آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: محافظت در برابر شارژ خازن در تستر قطعات T4

رضاغفوری

کاربر
2014-10-19
9
10
سلام دوستان گلم من یک دستگاه تستر همه کاره t4 مولتی تستر خریدم دقت نداشتم متاسفانه خازن الکترولیت گذاشتم نفهمیدم کجاش سوخت روشن میشه کار میکنه اصلا دقت نداره چند بار ریست کردم ترانزیستورهاش رو عوض کردم رگلاتورش رو عوض کردم مقاومتش رو عوض کردم ولتاژ زمان روشن شدنش 20 ولت رو نشون میده میدونم این ولتاژ باید بیاد پایین به اندازه ولتاژ باطری بشه ولی نشد دیگه عقلم کار نمیکنه یعنی ای سی سوخته پس چرا روشن میشه اگه دوستی میتونه کمک کنه لطفا راهنمایی کنه

رضاغفوری

کاربر
2014-10-19
9
10
سلام دوستان گلم من یک دستگاه تستر همه کاره t4 مولتی تستر خریدم دقت نداشتم متاسفانه خازن الکترولیت گذاشتم نفهمیدم کجاش سوخت روشن میشه کار میکنه اصلا دقت نداره چند بار ریست کردم ترانزیستورهاش رو عوض کردم رگلاتورش رو عوض کردم مقاومتش رو عوض کردم ولتاژ زمان روشن شدنش 20 ولت رو نشون میده میدونم این ولتاژ باید بیاد پایین به اندازه ولتاژ باطری بشه ولی نشد دیگه عقلم کار نمیکنه یعنی ای سی سوخته پس چرا روشن میشه اگه دوستی میتونه کمک کنه لطفا راهنمایی کنه

م نبی زاده

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-02-22
301
900
Iran

درود
بزرگوار فقط روشن شدن و اندازه گرفتن بی دقت نشانه سالم بودن میکرو نیست
اگر همه مواردی که فرمودید رو تعویض کردید احتمال زیاد به میکرو آسیب زده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zentex486

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
143
531
دوست عزیز، بله کاملا درست برداشت کردین.
البته باید این عمل روی هر سه خط و به صورت دقیق انجام بشه.
موفق و پیروز باشید .

با تشکر از شما دوست عزیز در صورت امکان نام و مشخصات قطعات مورد استفاده در مدار رو بفرمائید یک ترانزیستور و مقاومت مقادیرشون مشخصه ولی مابقی خیر با تشکر

randomboot

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-10
512
2,316
از دوستانی که نقشه کامل مدار رو گیر اوردن و تکمیل کردن کمال تشکر و دارم دوستان اگه کسی مدار و قطعات استفاده شده رو ساخته و داره لطف کنه عکس از برد مدار بزاره

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
727
1,418
استان گلستان
با تشکر از شما دوست عزیز در صورت امکان نام و مشخصات قطعات مورد استفاده در مدار رو بفرمائید یک ترانزیستور و مقاومت مقادیرشون مشخصه ولی مابقی خیر با تشکر

سلام مجدد، ببخشید بابت تاخیر.
دیود رو میتونید 1N4148 یا ترجیحا 1N4007 انتخاب کنین .
رله هم رله 5 ولت 3 کنتاکت 11 پایه لازمه.
موفق و پیروز باشید.

بالا