آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: درخواست آموزش باز کردن جارو دستی شارژی تفال مدل TX881741 جهت تعویض باتری

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
من جارو دستی شارژی تفال مدل TX881741 را از خیلی وقت پیش دارم. میخواستم باتریش رو عوض کنم ولی چک کردم دیدم خیلی باز کردنش سخته و فکر می کنم پین های خیلی محکمی از زیر داره. قبلا هم داده بودم بازش کنن و عوض کنن زدن شکستن بعضی جاهاش رو. مشخصه اونها هم نتونستن به درستی بازش کنن.
عکسش رو هم پایین میذارم. اگر کسی بلد هست بازش کنه لطفا راهنمایی کنه.

110226.jpg

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
سلام
من جارو دستی شارژی تفال مدل TX881741 را از خیلی وقت پیش دارم. میخواستم باتریش رو عوض کنم ولی چک کردم دیدم خیلی باز کردنش سخته و فکر می کنم پین های خیلی محکمی از زیر داره. قبلا هم داده بودم بازش کنن و عوض کنن زدن شکستن بعضی جاهاش رو. مشخصه اونها هم نتونستن به درستی بازش کنن.
عکسش رو هم پایین میذارم. اگر کسی بلد هست بازش کنه لطفا راهنمایی کنه.

سلام
اول باید قسمت جلو مخزن زباله باز بشه . با فشار دادن دکمه زیر نوشته تفال مخزن زباله جدا میشه . و بعد دو تا پیچ در طرف پایین سمت پروانه و موتور است باز بشه و توسط پیچ گوشتی تخت کوچک خارهای روکش های دسته جارو برقی را در بیار ( که کار سختی است که به علت خشک شدن خارها . خارها انعطاف پذیری خودشون را از دست دادن و سفت شده بلاخره یکی دو تا مشکنه ) و بعد از در آوردن روکش ها در زیر روکش ها پیچ ها را باز کن . که موتور و باطری در داخلش جا سازی شده اند.
ببینیم نظر همکاران چی هست؟
متشکرم

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
اول باید قسمت جلو مخزن زباله باز بشه . با فشار دادن دکمه زیر نوشته تفال مخزن زباله جدا میشه . و بعد دو تا پیچ در طرف پایین سمت پروانه و موتور است باز بشه و توسط پیچ گوشتی تخت کوچک خارهای روکش های دسته جارو برقی را در بیار ( که کار سختی است که به علت خشک شدن خارها . خارها انعطاف پذیری خودشون را از دست دادن و سفت شده بلاخره یکی دو تا مشکنه ) و بعد از در آوردن روکش ها در زیر روکش ها پیچ ها را باز کن . که موتور و باطری در داخلش جا سازی شده اند.
ببینیم نظر همکاران چی هست؟
متشکرم

تشکر از پاسخ شما.
متأسفانه مشکل همان خارهایی هست که داره. موقعیت دقیق خارها مشخص نیست و اگر فشار بیارم نه تنها خارها بلکه ممکنه مثل تعمیرکارهای قبلی خود دسته هم ترک برداره

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,044
19,246
تهران - ساوه
سلام

یه مدل من دارم که از نظر ظاهری با این فرق داره

فکر کنم باطریش از نوع 3.6 ولت DC باشه

و موتورش هم فقط با 3.6 ولت کار میکنه و آمپر بالا هم هست

برای جدا سازی و نشکستن دسته از سشوار با حرارت ملایم استفاده شود

چند تا عکس از نما های مختلف لازمه تا بهتر بشه راهنمایی کرد​

آخرین ویرایش:

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام

یه مدل من دارم که از نظر ظاهری با این فرق داره

فکر کنم باطریش از نوع 3.6 ولت DC باشه

و موتورش هم فقط با 3.6 ولت کار میکنه و آمپر بالا هم هست

برای جدا سازی و نشکستن دسته از سشوار با حرارت ملایم استفاده شود​

من تا اینجا که تو عکس میبینید پیش رفتم و اینجا دیگه هیچکدوم از این دو قسمت خاکستری و سفید باز نشد. متأسفانه پلاستیک خشک هست و سشوار تأثیری روش نداره

20210517_205151.jpg20210517_205201.jpg

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
ببینید از زیر پیچی و خاری نداره

بعضی وقت ها پیچ زیر دو پایه نگهدارنده مخفی هست​

نه متأسفانه زیرش (قسمت خاکستری که تو عکس روی زمین هست) دو تا پیچ داشته که باز کردیم

20210517_212022.jpg

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,044
19,246
تهران - ساوه
الان باید قسمت خاکستری باید جدا بشه

برای جدا کردن از کارت بانکی فعلا استفاده کنید

یک گوشه اش را کمی تیز کنید و با فشار به صورت ریلی در طول مسیر خار ها حرکت دهید​

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
من تا اینجا که تو عکس میبینید پیش رفتم و اینجا دیگه هیچکدوم از این دو قسمت خاکستری و سفید باز نشد. متأسفانه پلاستیک خشک هست و سشوار تأثیری روش نداره

مشاهده فایل‌پیوست 176235مشاهده فایل‌پیوست 176236

سلام
آقای نکویی عزیز طبق فرموده استاد جمشیدا با حرارت میشه قاب را در آورد . شاید با حرارت هیتر بسوزه اما میتونی از اب جوش هم استفاده کنی .
مگه اینا پیچ نیستند. تو عکس با دایره قرمز نشان دادم. میتونی با حرارت دادن با دایره سبز نشان دادم با پیچ گوشتی تخت در جهت مخالف خار به طرف بالا فشار بده تا قاب جدا بشه.
سجاد.jpg
متشکرم

پیوست‌ها

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
آقای نکویی عزیز طبق فرموده استاد جمشیدا با حرارت میشه قاب را در آورد . شاید با حرارت هیتر بسوزه اما میتونی از اب جوش هم استفاده کنی .
مگه اینا پیچ نیستند. تو عکس با دایره قرمز نشان دادم. میتونی با حرارت دادن با دایره سبز نشان دادم با پیچ گوشتی تخت در جهت مخالف خار به طرف بالا فشار بده تا قاب جدا بشه.
متشکرم

دایره های قرمز روی اون عکس که دو تا دایره قرمز کشیدین باز شدن قبلا. اون عکس هم که یک دایره قرمز بزرگ داره اون محل قرار گیری جارو روی شارژ هست و پیچ نیست.
پس میگین از اونجا که دایره سبز کشیدین قسمت خاکستری اول باید در بیاد دیگه؟

بالا