آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کم بودن ولتاژ سیم سبز و بنفش در پاور ۴۳۰ green

s.pourhasan

کاربر vip
کاربر
2015-12-13
108
99
سلام دوستان
یک پاور گرین ۴۳۰ به دستم رسیده که چندتا خازن باد کرده داشت که عوضشون کردم وقتی دستگاه رو روشن کردم دستگاه شروع به کار کرد ولی ولتاژ های سیم بنفش حدود۴.۵ و سیم سبز حدود ۲.۴ و سیم آبی حدود ۱۱.۵- نشان داده شد که کلا خازن ها رو عوض کردم و دیود های دوبل هم تست کردم که سالم بودند ولی باز مشکل حل نشد ممنون میشم منو راهنمایی کنید
با تشکر

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
سلام دوستان
یک پاور گرین ۴۳۰ به دستم رسیده که چندتا خازن باد کرده داشت که عوضشون کردم وقتی دستگاه رو روشن کردم دستگاه شروع به کار کرد ولی ولتاژ های سیم بنفش حدود۴.۵ و سیم سبز حدود ۲.۴ و سیم آبی حدود ۱۱.۵- نشان داده شد که کلا خازن ها رو عوض کردم و دیود های دوبل هم تست کردم که سالم بودند ولی باز مشکل حل نشد ممنون میشم منو راهنمایی کنید
با تشکر

سلام خازن های بین هیت سینگ اول و دوم مسیر استندبای رو تعویض کردید؟

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,019
2,806
31
سلام دوستان
با تشکر

استارت بزن وضعیت ولتاژای خروجی رو بگو....اگه لامپ تست داری وضعیت لامپ تست رو هم بگو..اگه پاور تستر داری از وضعیت عکس بده

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
473
1,419
سلام
میتونه از خازن بین هیت سینک اول و دوم نزدیک به چاپر استند بای باشه (معمولا خازن 50 ولت الکترولیتی با ظرفیت پایین هست گاهی خازن عدسی یا مایلار هم هست)
در ضمن توی این مدل پاور اگر اشتباه نکنم ولتاژ سیم سبز حدود 2.8 تا 3 ولت هست یعنی اگر ولتاژ استند بای نرمال بشه سیم سبز حدود 2.8 میشه

s.pourhasan

کاربر vip
کاربر
2015-12-13
108
99
استارت بزن وضعیت ولتاژای خروجی رو بگو....اگه لامپ تست داری وضعیت لامپ تست رو هم بگو..اگه پاور تستر داری از وضعیت عکس بده

لامپ تست یه لحظه روشن و خاموش میشود
ولتاژ ها هم که همشون درسته به غیر از ولتاژ سیم هایی که گفتم

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,019
2,806
31
اگر پاور در حالت عادی کار میکند و درست هست لذا برای ولتاژ سیم سبز در بعضی از مدل های ایسی کم هست
و برای ولتاژ بنفش خازن کنار سیم بنفش استندبای رو عوض کنید

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
473
1,419

گاهی دیود بعد از چاپر استندبای نشتی پیدا میکنه اون رو هم تعویض کن قبلا یک مورد داشتم توی تست سالم بود ولی توی بایاس معکوسی از یه ولتاژ به بعد مقداری جریان عبور میداد (یجورایی مثل زنر شده بود)

h_sarghani

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2021-08-13
243
39
34
مشهد
چند تا خازن 50 ولت کوچیک بین هیتسینگ اول و دوم تعویض کن

بالا