آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل سوختن igbt دستگاه جوش آروا 160امپر

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
درود بر شما
یه سوال دارم
یه دستگاه آروا مدل arc200c IGBTبرام آوردن
مشکلش اینه که جوشش ضعیفه
یعنی اینکه روی دویست آمپر جوشش در حد هشتاد امپره
فرکانس که گرفتم متوجه شدم با تغییر ولوم دامنه و فرکانس روی گیت ثابته و تغییری نداره انگار روی یک فرکانس ثابت فیکس شده
اگه ممکنه یه راهنمایی بفرمایید

درود دوست عزیز
ولوم تعویض کنید مشکلت حل میشه
سپاس

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
درود دوست عزیز
ولوم تعویض کنید مشکلت حل میشه
سپاس
درود بر شما
ولوم ظاهرا سالمه یعنی اهم چک سالم نشون میده و جریان روی سون سگمن هم با تغییر ولوم تغییر میکنه ولی بازم تعویض میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم
تشکر بابت پاسختون
پاینده باشید

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
درود بر شما
یه سوال دارم
یه دستگاه آروا مدل arc200c IGBTبرام آوردن
مشکلش اینه که جوشش ضعیفه
یعنی اینکه روی دویست آمپر جوشش در حد هشتاد امپره
فرکانس که گرفتم متوجه شدم با تغییر ولوم دامنه و فرکانس روی گیت ثابته و تغییری نداره انگار روی یک فرکانس ثابت فیکس شده
اگه ممکنه یه راهنمایی بفرمایید
سلام
ولتاژ خروجی دستگاه را اندازه بگیرد اگر مناسب بود در حدود 60 الی 80 ولت دی سی ولی جوش در حد جرقه یا ضعیف بود . خازن های برد پاور تست شود . لاینهای ترانس ضعیف شده است . کنترل شود .
متشکرم

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام
ولتاژ خروجی دستگاه را اندازه بگیرد اگر مناسب بود در حدود 60 الی 80 ولت دی سی ولی جوش در حد جرقه یا ضعیف بود . خازن های برد پاور تست شود . لاینهای ترانس ضعیف شده است . کنترل شود .
متشکرم
در حالت بی باری ولتاژ 72 ولته
در هنگام جوشکاری حدود 25 ولت
خازنها سالمن زیر بار افت ولتاژ ندارن
ولوم هم تعویض شد تغییری نکرد
خودم روی ترانس خروجی شک دارم
روی 200 امپر الکترود 3 رو راحت ذوب میکنه ولی قدرتش در حد دویست نیست خیلی زور بزنه انگار روی 100 امپره با توجه به تجربه کارم با این نوع دستگاه عرض میکنم

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
روی 200 امپر الکترود 3 رو راحت ذوب میکنه ولی قدرتش در حد دویست نیست خیلی زور بزنه انگار روی 100 امپره با توجه به تجربه کارم با این نوع دستگاه عرض میکنم
سلام
به خطوط لاینهای مسی هم ببین خورندگی . اکسید شدهگی نداره . در هر صورت ضعیف شدن لاینهای مسی باعث ایجاد مقاومت میشه که میتونی با لحیم کاری لاین ها را درست کنی.
متشکرم

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام
به خطوط لاینهای مسی هم ببین خورندگی . اکسید شدهگی نداره . در هر صورت ضعیف شدن لاینهای مسی باعث ایجاد مقاومت میشه که میتونی با لحیم کاری لاین ها را درست کنی.
متشکرم
لاین خروجی خوردگی داشت و ترمیم شد ولی تاثیرش در قدرت خروجی محسوس نیست

مندیش

کاربر
به عنوان یک تعمیر کار هیچوقت همچین دستگاهی رو برای تعمیر قبول نمی‌کنم چون دستگاه بی نهایت بی کیفیته این مدل دستگاه شده دو سه بار فرستادن گارانتی ولی بازم بی نتیجه بوده
سلام همکار محترم ، بنده تولید کننده ماشین آلات جوش و برش هستم ، دستگاه مورد نظر ، دستگاه مناسب و با طراحی مناسب است ، علت برگشت خوردن یا درست تعمیر نشدن توسط شرکت در دوران گارانتی ، بخاطر کمبود قطعات و گران بودن قطعات می باشد ، اکثر شرکتهای سازنده دستگاه جوش در دوران گارانتی بخاطر دلایل فوق متاسفانه خدمات مطلوبی ارائه نمی کنند
تعمیر اصولی و تخصصی این دستگاه فقط یک ربع زمان نیاز دارد ،
مشکل این است که اکثر تعمیر کاران ، بصورت تجربی تعمیرات را یاد گرفته اند و در انجمن هم وقتی مشکل را ذکر می کنند ، دوستان زیادی اظهار نظر های نادرست و غلطی ارائه می کنند که باعث سر در گمی و نامید شدن شخص ارائه دهنده مشکل می شود ، موفق باشید

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان

درود
ولتاژ ۲۵ ولت برد چاپر ببین هنگام جوشکاری افت نمیکنه
یعنی ولتمتر رو وصل کن و تست جوش بگیر ببین ۲۵ ولت افت می‌کنه
سپاس

حامد24

کاربر
2020-01-24
4
4
سلام همکار محترم ، بنده تولید کننده ماشین آلات جوش و برش هستم ، دستگاه مورد نظر ، دستگاه مناسب و با طراحی مناسب است ، علت برگشت خوردن یا درست تعمیر نشدن توسط شرکت در دوران گارانتی ، بخاطر کمبود قطعات و گران بودن قطعات می باشد ، اکثر شرکتهای سازنده دستگاه جوش در دوران گارانتی بخاطر دلایل فوق متاسفانه خدمات مطلوبی ارائه نمی کنند
تعمیر اصولی و تخصصی این دستگاه فقط یک ربع زمان نیاز دارد ،
مشکل این است که اکثر تعمیر کاران ، بصورت تجربی تعمیرات را یاد گرفته اند و در انجمن هم وقتی مشکل را ذکر می کنند ، دوستان زیادی اظهار نظر های نادرست و غلطی ارائه می کنند که باعث سر در گمی و نامید شدن شخص ارائه دهنده مشکل می شود ، موفق باشید

سلام شما لطف میکنید مشکل چیه ممنون

بالا