آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: استفاده از اداپتور فست شارژ به عنوان منبع تغذیه

Ahmad. hos

کاربر
2019-08-21
46
58
29
تهران
سلام و خسته نباشید
دوستان عزیز من میخوام از اداپتور فست شارژ موبایل شیائومی که دارم و توان خروجی تا ۳۳ وات رو داره به همین اندازه خروجی بگیرم یعنی ۱۱ ولت و ۳ امپر اما تو حالت عادی وقتی خروجی منفی و مثبت اداپتورو اندازه میگیرم ۵ولت و ۳ امپر هستش، نمیدونم موقعه وصل شدن کابل به گوشی چه اتفاقی میفته ک ۳۳ وات خروجی میده.

اساتید محترم اگر مقدوره منت بزارین و کمی راهنماییم کنین که چطور میتونم ۳۳ وات خروجی بگیرم.با تشکر

@mahmoud

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-29
120
339
Qazvin
parselectric.gigfa.com
اینو میدونم که باید یه دیتایی از پایه های دیتای گوشی به شارژر برای ارسال اطلاعات پشتیبانی گوشی از فست شارژ و فعال شدنش تو شارژر ارسال بشه ولی دستی چطور فعال میشه یا اصلا راهی داره یا نه رو نمیدونم.

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
727
1,418
استان گلستان
سلام و خسته نباشید
دوستان عزیز من میخوام از اداپتور فست شارژ موبایل شیائومی که دارم و توان خروجی تا ۳۳ وات رو داره به همین اندازه خروجی بگیرم یعنی ۱۱ ولت و ۳ امپر اما تو حالت عادی وقتی خروجی منفی و مثبت اداپتورو اندازه میگیرم ۵ولت و ۳ امپر هستش، نمیدونم موقعه وصل شدن کابل به گوشی چه اتفاقی میفته ک ۳۳ وات خروجی میده.

اساتید محترم اگر مقدوره منت بزارین و کمی راهنماییم کنین که چطور میتونم ۳۳ وات خروجی بگیرم.با تشکر

سلام و درود،
دوست عزیز، وقتی گوشی رو به آداپتور فست شارژ متصل میکنین، گوشی یه داده از طریق سیم های D- و D+ به شارژر ارسال میکنه و دستور افزایش ولتاژ رو به شارژ میده.البته بنده راهی رو نمیشناسم که بشه دستی انجامش داد.

موفق و پیروز باشید.

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,041
2,862
32
سلام و خسته نباشید

شارژر رو باز کنید ببینید خروجی شارژر دارای چند سیمه؟
....اگه چهار سیمه دو سیم مربوط به دیتا رو یه بار اوپن کنید ولتاژگیری گیری کنید و یکبار شورت کنید بعد ولتاژ گیری کنید در یکی از دو حالت میتونید به خواسته مورد نظر برسید

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
953
....اگه چهار سیمه دو سیم مربوط به دیتا رو یه بار اوپن کنید ولتاژگیری گیری کنید و یکبار شورت کنید بعد ولتاژ گیری کنید در یکی از دو حالت میتونید به خواسته مورد نظر برسید

فکر نکنم این کار تاثیر داشته باشه چون ای سی فست شارژ با گوشی تبادل داده ی دیجیتال میکنه فکر نکنم با اپن کردن (که در حالت عادی که هست) یا حتی شورت کردن اتفاقی بیفته

سلام و خسته نباشید
شما تو نت به فارسی در مورد ای سی فست شارژ سرچ کنید پیدا میشه (من چند قبلا یه مقاله ی کوتاه به فارسی در این مورد خوندم)

Ahmad. hos

کاربر
2019-08-21
46
58
29
تهران
تمام دوستان لطف کردن وقت گذاشتن و راهنمایی کردن
حتما پیگیری میکنم ببینم به جایی میرسم یا نه و به اطلاع میرسونم

asghar4

کاربر
2018-03-05
218
398
کرج
سلام
شماره آیسی استفاده شده در شارژرو تو اینترنت سرچ کن و دیتاشیتشو پیدا کن،معمولا توی دیتاشیت همه چیزشو توضیح میده و کارت راه میوفته ان شاالله

Ahmad. hos

کاربر
2019-08-21
46
58
29
تهران

دوست عزیز خروجی پنج سیم هستش

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
953
دوست عزیز خروجی پنج سیم هستش
با سلام دوباره خدمت دوستان
اگر اشتباه نکنم اون سیم پنجم برای فعال و غیر فعال کردن حالت otg هست
جدول زیر نحوه ی تغییر ولتاژ در شارژر سریع رو در دو کلاس کاری نشون می ده که کلاس b بعدا اضافه شده و حداکثر ولتاژ 20 ولت رو ارائه میده

[hide] Sisoog_QuickChargeV3.png
برای ساخت ولتاژ های مورد نیاز یا باید از یک ای سی شارژ سریع یا دو رگولاتور کوچک متغیر استفاده کرد
البته برای ولتاژ 12 ولت شاید بشه از دو تا دیود با افت ولتاژ 0.6 (دیود ها مشابه بسته به سری ساخت و کارخانه سازنده افت ولتاژ متفاوتی دارند ) و مقاومت سری در بایاس موافق به کار برد تا دو تا 0.6 رو برای ما ایجاد کنه البته برای ولتاژ های دیگه کار سختتر میشه و در ساده ترین حالت به رگولاتور نیازه [/hide]
البته دوستانی که پیگیرن بعد از تست اطلاع بدن من به صورت عملی تست نکردم هنوز

آخرین ویرایش:
بالا