آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: جرقه نزدن برد ایران رادیاتور مدل L

G_shayan_H

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-05
28
26
سلام یه برد ایران رادیاتور دیجیتال برد سبز برام اومده که سه بار پشت سرهم به رله شیر گاز رو وصل و قطع میکنه (توی پکیج های ایران رادیاتور سه بار فرمان احتراق میده)و نمیتونه جرقه بزنه که بعدش خطای e12 میده
اپتوکوپلر و تریستور سالمه
کسی از دوستان تا حالا به این مشکل بر خورده ؟؟

پیوست‌ها

• 1.2 مگابایت بازدیدها: 187
آخرین ویرایش:

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
759
2,531
تهران -شانکهای
سلام یه برد ایران رادیاتور دیجیتال برد سبز برام اومده که سه بار پشت سرهم به رله شیر گاز رو وصل و قطع میکنه و نمیتونه جرقه بزنه که بعدش خطابی e12 میده

با احترام
دوست عزیز ، اگه اشتباه نکنم ، قبل از جرقه ، باید فن شروع به کار کنه ،گاز و بعد جرقه زن .
رله فن رو حتما چک ولتاژ بگیرید و تست کنید .

G_shayan_H

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-05
28
26
دوست عزیز من برد رو خارج از پکیج تست کردم حتی اگر تمام رله ها هم خراب باشه باید جرقه بزنه چون پرشر با دست وصل میشه

G_shayan_H

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-05
28
26
کسی از دوستان هست که بدونه چطور میتونم بلوک جرقه زن رو جداگانه تست کنم یعنی بدون دستور میکرو جرقه بزنه
خودم خروجی اپتو رو یکسره کردم ولی جرقه نزد

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سلام یه برد ایران رادیاتور دیجیتال برد سبز برام اومده که سه بار پشت سرهم به رله شیر گاز رو وصل و قطع میکنه (توی پکیج های ایران رادیاتور سه بار فرمان احتراق میده)و نمیتونه جرقه بزنه که بعدش خطای e12 میده
سلام و وقت بخیر
ترانسی که در عکس مشخص کردم رو در بیار و ببین سیم پیچ اولیه و ثانویه اهم داره و چند اهمه؟

Screenshot_7.jpg

خودم خروجی اپتو رو یکسره کردم ولی جرقه نزد
برای جرقه زدن می بایست خروجی اپتوکوپلر را بسیار سریع 50 بار در ثانیه قطع و وصل کنید.

همچنین اپتوکوپلر رو از مدار خارج کنید ببینید ولتاژ برای اپتو دارید یا نه، این کار باید توسط اسکپ انجام بشه اگه ندارید از ال ای دی استفاده کنید.

موفق سربلند و پیروز باشید.

پیوست‌ها

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
707
1,377
استان گلستان

سلام و درود، ترانس جرقه زن رو تست کنین. اولیه باید حدودا 0.5 الی 3 اهم باشه و ثانویه هم بیش از 500 اهم باشه. در غیر اینصورت ترانس جرقه زن خرابه. در ضمن خازن کنار ترانس جرقه زن رو هم تست کنین.
موفق و پیروز باشید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohamadaz
بالا