آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل چسبیدن الکترود در اینورتر بورای

armin68

کاربر vip
کاربر
2015-04-08
26
42
سلام بر دوستان
من سه سال پیش یه اینورتر بورای گرفتم که روش نوشته سیصد آمپر که دوازده تا ماسفت 23n50e داره به همراه دوازده تا دیود دوبل و شش تا خازن ورودی و دو تا پل دیود 25 آمپری من تا حالا ازش استفاده نکرده بودم و در اولین باری که استفاده کردم الکترود 3 تو امپر 120 اول هی میشه بعد که گرم شد شروع به جوش دادن میکنه ولی جوشی که میزنه بسیار بی کیفیته و قابل قبول نیست یه جورایی قوسی که تولید میکند اعوجاج داره ولتاژ ورودی بعد از خازن را گرفتم که در حالت بی باری 310 هستش و در حالت لود از 295 پایینتر نمیاد ولتاژ خروجی 68 ولته و اون دو تا سلف خروجی که در اکثر اینورترها وجود داره تو این دستگاه وجود نداره و جای اون جامپر زدند از اونجایی که اسیلوسکوپ ندارم نمیتونم شکل موج خروجی رو بررسی کنم حالا سوالم اینه که آیا نبود اون دو تا سلف میتونه تو چسبیدن الکترود و جوش بد تاثیر بزاره یا ایراد از جای دیگه هستش ،تو بازار فعلا این سلف موجود نیست باید خودم بچیچم ولی نمیدونم از چه هسته و سیمی استفاده کنم که تاثیر گذار باشه و زیر بار اشباع نشه

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
سلام بر دوستان
من سه سال پیش یه اینورتر بورای گرفتم که روش نوشته سیصد آمپر که دوازده تا ماسفت 23n50e داره به همراه دوازده تا دیود دوبل و شش تا خازن ورودی و دو تا پل دیود 25 آمپری من تا حالا ازش استفاده نکرده بودم و در اولین باری که استفاده کردم الکترود 3 تو امپر 120 اول هی میشه بعد که گرم شد شروع به جوش دادن میکنه ولی جوشی که میزنه بسیار بی کیفیته و قابل قبول نیست یه جورایی قوسی که تولید میکند اعوجاج داره ولتاژ ورودی بعد از خازن را گرفتم که در حالت بی باری 310 هستش و در حالت لود از 295 پایینتر نمیاد ولتاژ خروجی 68 ولته و اون دو تا سلف خروجی که در اکثر اینورترها وجود داره تو این دستگاه وجود نداره و جای اون جامپر زدند از اونجایی که اسیلوسکوپ ندارم نمیتونم شکل موج خروجی رو بررسی کنم حالا سوالم اینه که آیا نبود اون دو تا سلف میتونه تو چسبیدن الکترود و جوش بد تاثیر بزاره یا ایراد از جای دیگه هستش ،تو بازار فعلا این سلف موجود نیست باید خودم بچیچم ولی نمیدونم از چه هسته و سیمی استفاده کنم که تاثیر گذار باشه و زیر بار اشباع نشه

درود دوست عزیز
ممنون از توضیحات کاملتون
دستگاه ۳ ساله خوابیده این مشکل احتمالا از خازن های الکترولیتی مدار چاپر باشه تست کن ببین زیر بار ولتاژ ۲۴ ولت چاپر افت نداره
ضمنا اتصالات و کانکتور های خروجی رو هم تمیز و سرویس کن
سپاس

armin68

کاربر vip
کاربر
2015-04-08
26
42
درود دوست عزیز
ممنون از توضیحات کاملتون
دستگاه ۳ ساله خوابیده این مشکل احتمالا از خازن های الکترولیتی مدار چاپر باشه تست کن ببین زیر بار ولتاژ ۲۴ ولت چاپر افت نداره
ضمنا اتصالات و کانکتور های خروجی رو هم تمیز و سرویس کن
سپاس
درود بر شما
ولتاژی که فرمودید تست کردم در حالت بی باری بیست و پنج و در حالت لود بیست و چهار بود اتصالات خروجی هم بررسی کردم و مشکلی نداشتند یادمه همون سالی که خریدم یکی از دوستان هم همین مدل خریده بود و اون هم همین مشکل و داشت و دستگاهشو عوض کرد ظاهرا این دستگاهها ذاتا این مشکل و دارند
گفتم چون کلمپ متر دی سی دارم اول آمپر خروجی رو اندازه بگیرم برای تست آمپر خروجی چه روشی پیشنهاد میدید البته به جز جوشکاری چون دستگاه و آوردم خونه و امکان جوشکاری نیست آیا استفاده از سیم پیچ القایی برای آمپر کشی روش خوبیه

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
727
1,418
استان گلستان
سلام بر دوستان
سلام و درود،سلف مورد نظر باعث افزایش جدی کیفیت جوش دستگاه میشود. یدونه هسته پودر آهنی با قطر 5 سانتی متری(یکمی بالاتر یا پایینتر فرقی نمیکنه) بگیرین و دورش هم 30 دور سیم لاکی 3 میلی متری بپیچین. بعد هم سلف رو هم با خروجی مثبت دستگاه سری کنین. موفق و پیروز باشید .

armin68

کاربر vip
کاربر
2015-04-08
26
42
سلام و درود،سلف مورد نظر باعث افزایش جدی کیفیت جوش دستگاه میشود. یدونه هسته پودر آهنی با قطر 5 سانتی متری(یکمی بالاتر یا پایینتر فرقی نمیکنه) بگیرین و دورش هم 30 دور سیم لاکی 3 میلی متری بپیچین. بعد هم سلف رو هم با خروجی مثبت دستگاه سری کنین. موفق و پیروز باشید .

من IMG_20210421_2342165~2.jpg
با درود ممنون از پاسختان
روی برد جای چهار عدد سلف خالیه سلف هایی که در سایت ها دیدم دو عدد هسته حدود چهار سانتی داره که دو ردیف سیم پیچ پانزده دور داره سیمش هم فکر کنم یک و نیم میله حالا سوال اینجانب اگر چهار عدد سلف بزارم عملکرد بهتری خواهد داشت یا دوتا دوبل یا یک عدد سلف بزرگ
selfekhoroji.jpg

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
درود بر شما
ولتاژی که فرمودید تست کردم در حالت بی باری بیست و پنج و در حالت لود بیست و چهار بود اتصالات خروجی هم بررسی کردم و مشکلی نداشتند یادمه همون سالی که خریدم یکی از دوستان هم همین مدل خریده بود و اون هم همین مشکل و داشت و دستگاهشو عوض کرد ظاهرا این دستگاهها ذاتا این مشکل و دارند
گفتم چون کلمپ متر دی سی دارم اول آمپر خروجی رو اندازه بگیرم برای تست آمپر خروجی چه روشی پیشنهاد میدید البته به جز جوشکاری چون دستگاه و آوردم خونه و امکان جوشکاری نیست آیا استفاده از سیم پیچ القایی برای آمپر کشی روش خوبیه

درود دوست عزیز
سلف های خروجی وظیفه حذف ولتاژ ac در خروجی های مثبت و منفی رو دارن و توی کیفیت جوش بی تاثیر نیستن
دستگاههای الان که برند نیستند این سلف ها رو بخاطر کم کردن هزینه ها حذف میکنن
دستگاه شما آیا ولوم ارک فورس داره یا نه ؟ اگه داره شما سیم های ولوم مربوطه رو از روی برد اینورتر در بیار و تست کن
۱۲ تا ماسفت داره پس ۳۰۰ آمپر نیست و حداکثر قدرت دستگاه شما ۲۰۰ آمپر هست
احتمالا دیودهای شاتکی هم D9202 هستن

الان دقیقا مشکل دستگاه شما چیه دستگاههای موجود بی نام و نشان در کل اینجوری هستن که برای بالا بردن کیفیت باید هزینه اضافی پرداخت کنید
سلف های مربوطه بصورت آماده تو بازار موجود هستن اگه خواستید بگید آدرس بدم تهیه کنید
آها فن دستگاه ۲۲۰ ولته یا ۲۴ ولت اگه ۲۴ ولته سوکت فن در بیار و با یه تغذیه خارجی فن روشن کن بعد تست جوش بگیر
سپاس

آخرین ویرایش:

armin68

کاربر vip
کاربر
2015-04-08
26
42
سلف ها را پیچیدم و نصب کردم آمپر خروجی دستگاه را با کلمپ متر گرفتم ماکسیمم 215 بود و مینیمم 65 آمپر که نمایشگر حداقل را 20 و حد اکثر را 315 نشان میداد و زمانی که مثلا آمپر دسپلی را روی 120 میزاشتم امپر خروجی 80 بود با کلی تنظیمات مولتی ترن ها حداکثر آمپر روی دسپلی 215 و حداقل 38 شد تو این حالت آمپری که روی دیسپلی نشون میداد تو رنج 80 تا 150 به آمپر واقعی نزدیک بود البته منطبق نبود ولی با اختلاف نهایت 8 آمپری بود که حداقل از اختلاف 40 آمپری بهتره
واقعا نمیدونم چرا این چینی ها آنقدر متقلب هستند که دستگاه 200 آمپری رو به جای 300 آمپری میفروشند و اینقدر برای مردم دنیا درد سر درست میکنند

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
727
1,418
استان گلستان
من مشاهده فایل‌پیوست 175687
با درود ممنون از پاسختان
روی برد جای چهار عدد سلف خالیه سلف هایی که در سایت ها دیدم دو عدد هسته حدود چهار سانتی داره که دو ردیف سیم پیچ پانزده دور داره سیمش هم فکر کنم یک و نیم میله حالا سوال اینجانب اگر چهار عدد سلف بزارم عملکرد بهتری خواهد داشت یا دوتا دوبل یا یک عدد سلف بزرگ
مشاهده فایل‌پیوست 175689

سلام مجدد، اگه سلف مخصوصش رو بذارین،نتیجه خیلی بهتر خواهد بود ولی اگه خودتون درست کردین هم هیچ اشکالی نداره.
موفق و پیروز باشید.

بالا