آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

برد تغذیه چراغ شارژی نوع lef

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
دوست من میشه اداپتور شارژر موبایل که 5ولت 1امپر هست جایگزین کنم
بله فکر بسیار عالیم هست میتونی برای اینکه از فابریکی خارج نشه بورد آدابتور رو باز کنی و داخل چراغ شارژی بزاری
یا اگه بتونی یه سوکت مادگی موبایل از همون مدلی که آدابتورشو داری تهیه کنی و داخل چراغ شارژی نصب کنی که هر وقت باطری خالی شد عین گوشی شارژش کنی اینم خوبه خودم هلیکوپتر اسباب بازی که مصرف باطریش زیاد بود رو همینکار کردم یه باطری موبایل قدیمیم داخلش تعبیه کردم از این اسیدیها هم سبکتره هم کیفیت بالاتری داره بسیار عالی داره کار میکنه

فقط نکته ای که باید رعایت کنی اینه که LED هارو مستقیم به باطری وصل نکنی چون اینطور که خودتون گفتین 3ولت هستن هرچند فکر کنم 2.6 ولت باشن بهرحال اگه مستقیم به باطری وصل کنین برق باطری تا حدود 5 ولت هم در زمان شارژ کامل میشه احتمال سوختن LED ها هست
باید با یه مقاومت بهشون وصل بشه که اونم نسبت به نوع LED و آمپرکشی اونها فرق داره
باید اول باطری رو کامل شارژ کنی بعد مقاومت از بالا شروع کنی مثلا 3.3 اهم 3 وات خیلی بالاس ولی نمیخام ریسک کنم بعد اگه دیدی نورش کمه مقاومت رو انقدر کم کنی تا به میزان دلخواه برسی احتمال میدم زیر 1اهم باشه ولی شما ریسک نکن که تمام زحماتت به هدر بره
موفق باشی

آخرین ویرایش:

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
955
سلام باتری عوض کردم خازنش هم 3.3 میکروفاراده که حدود3.1میکروفاراد نشون میده نکته اینجاست که مقاومت سر ال ای دی ومقاومت ترانزیستور وخود ترانزیستور دارند میسوزند انگار اتصالی داره دو تا دیود اس ام دی که روش نوشته SS14هم داره

یکسری از ال ای دی ها نیم سوز شدن و جریان زیادی عبور میدن (احتمالا با نور کم) اگر این طور باشه هر منبعی هم که بذاری مشکل ایجاد میکنه با مولتی متر در بایاس معکوس تست دیود بگیرید اگر عدد نشون داد مشکل داره میتونی با وصل کردن ولتاژ معکوس با جریان بالا ال ای دی های خراب رو بسوزونی فقط ولتاژ معکوس از ولتاژ شکست ال ای دی بیشتر نباشه

بالا