آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

تصوير شطرنجي در لپ تاپ اچ پي مدل HP Pavilion dv6550

amirknight

کاربر
2010-12-17
3
0
سلام،من یه لپ تاپ hp pavilion 6550 دارم،که چند وقتی روشنش میکردم صفحه شطرنجی میشد...بردم بیرون گفت پایه چیپ گرافیک شل شده...بعدش که درست کرد فقط چند روز درست کار میکرد،از اون به بعد باید3،4 بار روشن خاموش کنم تا تصویر بیاد،مشکلش چی میتونه باشه؟چطوری درست میشه؟

آخرین ویرایش:

kami_in2000

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-02-04
558
2,880
QOM
سلام،من یه لپ تاب hp pavilion 6550 دارم،که چند وقتی روشنش میکردم صفحه شطرنجی میشد...بردم بیرون گفت پایه چیپ گرافیک شل شده...بعدش که درست کرد فقط 1روز درست کار میکرد،از اون به بعد باید3،4 بار روشن خاموش کنم تا تصویر بیاد،مشکلش چی میتونه باشه؟

با سلام دوست عزیز این عیب عیبی نیست که ندیده بشه دقیقآ آنرا متوجه شد ، اما اگر چیپ گرافیک را هیت کرده باشند ممکنه در اثر کم دقتی یا تجهیز نبودن تعمیرگاه خازنها و مقاومتهای اس ام دی کنار چیپ گرافیک در اثر حرارت زیاد سوخته باشند ، البته این مورد یکی از مواردی است که میتوان حدس زد ، مورد دیگر میتواند بر اثر درست بسته نشدن نوت بوک شما باشد ، به هر حال تا نوت بوک دیده نشود صد در صد نمیتوان عیب را متوجه شد .

شما موارد بالا را دقیق چک کنید و نتیجه را اعلام کنید .

با تشکر .

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
به نام خدا

سلام دوست عزیز. این عنوان مناسب نیست و باید عنوانی انتخاب کنید که گویای عیب باشد!
آن را ویرایش کنید.

Nakh0d4

کاربر
2010-11-05
31
66
به نام خدا

سلام دوست عزیز. این عنوان مناسب نیست و باید عنوانی انتخاب کنید که گویای عیب باشد!
آن را ویرایش کنید.
گوياست ديگه تصوير شطرنجيه يعني چيپ گرافيك عيب پيدا كرده
فقط يه سوال اين مقاومت و خازن SMD مگه دماي 400 تحمل نميكنن؟ بعد از كجا بفهميم خرابه؟ از برد درش بياريم يا رو بردم ميشه امتحان كرد؟

بالا