آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: فایل آپدیت مودم یوتل Utel-L443 / ZLT S12

delesekaste

کاربر vip
کاربر
2010-08-15
97
272
اردبیل
www.mj7.ir
با سلام به تمام دوستان خیلی وقته درگیر بودم روی این مودم که چطوری این مدل آپدیت میشه .Utel-L443 بعد از خیلی گشتن فهمیدم که در بعضی از شرکت ها مثل ایرانسل و میبین نت و همراه اول قسمت کانفیگ رو بستن و نمی توان این مودم هارو آپدیت کرد .ولی راهی پیدا کردم که میشه راحت اپدیت کرد .
و براحتی انلاک بشن این سری مودم ها.
ای دی تلگرام بنده mohamadreza26204
هست اگر کسی فایل و آموزش خواست می تونم تقدیم کنم ولی بخاطر بعضی مسائل عمومی نمی کنم . و رایگان نمی باشد. حالا شاید بعد ها با هماهنگی مدیر سایت بتونم این موضوع عمومی کنم .

delesekaste

کاربر vip
کاربر
2010-08-15
97
272
اردبیل
www.mj7.ir
برای ان دسته از دوستانی تو تک چراغ موندن کارش سخته ولی شدنی خوب اول اینکه برنامه این مودم روی ای سی NAND هست بنام DS35M1GA-IBاول از همه باید ای سی در بیارید مثل عکس زیر سپس با استفادا از پین اوت که براتون گذاشتم یدونه بکاپ از مودم سالم بگیرین و رایت کنید روی این ای سی فعلا فایل مودم ندارم شاید بعدا بزارم .دوستان این کار حتما باکسی تعمیراتی مثل tnm 5000 میخواد تا این ایسی ساپورت کنه در صورت ویرایش فایل فکر کنم میشه imei هم تغییر داد .

https://cdn.datasheetspdf.com/pdf-down/D/S/3/DS35M1GA-Dosilicon.pdf

1_pl2z.jpg

2_8ll4.jpg

۲۰۲۱۰۷۰۵_۰۲۱۳۲۶_au98.jpg

saberkhan

کاربر
2010-10-17
7
9
برای ان دسته از دوستانی تو تک چراغ موندن کارش سخته ولی شدنی خوب اول اینکه برنامه این مودم روی ای سی NAND هست بنام DS35M1GA-IBاول از همه باید ای سی در بیارید مثل عکس زیر سپس با استفادا از پین اوت که براتون گذاشتم یدونه بکاپ از مودم سالم بگیرین و رایت کنید روی این ای سی فعلا فایل مودم ندارم شاید بعدا بزارم .دوستان این کار حتما باکسی تعمیراتی مثل tnm 5000 میخواد تا این ایسی ساپورت کنه در صورت ویرایش فایل فکر کنم میشه imei هم تغییر داد .

1_pl2z.jpg

2_8ll4.jpg

۲۰۲۱۰۷۰۵_۰۲۱۳۲۶_au98.jpg

سلام ممنونم از به اشتراک گذاری این اطلاعات . من سر این کار به علت هیت دادن زیاد nand مودم رو خراب کردم و الان جواب نمیده شما احیانا جایی سراغ دارید تا بتونیم اینو پیدا کنیم و بخریم تا مشکل حل بشه . در ضمن شما با این کار 100 درصد جواب گرفتی ؟ چون من ای سی nand یک مودم انلاک شده همراه اول رو اوردم رو موم مبین نت گذاشتم مودم بالا اومد و همه چی درسته به غیر از شبکه 4g و مودم فقط 3g میگیره در ضمن مودم مبین نت من سالم بود و فقط رو چراغ مونده بود و ای سی رو دراوردیم و ماله همراه اول رو مستقیم روش گذاشتیم حالا چرا اینطوری شده ؟ هر دو مودم دقیقا یک سخت افزار دارن نباید اینطوری بشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

saberkhan

کاربر
2010-10-17
7
9
بله جواب گرفتم صدردصد و مشگلی پیش نیامده در مورد انلاک شبکه این مودم فایل انلاک و اموزش کاملا هست ولی هنوز نمی تونم عمومی کنم .

دوست عزیر فایل انلاک یا چیز دیگری ما نمیخواهیم . به راحتی اب خوردن من همه ورژن ها رو انلاک میکنم بدون اینکه فریمور مودم عوض بشه یا یکی از امکانات مودم از کار بی افته و دقیقا هر سه مودم هر سه اپراتور رو رو اخرین ورژن خودشون بدون هیچ دستکاری در فریمور یا جای دیگه انلاک میکنم و جلو اپدیت اپراتور هم مسدود میکنم و اینطوری هیچکدام از امکانات جدید فریمور مودم ها هم از کار نمی افته ( به طور مثال : نه ussd از کار می افته و نه امنیت وای فای مودم open میشه و خیلی اتفاقات عجیب غریب که دوستان با انلاک اشتباه انجام میدن ) سوال من اینه چرا ما یک ای سی فلش یا همون نند یک مودم یوتل رو وقتی درمیاریم و رو یک مودم دیگه میزاریم مودم 3g بالا میاد ؟ کاری هم با انلاک نداریم . در ضمن ای سی فلش همه مودم های یوتل از یک مارک نیستن و به طور مثال الان این ای سی فلش جدید رو مودم های یوتل همراه اول گذاشته شده و نه با پروگرامر rt809 و نه با tnm5000 نمیشه اونو شناسایی و اقدام به تهیه دامپ یا رایت دامپ کرد این مشکل رو چطوری حل کنیم ؟ کلا کارخونه یوتل رو هر سری از مودم ها داره از نند های متفاوتی استفاده میکنه . الان ما سه تا مودم باز کردیم و ای سی فلش دو تا یکی بود همون که شما عکس دادی ولی یکی فرق میکرد و برا شرکت دیگه ای بود و شناخته هم نمیشه در پروگرامر . در ضمن ای سی جایگزین هم پیدا کردیم که توسط پروگرامر شناخته میشه تا مشکلی پیش اومد بتونیم جایگزین کنیم . فقط شما میتونی دامپ مودم رو که خودت تست زدی و جواب گرفتی اینجا بفرستی . الان ما دامپ از همراه اول داریم سالم هم هست ولی گفتم بعد فلش رو ای سی و قرار دادن رو مودم فقط 3g میشه .

اینم عکس نند جدید که شناسایی نمیشه :

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jac

delesekaste

کاربر vip
کاربر
2010-08-15
97
272
اردبیل
www.mj7.ir
با سلام دوست عزیز اول اینکه وقتی شما دامپ فایل مودم رو بکاب میکنید imei هم روی دامپ فایل هست و تا وقتی نشه این imei ویرایش کرد نمیشه دامپ فایل رو عموم کرد چون دوتا سیم کارت با یدونه imei کار نمی کنه این از فایل . دوم اینکه فقط در مدل مبین نت از نند که شما عکس فرستادین استفاده شده که هیچ پروگرمی فعلا ساپورت نمی کنه یا من نتونستم از این مدل دامپ بردارم و نظرم اینه بخاطر کپی نشدن این جور ای سی استفاده شده .من در چند مدل هم ای سی نند رو عوض کردن و کاملا مودم سالم بالا اومده هیچ مشگلی نداشته . و اگه میشه شما فایل اپ کنید ببینم میتونم سریال و مشگلی که میگین حل کنم .در مورد ای سی باید بگم الان وینبرد و ام ایکس ای سی سری 25 بشه این دامپ فایل روش رایت کنیم و کار کنه فعلا امتحان نکردم .

saberkhan

کاربر
2010-10-17
7
9
با سلام دوست عزیز اول اینکه وقتی شما دامپ فایل مودم رو بکاب میکنید imei هم روی دامپ فایل هست و تا وقتی نشه این imei ویرایش کرد نمیشه دامپ فایل رو عموم کرد چون دوتا سیم کارت با یدونه imei کار نمی کنه این از فایل . دوم اینکه فقط در مدل مبین نت از نند که شما عکس فرستادین استفاده شده که هیچ پروگرمی فعلا ساپورت نمی کنه یا من نتونستم از این مدل دامپ بردارم و نظرم اینه بخاطر کپی نشدن این جور ای سی استفاده شده .من در چند مدل هم ای سی نند رو عوض کردن و کاملا مودم سالم بالا اومده هیچ مشگلی نداشته . و اگه میشه شما فایل اپ کنید ببینم میتونم سریال و مشگلی که میگین حل کنم .در مورد ای سی باید بگم الان وینبرد و ام ایکس ای سی سری 25 بشه این دامپ فایل روش رایت کنیم و کار کنه فعلا امتحان نکردم .

اصلا کاری با IMEI قبل دامپ نداریم . حداقل بعد دامپ یا تعویض نند دامپ شده باید مودم صحیح و سالم بالا بیاد و راحت تا 3 روز هم میتونه مودم با همون IMEI مودم قبلی که با دامپ رو مودم جدید رفته کار کنه و اون تغییر IMEI هم باز مانند اب خوردن هست و سه سوته من عوض میکنم با کدهای دستوری AT و مشکلی باهاش نداریم . اون عکس هم دادم مودم همراه اول هست نه مبین نت و بله این نند شناخته نمیشه . فقط به یک سوال من لطفا با شفافیت پاسخ بدید شما دامپ از چه مودمی برداشتید ؟ مودم لاک بود یا انلاک ؟ و بر روی باز چه مودمی از یوتل زدید ؟ یعنی از L443 همراه اول برداشتید لاک یا انلاک! و رو L443 همراه اول زدید یا نه ؟ طبیعی هست که با همفکری و کمک به یکدیگر و فکر نکردن فقط به جنبه مادی ماجرا میتونیم باهم پیشرفت زیادی رو داشته باشیم . با تشکر از شما

hamidbaba

کاربر vip
کاربر
2012-02-15
4
7

1_pl2z.jpg

2_8ll4.jpg

۲۰۲۱۰۷۰۵_۰۲۱۳۲۶_au98.jpg
با سلام من هم از همین راه رفتم متاسفانه یوتل دو نمونه آی سی ناند استفاده کرده یکی DS35M1GA-IB است که پروگرامر های موجود شناسایی میکنند . اما دومی که برند PARAGON مدل PNQAWSIUG می باشد که بیشتر پروگرامر ها شناسایی نمیکنند . پروگرامر FLASHCATUSB میتونه این قطعه رو شناسایی کنه اما خودم نداشتم که تست کنم

آخرین ویرایش:

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
فلش کت اگر شناسایی نکند میشود به شرکت اطلاع داد تا به لیست اضافه کنند خیلی سریع اپدیت میدهند.
در ضمن این پروگرامر یک اپشن هم دارد که اگر شناسایی نکرد میتوان مشخصات ای سی را وارد کرد و بصورت دستی ان را خواند یا نوشت

پیوست‌ها

• 158.2 کیلوبایت بازدیدها: 439
آخرین ویرایش:
بالا