ميكرو در ديتاشيت ان مشخص هستش . فركانس سيگنال و نوع سيگنال انالوگ و دامنه و.... هم شرط اصلي ميباشد كه اشاره نكردين !!
موفق باشيد .

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
سلام.من میخوام اختلاف فاز بین دو تا پالس رو بسنجم.(پالسی که از میکرو خارج میشه رو با پالسی که به میکرو وارد میشه که از خروجی آپ امپ میاد.اگه لازم باشه از دوتا میکرو استفاده میکنم.)اما مشکل اینجاست که با adcمیکرو تا چند هرتز بیشتر جواب نداد. و من میخوام که تا چند کیلو جواب بده

SYBOT

کاربر
2009-09-21
225
342
سلام
از ماژول PWM و آنهم مود CAPTURE استفاده کن خیلی دقیق عرض پالس اندازه می گیره

بالا