آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: نقش قطعه ۶پایهsmd 3157 در برد آیفون تابا چیست

randomboot

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-10
512
2,315
۲۰۲۱۰۴۰۴_۱۴۱۷۴۶-1.jpg
IMG-20210407-WA0001.jpg
آیفون تصویری تابا مدل 1040m200 وایه تعمیر اومده که برد کلا پروتکت میکرد و ولتاژ تغذیه واسل کردن روی برد از کار میافتاد تا اینکه متوجه شدم ایراد از برد ال سی دی هست بیشتر قطعات رو که احساس میکردم شورتی ازون ها باشه چک کردم نیافتم در اخر تغذیه با آمپر بالاتر به برد وصل کردم
دود از برد بلند شد و ایراد معلوم شد
۳ تا قطعه ۶ پایه sms روی برد ال سی دی هست با کد3157 که شورت بودند مجبور شدم اونارو خارج کنم
مشکل پروتکت حل شد و ال سی دی روشن شد
سوال اینکه ایا با نبود اون ۳ قطعه مشکلی در کار آیفون پیدا نمیشه و اصلا نقش اونا تو این برد چیه؟!
دیتا شیت کاربرد اون رو سوئیچ انالوگ نامبرده
اما رگولاتور های برد ال سیدی بشدت داغ میکردن ولتاژ ورودی اونها خیلی بالاتر از توانشون بود با برسی بیشتر متوجه شدم رگولاتور ۶ پایهsmd
امپر بالاFA4xGK که ولتاژ رگولاتور های دیگه رو تامین میکرد شورت و یکسره شده و ولتاژ رو بدون کاهش به رگولاتور های امپر پایین میداد و باعث داغ شدنشون میشد
خازنهای ورودی و خروجی رگولاتور رو تعویض کردم فایده نکرد
رگولاتور دیپ7805 به جای اون ۶ پایه سیم کشی کردم اما چون امپرش پایین بود زود داغ میشد در اخر مجبور به استفاده از ماژول کاهنده dc to dc شدم

با درود

اگر سوال پرسیدید دیگه مخفی کردن یک قسمت از پست ارسالی معنی نداره ....

قسمت مخفی حذف شد .

پیوست‌ها

آخرین ویرایش توسط مدیر:

randomboot

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-10
512
2,315
ممنون از جواب گویی تون دوست عزیز تو توضیحاتم گفته بودم اسمش چیه الان بدون این قطعات چه مشکلی ایجاد میشه تو ایفون تابا با این مدل؟

ASZD

کاربر vip
کاربر
این آی سی تنظیم صدای زنگ است اگر اتصال بشه چراغ مانیتور چشمک زن میشه صدای زنک نداریم صدای زنک درپنل شنیده میشه اما در مانیتور یا ضعیف شنیده میشه یا اصلا نداریم.

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر
درود
یکی از روش های فوق غلط در تعمیرات خصوصا بردهای smd که باب شده اینه که هرجا شورتی درمدار دیدن سریع آمپر میدن ببینن ازکجا دود بلند میشه
تورو بخدا نکنید اینکارو نکنید اینکارو نکنید اینکارو
اصول کار اینه باحوصله و دقت وتجربه قطعات مشکوک به خرابی را از برد خارج و تست ولتاژ انجام بدین
بنده بعنوان عضو کوچیک و کم تجربه در این محیط تقاضا مندم هرگز اینکا را باب نکنید و انجام ندین که چرا چون مشکلی که حل نمیکنه هیچ تازه بدتر امکان سوختن قطعات دیگه خصوصا مدارات smd و حساس را

بالا