آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست راهنمایی اسیلوسکوپ

ashouri8535

کاربر
2014-09-01
5
9
سلام
قصد خرید اسیلوسکوپ جهت تعمیرات لپ تاب و کامپیوتر و مانیتور دارم.بین برند های regol و owon و hantech چی پیشنهاد میکنید؟برند دیگری سراغ دارید که قیمت مناسب باشه؟

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR
سلام
قصد خرید اسیلوسکوپ جهت تعمیرات لپ تاب و کامپیوتر و مانیتور دارم.بین برند های regol و owon و hantech چی پیشنهاد میکنید؟برند دیگری سراغ دارید که قیمت مناسب باشه؟

درود بر شما

بیشتر دنبال برندهایی مثل گودویل و ریگول باشید ، برند هانتک رو اصلا پیشنهاد نمی کنم ، اگر داخل یوتیوب سرچ کنید می‌بینید این برند مشکلات نرم افزاری زیادی داره ...

نمونه های موجود در لینک زبر قابل نمایش هست :

https://testiran.com/product-catego...cope/digital-oscilloscope/?orderby=price-desc

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
984
همدان کوی ولیعصر
سلام

با سلام به دوست عزیز با مراجعه به لینگ زیر شاید بتوانید جواب سوال خود را بیابید ولی باز برند ریگول و گودویل بهترند ولی هانتک از همه ارزانتر است ومزیت اصلی ان ارزانی ان است
https://www.irantk.ir/threads/13990-کمک-برای-خرید-یک-اسیلوسکوپ-مناسب?p=681948&highlight=#page=1

h.Khalilian

کاربر
2015-02-10
12
30
شیراز
ببینید اول از همه به سرعت نمونه برداری دقت کنید که معمولا 1 گیگا سمپل هستند . این رو هم مد نظر بگیرید هرچه تهداد کانالهای فعال روی اسیلوسکپ بیشتر باشه سرعت نمونه برداری کمتر میشه . منظورم این نیست که مثلا اسیلوسکوپ چهار کانال سرعت کمتری داره نثبت به دو کانال .
منظور این هست که وقتی مثلا با یک کانال فعال کار میکنید سرعت 1 گیگ هست ولی اگر کانل دوم هم فعال کردید سرعت نمونه برداری میشه 500 مگ . درواقع بین دو کانال تقیسم میشه . پس خیلی مهم هست که سرعت نمونه برداری بالا باشه.

موضوع بعد تعداد نمونه برداری هست مثلا در هانتک ها حدود 5000 هست ولی چند مدل ریگول و یونیتی و غیره حدود 20-30000 نمونه . هرچی تعداد بالاتر باشه دقت اون سیگنالی که نمایش داده میشه بیشتر هست . نویزها و جزئیات بیشتری رو میتونید ببینید .

موضوع دیگر مقدار مموری یا رم دستگاه هست . هرچه مموری بیشتر باشه طول بیشتری از سیگنال رو میتونید ببینید . مخصوصا در سیگنالهایی که خیلی تغییرات دارند مثل سیگنالهای آنالوگ خیلی اهمیت دارد .

موضوع بعد فرکانس کاری . مثلا یک اسیلوسکوپ 100 مگا هرتز میتونه سیگنالهایی رو نشود بده که فرکانس اونها زیر 100 مگا هرتز باشند و بیشتر رو نمیبینه . ولی برای دقت بیشتر بهتر هست دو برابر حداکثر فرکانسی که نیاز دارید تهیه کنید . به جهت دقت و صحت بیشتر .

پیشنهاد من اسیلوسکوپ دیجیتالی هست که حداقل دارای 1گیگ سمپل . 20000 سمپل . رم 12مگ .50-100 مگاهرتز .2-4 کانال باشه .

از نظر برند نظر من سری های میان رده و ارزان - سرهای جدید ریگول خیلی حرفه ای تر و بهتر هستند . چه از نظر دقت و چه از نظر کیفیت سخت افزار و چه از نظر اوپراتوری و کار با دستگاه . بعد از او ن یونیتی . و به هیچ عنوان توصیه نمیکنم برندهای هانتک . اوون و ... رو بخرید .
چونکه تمامی این برندها هر کدوم مشکلات خاصی دارند یا حتی سیگنال رو اشتباه نشون میدند یا مثال هنگ میکنند و هزاران مشکل دیگه . مخصوصا با این وضعیت گرونی چرا پول یک دستگاه بدرد نخور رو بدیم ؟؟؟

آخرین ویرایش:
بالا