آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

صدای هوم بلند در ساب آمپلی اسپیکر

Hamid.sh62

کاربر
2019-02-21
6
6
سلام اساتید محترم
من در حال تعمیر اسپیکرم هستم. مارکش saachi
وقتی اسپیکر رو روشن میکنم حتی وقتی موزیک هم پخش نکنه یعنی تو حالت فقط روشن هم باشه یک صدای هوم بلند بیشتر از ساب میده و ساب خیلی میلرزه با اینکه چیزی پخش نمیکه
قسمت تغذیه چک کردم مشکلی بابت ولتاژ نیست سر خازن ها 14 ولت میاد آمپلی هم TDA2030 داره... همه خازن های الکترولیت روی مدار چک شده مشکلی نداشتند. البته موزیک هم روشن میکنم همین صدا در پس ضمینه هست . یکهفته است دارم روش کار میکنم لطفا راهنمایی بفرمایید...یکی از دوستان گفت بخاطر خازن پلی استره...خازن های پلی استر چطوری روی مدار با مولتی متر چک کنم و به نظرتون این صدای هوم بلند مربوط به کدوم قسمت؟؟؟
لطفا راهنمایی نمایید
با تشکر

h.heydari

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2016-09-26
836
3,850
پارس آباد مغان
با سلام

دوست عزیز صدای هوم آمپلی اسپیکر مربوط به فسمت تغذیه که می تواند از نشتی دیودهای تغذیه وخازن های تغذیه باشد و همچنین گاهی خرابی در آی سی tda2030 هم میتواند صدای هوم بلند ایجاد کند.

randomboot

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-10
512
2,316
عکس از برد بزار راحت میشه
در قسمت امپ کنار ای سی ۲۰۳۰ خازن تعویض کن
احتمالا ۴۷ میکرو یا ۱۰ میکرو هست

یک مورد اسپیکر اومده بود که صدای هوم از ساب میومد من با تعویض تمام خازن های ۲۵ ولت ۴۷ میکرو که به پایه ۱ ای سی های ۲۰۳۰وصل بود مشکل حل شد

Hamid.sh62

کاربر
2019-02-21
6
6
خازن های تغذیه رو برای اطمینان عوض کردم و دیود هاش شاتکی بود و تست کردم مشکلی نداشت...آی سی چطور باید تست کنم؟
تو تست اولیه اوکی بود یعنی پایه ها با هم اهم داشتند و اتصال کوتاه نداشتند.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

Hamid.sh62

کاربر
2019-02-21
6
6
شماره پارت نامبر برد تو اینترنت هر چی زدم پیدا نکرد جای یکسری قطعات خالیه البته مشخصاتش روی برد خورده احتمالا برای مدل بالاترش استفاده میشده...چطور میتونم عکس از مدار مدل بالاتر پیدا کنم ببینم خروجی و وردی چی اضافه شده که این دستگاه رو ارتقا بدم...آی سی های 2030 نو انداختم هم زود داغ میکنه هم صدای هوووم هست . فردا میرم سراغ خازن های نزدیک آی سی ها ..... فکر کنم اینطئری پیش برم همه قطعات و عوض کنم :32000000::32000000::32000000:
دوستان ااگر کسی میدونه مدل بالاتر و چطوری عکسی از مدارش پیدا کنم ممنون میشم راهنمایی کنه
مرسی

randomboot

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-10
512
2,316
شماره پارت نامبر برد تو اینترنت هر چی زدم پیدا نکرد جای یکسری قطعات خالیه البته مشخصاتش روی برد خورده احتمالا برای مدل بالاترش استفاده میشده...چطور میتونم عکس از مدار مدل بالاتر پیدا کنم ببینم خروجی و وردی چی اضافه شده که این دستگاه رو ارتقا بدم...آی سی های 2030 نو انداختم هم زود داغ میکنه هم صدای هوووم هست . فردا میرم سراغ خازن های نزدیک آی سی ها ..... فکر کنم اینطئری پیش برم همه قطعات و عوض کنم :32000000::32000000::32000000:
دوستان ااگر کسی میدونه مدل بالاتر و چطوری عکسی از مدارش پیدا کنم ممنون میشم راهنمایی کنه
مرسی

خازن های پایه ۱ آی سی های 2030 به احتمال زیاد خرابه

Hamid.sh62

کاربر
2019-02-21
6
6
سلام و خسنه نباشید اساتید عزیز
خازن تغذیه عوض شد
خازن های نزدیک آی سی ها عوض شد
ی سی های 2030 عوض شد
مشکل حل نشد نشد نشد