آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: گرم شدن سلف در قسمت تغذیه کارت گرافیک GTX 570

amirnew

کاربر vip
کاربر
2019-01-18
42
6
سلام. یه کارت GTX 570 دارم. قسمت ورودی برق که دوتا کابل ATX 6pin میخوره یه سلف هست که به ایسی rt8120a وصل شده که بشدت داغ میکنه درحدی که اصلا نمیشه بهش دست گذاشت و کارت گرافیک هم موقع کار با ویندوز صفحه ابي میاده نوشته مشکل کارت گرافیک.درضمن کارت گرافیک دوتا برق 6پین میخوره و 219وات مصرف برق داره.و پاور من هم 430وات گرین میباشد. آیا امکانش هست که پاور کم بیاره؟چون تو سایت های خارجی پیشنهادی 550وات زده.لطفا کسی بلده جواب بده خیلی خیلی ممنون

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
سلام. یه کارت GTX 570 دارم. قسمت ورودی برق که دوتا کابل ATX 6pin میخوره یه سلف هست که به ایسی rt8120a وصل شده که بشدت داغ میکنه درحدی که اصلا نمیشه بهش دست گذاشت و کارت گرافیک هم موقع کار با ویندوز صفحه ابي میاده نوشته مشکل کارت گرافیک.درضمن کارت گرافیک دوتا برق 6پین میخوره و 219وات مصرف برق داره.و پاور من هم 430وات گرین میباشد. آیا امکانش هست که پاور کم بیاره؟چون تو سایت های خارجی پیشنهادی 550وات زده.لطفا کسی بلده جواب بده خیلی خیلی ممنون

سلام اگر پاور کم میاورد تصویر نمیداد کارت گرافیک
ایراد در اتصالی قطعه ای داخل مدار هست با این اوصاف که می فرمایید صفحه آبی میاد من احتمال میدم که از چیپ رم های کارت گرافیک باشه موقعی که کارت روشنه دست بزارید روی رم های کارت گرافیک ببینید بیش از حد مثل همین سلفی که میگین داغ میشن و یه نگاهی هم به بقیه قطعات روی کارت بندازید . خازن هارو بررسی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amirnew

amirnew

کاربر vip
کاربر
2019-01-18
42
6
سلام مهندس با دوتا پاور سیستم روشن کردم با پاور قبلی خودم مادربرد و هارد و با پاور جدید کارت گرافیک.الان دیگ صفحه ابي نمیاد ولی اون پاور که به مين و هارد وصل کردم سوت میکشه انگار داره جریان زیادی ازش کشیده میشه.ولی همچنان اون خیلی خیلی داغ میشه ولی الان که دوتا پاور وصل کردم مثل قبل هنگ نمیکنه و صفحه ابي بیاد.ولی مشکل داغ شدن پابرجاست. من اصفهانم تعمیرکار خوب جایی سراغ ندارم که برم نشون بدم

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
سلام مهندس با دوتا پاور سیستم روشن کردم با پاور قبلی خودم مادربرد و هارد و با پاور جدید کارت گرافیک.الان دیگ صفحه ابي نمیاد ولی اون پاور که به مين و هارد وصل کردم سوت میکشه انگار داره جریان زیادی ازش کشیده میشه.ولی همچنان اون خیلی خیلی داغ میشه ولی الان که دوتا پاور وصل کردم مثل قبل هنگ نمیکنه و صفحه ابي بیاد.ولی مشکل داغ شدن پابرجاست. من اصفهانم تعمیرکار خوب جایی سراغ ندارم که برم نشون بدم

پاورتون که سوت میکشه مشکل از خازن 50 ولت 4.7 میکرو یا 10 میکرو جلوی هیت سینک اول هست
بازار بزرگ طالقانی میتونید تشریف ببرید تعمیرکارای خوبی هست بنده خودم فولادشهر هستم
فعلا هم که میدونی قرنطینه هستیم و همه جا تعطیل

• Like

amirnew

کاربر vip
کاربر
2019-01-18
42
6
مهندس میشه مشکل از پاور ها باشه.چون با دوتا پاور دمای کارت گرافیک زیاد بالا نمره و صفحه ابي نمیاد ولی اگه یه پاور باشه داغ میکنه و داعما صفحه ابي میاد و ریست میشه

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
مهندس میشه مشکل از پاور ها باشه.چون با دوتا پاور دمای کارت گرافیک زیاد بالا نمره و صفحه ابي نمیاد ولی اگه یه پاور باشه داغ میکنه و داعما صفحه ابي میاد و ریست میشه

بله میتونه از پاور باشه. این مورد وجود داره ولی اگر پاورتون کم میاورد کلا تصویر نمیداد ولی پاورتون از لحاظ وات اوکی هست اما به علت این که خرابه امکان داره به کارت گرافیک آسیب زده باشه

• Like

Musa_ayden

کاربر
2020-11-10
6
9
تهران

سلام
نام گذاری خروجی پاورها در تئوری هست
هیچ پاوری راندمان ۱۰۰ درصدی نداره و بهتره در زمان خرید و استفاده از پاور این نکته رو لحاظ کنیم تا در دراز مدت و استفاده های مختلف و کاهش میزان خروجی برای قطعات پر مصرفی از قبیل گرافیک مشکل ساز نشه

Gtx 570 به پاور حداقل ۵۵۰ وات واقعی و ۳۸ آمپر خروجی رو شاخه ۱۲+ و به دو کانکتور ۶ پین برای تغذیه اضافه نیاز داره و شما از پاور ۴۳۰ که یک خروجی ۶ پین داره استفاده کردین و ۶ پین دوم رو با تبدیل

بطور استاندارد بر حسب وات هر پاور ، شرکتها تعداد و نوع ۶ یا ۸ پین یا ۲+۶ پین در نظر میگیرن و اکیدا توصیه میشه که از تبدیل مولکس استفاده نشه

دوست عزیز طبق تجربه مشکل اصلی شما پاور هست بهتره در اولین فرصت با توجه به وات توصیه شده و درصدی بالاتر که از سایت های محاسبه میتونید بدست بیارید از یک پاور با برند معتبر استفاده کنید تا دچار دردسرهای بعدی نشید
موفق باشید

amirnew

کاربر vip
کاربر
2019-01-18
42
6
خیلی ممنون.الان خودم نتوستم گرافیک تعمیر کنم دادم تعمیر کار منتظر خبرم که ببینم کارت گرافیک درست میشه یا دیگ قابل تعمیر نیست

Musa_ayden

کاربر
2020-11-10
6
9
تهران
خیلی ممنون.الان خودم نتوستم گرافیک تعمیر کنم دادم تعمیر کار منتظر خبرم که ببینم کارت گرافیک درست میشه یا دیگ قابل تعمیر نیست

خواهش میکنم
اگه تعمیرکار خبره ای باشه و قطعات موجود باشه به احتمال زیاد مشکلش قابل حل شدنه
جدا کردن قطعات رو بردهای چند لایه دقت و ابزار خوب میخواد چون ممکنه سیلندرهای ارتباط دهنده لایه ها با پایه قطعات جدا بشه

• Like

amirnew

کاربر vip
کاربر
2019-01-18
42
6
سلام مهندس تعمیرکار درست نکرده بود منم یه هیتر خریدم ماسفت سوخته را پیدا کردم.الان 15تا فت 10تا از فت ها روی برد پایه سورس به درين اتصال کوتاهه.(تمام 15فت را جدا کردم).چندتا خازن هم پشت برد و چیپ هست اونا هم اتصال کوتاه شده.الان سوالم اینه که امکان داره بخاطر سلف های مدار باشه؟چون اینایی که اتصال کوتاه شده همشون بهم وصله.

بالا