آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: دستگاه جوش مدل mma-207 خروجی ندارد و با چرخاندن ولوم آمپرمتر عددی نشان نمیدهد

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
باسلام دستگاه جوش 4 IGBT مارک edon روشن نمیشد ک مدار تغذیه دوبل خراب بود ک با یه مدار دیگه جایگزین کردم و در بورد بالا یکی از خازن ها اتصالی داشت و نیز 2 تا از IBGT ها سوخته بود ک تعویض شد دستگاه روشن میشه ولی ولتاز روی کانکتورهای خروجی صفر است و آمپر متر با چرخاندن ولوم صفر میماند. البته برای پیدا کردن اتصالی خازن تقریبا همه قطعات بورد بالا رو درآورده بودم از جمله بورد کنترل و چهار ماسفت IRF ک نمیدونم در جازدن دوباره آنها اشکالی ایجاد شده یا نه شاید ترتیب ماسفت ها IRF ک پشت سرهم قرار دارند رو اشتباه گذاشته باشم یا روی بورد کنترل خرابی ایجاد شده باشد در اتصالات پایه ها. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
707
1,378
استان گلستان
باسلام دستگاه جوش 4 IGBT مارک edon روشن نمیشد ک مدار تغذیه دوبل خراب بود ک با یه مدار دیگه جایگزین کردم و در بورد بالا یکی از خازن ها اتصالی داشت و نیز 2 تا از IBGT ها سوخته بود ک تعویض شد دستگاه روشن میشه ولی ولتاز روی کانکتورهای خروجی صفر است و آمپر متر با چرخاندن ولوم صفر میماند. البته برای پیدا کردن اتصالی خازن تقریبا همه قطعات بورد بالا رو درآورده بودم از جمله بورد کنترل و چهار ماسفت IRF ک نمیدونم در جازدن دوباره آنها اشکالی ایجاد شده یا نه شاید ترتیب ماسفت ها IRF ک پشت سرهم قرار دارند رو اشتباه گذاشته باشم یا روی بورد کنترل خرابی ایجاد شده باشد در اتصالات پایه ها. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام و درود،بهتر هست از پشت و روی برد ترانس جوش عکس بذارین.
موفق و پیروز باشید.

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
991
زاهدان

درود دوست عزیز
بهتره زمان طرح مشکل تصویر از برد هم قرار بدید
اصولاً ترتیبirfz ها بطوریکه اولی IRFZ24N بعدی IRF9Z24N و دوتای دیگه هم به همین ترتیب
ولتاژ پایه وسط IRFZها نسبت به گراند (پایه وسط ریگلاتور7805)
ببین چند ولته باید 8.5 ولت باشه
ولتاژ پایه اول یا گیت irfzها رو هم گزارش کن که اصولاً باید ۵ ولت و ۲۰ ولت باشه
اگر این ولتاژها درست بودن کنار همین irfzها یه مقاومت ۲.۲ اهم باید باشه که احتمالاً سوخته اگر عکس میزاشتی بهتر میشد راهنمایی کرد
موفق باشی

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
باتشکر از اساتید ک راهنمایی کردند ببخشید من دیر پیگری کردم عکس میزارم ولتاژهایی رو هم ک فرمودید اندازه گیری میکنم نتیجه رو اعلام میکنم

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
۲۰۲۱۰۳۱۴_۱۳۵۱۱۷1.jpg

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
اولین irfz از کدوم طرف باید حساب بشه؟ و اینکه بنظرتون مشکل از بورد کنترل یا بورد ترانس پالس نیست؟ ممنونم

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
991
زاهدان
اولین irfz از کدوم طرف باید حساب بشه؟ و اینکه بنظرتون مشکل از بورد کنترل یا بورد ترانس پالس نیست؟ ممنونم

درود دوست عزیز
قسمتی که irfzها رو خارج کردی تو تصویر مشخص نیست
در حالتی که irfzها خارج هستن ولتاژ محل پایه اول رو نسبت به گراند(بدنه ۷۸۰۵) اعلام کن پایه های که ۵ ولت دارن irf9z24 هستن
سپاس

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
سلام مجدد. ترتیب irfها به این شکل هست درحال حاضر. اول irfz34N بعد irf9z24N و دوتای بعد هم به همین ترتیب . ولتاژ پای وسط irfz34 نسبت به گراند رگولاتور 15 ولت و دو پای دیگه صفر ولت بودن. بقیه رو ولتاژ نگرفتم. درمورد بورد ترانس پالس و بورد کنترل نفرمودید من برای این سوال کردم چون قبل از این حالت ک دستگاه روشن نمیشد من کل قطعات بورد رو تست کرده بودم تا اتصالی ک روی بورد بود پیدا کردم قطعه خراب دیگه ای نبود فقط این دوتا بورد رو نمیتونستم تست کنم. امروز عکسای بیشتری از دستگاه قرار میدم ممنون

بالا