آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: برد کولر میتسودایا فرمان وصل برای کمپرسور و فن بیرون ارسال نمیشود

jsco

کاربر
2018-10-29
84
95
مازندران
سلام دوستان برد کولر میتسودایادو تیکه میباشد یک تیکه از برد داخل یونیت داخلی و تیکه دوم در پنل بیرونی میباشد سیمکشی این مدل سه سیمه میباشد فاز نول و یک سیم فرمان s مشکل اینجاست که سنسورها هم تعویض کردیم ولی اصلا رو کمپرسور نمیره فقط فن داخلی یعنی بلور کار میکنه بیرون نه فن کار میکنه نه کمپرسور از دوستان تعمیراتی کسی تجربه داره راهنمایی کنه خودم تعمیرات میکنم ولی واقعا این کولر اخر نتونستم به نتیجه برسم ممنونم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
سلام دوستان برد کولر میتسودایادو تیکه میباشد یک تیکه از برد داخل یونیت داخلی و تیکه دوم در پنل بیرونی میباشد سیمکشی این مدل سه سیمه میباشد فاز نول و یک سیم فرمان s مشکل اینجاست که سنسورها هم تعویض کردیم ولی اصلا رو کمپرسور نمیره فقط فن داخلی یعنی بلور کار میکنه بیرون نه فن کار میکنه نه کمپرسور از دوستان تعمیراتی کسی تجربه داره راهنمایی کنه خودم تعمیرات میکنم ولی واقعا این کولر اخر نتونستم به نتیجه برسم ممنونم

این برد ها سیگنالی یاهم در اتباط هستن مشابه میکرو روی برد داخلی روی برد بیرونی هم وجود داره باید ببینی کدوم برد مشکل سیگنال سازی داره ،بیشتر از این نمیتونم راهنمایت کنم اگه تعمیر کاری متوحه میشی ایراد از کجا میاد تا ارتباط درست نشه فقط پنل کار میکنه

jsco

کاربر
2018-10-29
84
95
مازندران
سلام میتونی عکس های دو تا برد را برام ارسال کنی (پشت و روی برد) تا بگم کجایش را کنترل کنی ، ممنونم
۲۰۲۱۰۶۳۰_۱۱۲۸۴۳_byut.jpg

jsco

کاربر
2018-10-29
84
95
مازندران
این برد ها سیگنالی یاهم در اتباط هستن مشابه میکرو روی برد داخلی روی برد بیرونی هم وجود داره باید ببینی کدوم برد مشکل سیگنال سازی داره ،بیشتر از این نمیتونم راهنمایت کنم اگه تعمیر کاری متوحه میشی ایراد از کجا میاد تا ارتباط درست نشه فقط پنل کار میکنه

متاسفانه اسلیسکوپ خوب بود که ندارم تمامی خازن و تمامی قطعات به غیر از ایسی که قابل تست باشن و تست کردم درست بودن سنسور هم از ۵ کیلو تا ۱۰کیلو زدم نشد شایدم مشکل میکرو داشته باشه امسال از این برد زیاد اومد دستم متاسفانه تجربه این برد ندارم

mojtabav

کاربر vip
کاربر
2019-10-18
88
180
سلام
همکار گرامی رو برد پنل بیرونی و داخلی 2 تا اپتو یکی 817 و دیگری 851 هست که واسطه فرمان پنل داخلی و خارجی هستند چک بکن.قبلا یه برد داشتم همین اشکال رو داشت.ان شاالله مشکلت حل بشه.این دو اپتو شرط هم برای راه اندازی هستن.مثه یه مدار سری ... بعد تغذیه این اپتو ها...

آخرین ویرایش:

jsco

کاربر
2018-10-29
84
95
مازندران
سلام
همکار گرامی رو برد پنل بیرونی و داخلی 2 تا اپتو یکی 817 و دیگری 851 هست که واسطه فرمان پنل داخلی و خارجی هستند چک بکن.قبلا یه برد داشتم همین اشکال رو داشت.ان شاالله مشکلت حل بشه.این دو اپتو شرط هم برای راه اندازی هستن.مثه یه مدار سری ... بعد تغذیه این اپتو ها...

سلام ممنونم که اطلاعاتتون در اختیارمون گذاشتید در حقیقت من انو تست کردم با تستر کوپلر قشنگ کار میکرد حتی تعویضم کردم بازم نشد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
سلام ممنونم که اطلاعاتتون در اختیارمون گذاشتید در حقیقت من انو تست کردم با تستر کوپلر قشنگ کار میکرد حتی تعویضم کردم بازم نشد

اصلا نیازی به اسکوپ نداری برد..اگر تعویض کار باشی باید دو تا اپتو عوض کنی شاید شانسی بقول دوستمون جواب داد در صورتی که زمانی که مقدار ولتاژ بین پین های ۱و۲ کوپلر ها درصد مباشه هزار تا هم تعویض کنی نتیجه نمیگیری و کوپلر ها خیلی احتمال خرابی بینشون کم هستن .به سنسورات ربطی نداره دنبال اونام نرو.تو این برد ها چه indoorو outdoor بین پایه N و S یه مقدار ولتاژ Dcدارین مقدار هر دو رو گزارش کن

بالا