آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل کم بودن ولتاژ خازن های ورودی در پاور گرین330

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,825
31
[hide] Screenshot_۲۰۲۱۰۴۱۱-۲۲۳۲۵۲_Gallery365.jpg
ترانزیستور اطراف آیسی c945...و دیود 4148 رو تست بگیرید...در نهایت اگه برطرف نشد آیسی رو تعویض کنید[/hide]

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
وقتی ولتاژ اوکی شد لامپ سری رو از مدار خارج کنید مجدد پاور گود و تست بگیرید

سلام دوست من خیلی ممنون از راهنماییت.همین کارو کردم و تا الان دیگه اون مشکل پیش نیومده و پاورگود ولتاژش سر جاشه و اروری نمیده.خیلی مچکرم.میزارم نیم ساعت دیگه بمونه زیر بار بعدش با خود سیستم هم چک میکنم

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
سلام.
مشکل چی بود؟
چه قطعه قطعاتی خراب بود که سویچ نمیشد؟؟؟
ارائه این قسمت که رفع عیب بوده به خیلی ها می تونه کمک کنه.

سلام دوست من.خازنای ورودی رو یه بار دیگه عوض کردم که ولی این بار با خازن نو.چون دفعه اول با خازن پاور دیگه جایگزین کردم.اپتی کوپلرم با اینکه روش پایهاش ولتاژ بود ولی بازم تعویض کردم.در اخرم ترانس بزرگو تعویض کردم با ترانس مشابه.

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
hidden content may not be quoted

خیلی ممنون از راهنماییاتون دوست گرامی. تستشون کردم همc945 وهم4148سالم بودن .پاور رو روی کیس هم امتحان کردم ولی بازم چنددقیقه کارد کرد و باز خاموش شد.ایندفعه مصرف کننده بیشتر گذاشتم براش بام بعداز چند دقیقه پاورگود رفت.همه خازنای خروجی طبقه12ولت هم تعویض شد.امکان داره مشکل از خازنای طبقه5ولت خروجی باشه؟

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,825
31
خیلی ممنون از راهنماییاتون دوست گرامی. تستشون کردم همc945 وهم4148سالم بودن .پاور رو روی کیس هم امتحان کردم ولی بازم چنددقیقه کارد کرد و باز خاموش شد.ایندفعه مصرف کننده بیشتر گذاشتم براش بام بعداز چند دقیقه پاورگود رفت.همه خازنای خروجی طبقه12ولت هم تعویض شد.امکان داره مشکل از خازنای طبقه5ولت خروجی باشه؟
اول دیود سیگنال های شیشه ای بین هیت سینگ رو تست بگیرید و یکی از دو خازن ورودی دچار مشکل شده هر دو رو تست و بررسی کنید

آخرین ویرایش:

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
اول دیود سیگنال های شیشه ای بین هیت سینگ رو تست بگیرید و یکی از دو خازن ورودی دچار مشکل شده هر دو رو تست و بررسی کنید

ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز.دیود سیگنال تست شد سالم بود.هردوتا خازن ورودی تعویض کردم مشکل هنوز پابرجاست با این تفاوت که الان وقتی پاور گود میره بقیه ولتاژهاهم کم کم افت میکنن.12ولت کم کم میاد تا11وپایین تر ولتاژ 5میشه4

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,825
31
ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز.دیود سیگنال تست شد سالم بود.هردوتا خازن ورودی تعویض کردم مشکل هنوز پابرجاست با این تفاوت که الان وقتی پاور گود میره بقیه ولتاژهاهم کم کم افت میکنن.12ولت کم کم میاد تا11وپایین تر ولتاژ 5میشه4
[hide]کارایی که باید کنی اینه که دیود شاتکی مربوط به پاورگود رو تست و چک کنی نشتی داشت عوض کنی
مدار فیدبک و قطعات مربوط به این مدار شامل خازنا ... دیودا ....
ic pwm....
ssdd.png[/hide]

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
475
950

همه قطعات عمر مشخصی دارند خازن های الکترولیت عمر کوتاهتری نسبت به بقیه قطعات دارن و تعمیرکارها اون ها رو مصرفی میدونن اللخصوص در جای حساسی مثل پاور کامپیوتر که خروجی اهمیت داره هم فشار روش زیاده سعی کنید اگه احساس کردید دستگاه عمر زیادی داره خازن های تلکترولیت رو تعویض کنید حتی ممکنه که ظرفیت افت نکنه ولی مقاومت داخلیش بالا بره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hadiddd

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
hidden content may not be quoted

خیلی ممنون از راهنماییا دوست من.یه دیود شاتکی توی تست عدد99نشون میده ولی بقیه دیود شاتکیها عددشون104هست.منظورتون دیودشاتکی روی هیت سینک هست دیگه؟دیود d12 وd11که توی شکل مشخص کردید عددشون lt0446 نوشته روشون توی این برد. که تست شدن که توی تست دیود عدد روی مولتی متر توی هردو دیود407 هست

بالا