آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل پاور 2500 وات surma

Sirooszarei

کاربر
2019-12-21
14
6
34
سلام‌اساتید مشکلی که بهش برخوردم این هستش که پاور سورما آوردن دو تا از ماسفت هاش ۲۰n50 سوخته بود که من هر ۴ تاشو با قطعه اورجینال تعویض کردم.مقاومت ها و ترانیستورهای اطرف ماسفت همه چک و تعویض شد.الان به برق که میزنم اصلا لامپ سری روشن نمیشه و روی خازن های صافی ۳۱۵ ولت دارم.و تغذیه آی سی pwm هم ۱۱ ولت هستش.ولز نه صدای رله میاد و نه خروجی داریم.مشکل از چی میتونه باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

Sirooszarei

کاربر
2019-12-21
14
6
34
jhtg_16193346004354537866814673254178.jpg

Sirooszarei

کاربر
2019-12-21
14
6
34
xdne_16193346290299108547554759829709.jpg

ممنون میشم راهنمایی کنید.تمامی ماسفت ها تعویض شدن و دیود ها و مقاومت های روی برد همگی چک شدن.
مشکل اینجاست که اصلا رله نمیزنه و خروجی هم صفر.خازن ها هم ۳۱۵ ولت دارم.

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
727
1,418
استان گلستان
سلام‌اساتید مشکلی که بهش برخوردم این هستش که پاور سورما آوردن دو تا از ماسفت هاش ۲۰n50 سوخته بود که من هر ۴ تاشو با قطعه اورجینال تعویض کردم.مقاومت ها و ترانیستورهای اطرف ماسفت همه چک و تعویض شد.الان به برق که میزنم اصلا لامپ سری روشن نمیشه و روی خازن های صافی ۳۱۵ ولت دارم.و تغذیه آی سی pwm هم ۱۱ ولت هستش.ولز نه صدای رله میاد و نه خروجی داریم.مشکل از چی میتونه باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام و درود،بهتر هست آیسی رو عوض کنین.نتیجه رو اعلام کنین.
موفق و پیروز باشید.

Maryam_elect

کاربر
2020-03-02
8
9
سلام دوست عزیز.برای تعمیر دستگاه شما اطلاعاتی خدمتتون عرض میکنم.دقت کنید:
یک سری مقاومت smd اهم بالا اطراف پل دیود و چوک pfc وجود داره که قطعا سوخته و باید تعویض بشه.با تعویض این مقاومت ها وبا وصل کردن سوییچ به کانکتور مربوطه دستگاه رو روشن کنید اگر لامپ تست شما پرپر نکرد مجدد یک سری مقاومت اهم بالا در اطراف کارت کنترل pfc وجود داره که اوناروهم کنترل کنید اگر به نتیجه نرسیدید کارت pfc رو از مدارخارج کنید و لاین ها رو کنترل کنید گاهی مواقع لاین ها قطع میشه (بیشتر پایه ۳ کارت که به یک مقاومت وصله قطع میشه)اگر از سلامت پی سی بی کارتpfc اطمینان حاصل کردید در مرحله آخر آی سی موجود روی کارت pfc رو تعویض کنید .درنهایت نتیجه رو اعلام کنید اگر به نتیجه نرسیدید راهنمایی های دیگه ای رو میکنم.موفق باشید

Hamed_dh

کاربر
2020-09-18
2
1
سلام دوستان پاور سورما۲۵۰۰هست آوردن برای تعمیر
خروجی افت ولتاژ داره ۱۱:۶۳نشون میده
قطعاتی که عوض کردم نتیجه نداشت
ماسفت ها سالم بود و فقط یو دونه ضعیف شده بود که هر چهارتا عوض شدن همون ۲۰n50خودش
و دوتاییشون مقاومت و ترانزیستور های smdچک شد و خرابی نداشت

الان نمیدونم ممنونم اگه راهنمایی بفرمایید

karbakhsh

کاربر vip
کاربر
2016-04-30
28
19

حتما قسمت ثانویه رو چک ایسی 6901 و یک مقاومت 10 اهم روی پایه شماره هست اونم عوض کن

Omid1414

کاربر
2021-08-16
31
6
سلام اگر این پاور هنوز دارین لطفا پیام بدین ..یه قسمت از همین مدل پاور ترکیده مقدار الماناشو لازم دارم .یه دونه مقاومت بین پل دیود و سوکت کلید ه .ممنون

بالا