آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن مادربرد h61m-c

jaberaghidat

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-23
61
40
سلام دوستان
یک مادربورد دارم ایسوس h61m-c وقتی پاور رو بهش وصل می کنم چراغ سبز رنگ روی مادربورد روشن میشه اما وقتی پاورسویچ می کنم مادربورد روشن نمیشه به نظرتون مشکل از چی می تونه باشه ؟

xh2g_whatsapp_image_2021-03-31_at_11.03.33_pm_(1).jpeg

مبتدی ام ممنون می شم قدم به قدم راهنمایی کنید

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abdanan11

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام
خیلی کلی !!!!
اقلا کارای انجام شده رو میگفتید
قبل از همه چیز تمام قطعات رو بردارید و با یه پاور سالم تست کنید .بعد اگر روشن شد دونه دونه قطعات رو بزارید حتی سی پی یو رو هم دربیارید و باتری .. همه بجز مادربورد و پاور
اگر بازم روشن نشد 4 پین 12 ولت سی پی رو هم دربیارید اگه بازم روشن نشد کل برد رو شستشو بدید و بازرسی چشمی انجام بدید
در اخر هم چندتا عکس باکیفیت از برد بزارید

jaberaghidat

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-23
61
40
مادربورد بدون سی پی یو و رم روشن نشد
پاور نیز تعویض کردم بازم نشد
قطعاتی مثل هارد و سی دی رام هم بهش وصل نیست یعنی ازش جدا کردم

• Like

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
چهار پین برق سی پی یو رو دراوردی ؟
برد رو کامل شستشو دادی
بررسی چشمی کردی ببینی قطعه ای چیزی نسوخته
در اخر ببین مسیرهای تغذیه اتصالی ندارن و قبل از استارت روی چیپ فشار بیارو بعد استارت بزن ببین وروشن میشه
باتری رو هم دربیار

jaberaghidat

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-23
61
40
کل سی پی یو رو در آوردم
برد رو هنوز شستشو ندادم و ظاهرا نو هست
مشکل ظاهری نداشت خازن ها و ....
هم با باتری تست کردم هم بدون باتری

در اخر ببین مسیرهای تغذیه اتصالی ندارن و قبل از استارت روی چیپ فشار بیارو بعد استارت بزن ببین وروشن میشه

چطور ؟

• Like

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
کل سی پی یو رو در آوردم
برد رو هنوز شستشو ندادم و ظاهرا نو هست
مشکل ظاهری نداشت خازن ها و ....
هم با باتری تست کردم هم بدون باتری

چطور ؟

حتما برد رو با تینر 10 یا 20 هزار شستشو بده خیلی مواقع جواب میده
هیت سینک چیپ رو بردار و روش فشار بیار خیلی زیاد نباشه بعد همزمان با فشار اقدام به سویچ کن ببین روشن میشه.
منظور از مسیرهای تعذیه هم از خود جمله پیداست مسیرهای هپکه تغذیه انشعاب پیدا میکنه خصوصا اونایی که با 5 استندبای کار میکنن
یا میتونید از یو اس بی ها ساتا ها و پنلهای عقب تست بوق بگیرید بعد دوربر چیپ تست اهمی بگیرید و همچنین تست اهمی کنار ایسی شبکه و صدا
چند روز پیش یه برد ام اس ای اورده بودند سویچ نمیشد دیدم مسیر تغذیه یو اس بی ها که 5 ولت هست شورت شده بود بعد از رفع اون مین بدونه مشکل کار کرد

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
حتما برد رو با تینر 10 یا 20 هزار شستشو بده خیلی مواقع جواب میده
هیت سینک چیپ رو بردار و روش فشار بیار خیلی زیاد نباشه بعد همزمان با فشار اقدام به سویچ کن ببین روشن میشه.
منظور از مسیرهای تعذیه هم از خود جمله پیداست مسیرهای هپکه تغذیه انشعاب پیدا میکنه خصوصا اونایی که با 5 استندبای کار میکنن
یا میتونید از یو اس بی ها ساتا ها و پنلهای عقب تست بوق بگیرید بعد دوربر چیپ تست اهمی بگیرید و همچنین تست اهمی کنار ایسی شبکه و صدا
چند روز پیش یه برد ام اس ای اورده بودند سویچ نمیشد دیدم مسیر تغذیه یو اس بی ها که 5 ولت هست شورت شده بود بعد از رفع اون مین بدونه مشکل کار کرد

سلام مهندس بنظرتون امکان نداره مشکل از بایوس یا io باشه؟ بنظر من ایراد از بایوس هم میتونه باشه ضرری نداره اگه یکبار آیسی بایوس رو پروگرام کنن

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام مهندس بنظرتون امکان نداره مشکل از بایوس یا io باشه؟ بنظر من ایراد از بایوس هم میتونه باشه ضرری نداره اگه یکبار آیسی بایوس رو پروگرام کنن

سلام
بله میتونه باشه ولی باید از اول شروع کرد بازبینی چشمی و تمیز کاری برد رو با یه پاور سالم تست کنه بعدا بدونه سی پی یو و خود برد دوباره روشن نشد فقط 24 پین پاور وصل باشه بعد اگه نشد فشار روی چیپ بازم نشد میتونه بایوس باشه و ای او ولی فعلا بایوس رو پروگرام کنه اگه نشد چندتا تست ساده برای اینکه ببینه اتصالی داره یا نه بعد سراغ ای او بره

mori666

کاربر
2020-05-03
22
13
33
سلام. تستر مادربرد ندارید بزارید ببینید که چه کدی رو میده.و مدل سی پی یو روی این مادربرد چی هست

jaberaghidat

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-23
61
40

سلام دوست عزیز

اگه مشکل io باشه روشن میشه اما سیستم نمیاره درسته ؟
مادربورد من اصلا روشن نمیشه فقط چراغ روی مادربورد وقتی پاور بهش وصل می کنم روشن میشه

سلام. تستر مادربرد ندارید بزارید ببینید که چه کدی رو میده.و مدل سی پی یو روی این مادربرد چی هست

دوست من تستر یا دیباگر دارم بله اما وقتی مادربورد اصلا روشن نمیشه دیباگر کار می کنه مگه ؟

• Like
بالا