آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: تستر بکلایت

electro.kar9

کاربر
2021-05-24
2
4
54
با تشکر چند سئوال داشتم
1- نام قطعات مورد استفاده را در یک لیست فایل قرار دهید یاا همین جا ذکر کنید با مشخصات
2- میزان امنیت این تستر چقدر است مثلا در صورت اتصال به دست آیا خطر برق گرفتگی دارد ؟ میزان ولتاژ و شرایط تست بکلایت را ذکر کنید
3- در صورت امکان یک تصویر از محصول نهائی ساخته شده آپلود کنید
با تشکر

sadeghi1979

کاربر vip
کاربر
2021-07-23
2
2
کسي از دوستان تستر بک لايت LED مدل RT100M داره ، نياز به مقدار مقاومتهاي R32 , R32 پشت برد و RX روي برد دارم ، ممنون

sadeghi1979

کاربر vip
کاربر
2021-07-23
2
2
ببخشيد اشتباه تايپي شد ،تستر بک لايت LED مدل RT300M ، نياز به مقدار مقاومتهاي R32 , R33 پشت برد و RX روي برد

yones8051

کاربر vip
کاربر
2018-12-19
89
349
34
دوستان و همکاران قسمت تولید کننده ۱۲ ولت رو میتونید از ادابتور ۱۲ ولت استفاده کنید و فقط قسمت مبدل ۳۰۰ ولت که اسونه فقط اون دوتا پتانسیومتر برای تنظیم خروجی هستش که بسته به ولتمتر خودتون تنظیمش کنید من خودم از ولتمتر ۰ تا ۲۰۰ ولت استفاده کردم.و به نظرم مناسب باشه دیگه از ۲۰۰ ولت فکر نکنم بالاتر نیاز باشه.

yones8051

کاربر vip
کاربر
2018-12-19
89
349
34
در پایین صفحه فایل التیوم دیزاینر رو هم گذاشتم که برید بسازیدش دیگه همین مونده خودم بسازم و رایگان براتون بفرستم.اگه اینا پولی بودن حاضر بودید پول پرداخت کنید ولی چون مجانیه کسی حوصله نداره بره خودش بسازه.

zizu.zmr

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2011-09-30
225
464
قم
در پایین صفحه فایل التیوم دیزاینر رو هم گذاشتم که برید بسازیدش دیگه همین مونده خودم بسازم و رایگان براتون بفرستم.اگه اینا پولی بودن حاضر بودید پول پرداخت کنید ولی چون مجانیه کسی حوصله نداره بره خودش بسازه.

درود بر شما

صرف داشتن قطعات و PCB یا شماتیک کافی نیست. در مورد ترانس مدار و اطلاعاتش هم بفرمایید که به چه شکلی هست. گرچه مشخصا شماتیک ترانس ایراد داره. چون دو عدد سیم پیچی که در سمت اولیه رسم شده دو سر هر کدام اتصال کوتاه شده و این اصلا امکان پذیر نیست. ترانس فریت همانند ترانس آهن نیست که بشه از جای دیگه برش داشت و استفاده کرد. محاسبات و مشخصه های لازم به خودش رو مطابق طراحی مدار میطلبه. همچنین در خروجی ثانویه 2 ذکر شده. یعنی 2 ولت هست؟

و نکته آخر اینکه شما خودتون این مدار رو مونتاژ و تست کردید؟ محبت کنید تصویری از مدار به همراه تست هم ارائه کنید. سپاس فراوان :icon26:

بالا