آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: تعویض روغن کمپرسور کولر ماشین

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
سلام

یکی از مسائلی که موقع شارژ کولر ماشین یا تعمیرات کولر بهش توجه نمیشه مقدار روغن داخل کمپرسور یا کثیفی روغن هستش . بعد از سالها که فقط کولر ماشین رو از بابت گاز تعمیرگاه های محترم چک میکردن ، کمپرسور رو باز کردم و بعد از باز کردن پیچ تخلیه روغن بسیار کثیف و تیره ای ازون خارج شد که بوی بدی هم داشت . روغن رو تخلیه کردم و با مقداری بنزین داخل کمپرسور رو شستشو کردم . حال برای خرید روغن کمپرسور کولر از دوستان متخصص سوال دارم که با توجه به اینکه چند نوع مختلف روغن کمپرسور در بازار هست مثل RL68 یا 4GS و... کدوم روغن مناسب کمپرسور ساندن sd5h11 هستش ؟ ایا گرانروی اونها متفاوت هستش یا فقط بسته به نوع گاز باید تغییر کنه ؟

i_netboyy

کاربر
2009-03-06
88
133
تهران
دوست من سلام روغن کمپرسور نسبت به گازی که استفاده میشه تو کمپرسور تزریق میشه این که شما کمرسور رو باز کردین و تمیز کردین بد نیست اما سیستم کولر خودرو کپسول درایر یا خشک کن داره که این کپسول هم تا حدی رطوبت موجود تو چرخه تبرید رو میگیره که باید تعویض بشه روغن مورد استفاده هم بصورت روتین روغن معروف به روغن خرسی که از نو عه پلی استر هست استفاده میشه منظور از خرسی عکس رو ی بطری روغن هست که با اکثر گازهای فریونی سازگاره حجم روغن استفاده شده هم روی بدنه کمپرسور ذکر شده که حتما باید رعایت بشه و بیشتر در ضمن تمیز کردن اواپراتور داخل کابین از گرد و خاک کسیفی فراموش نشه گاز هم اگر هانی ول امریکایی یا هارپ انگیلیسی یا کلیا ژاپن تزریق کنید کمتر به موتور و کمپرسور فشار میاد البته حتما گاز رو وزن کنید

بالا