آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: اسیلوسکوپ ۲۰ مگاهرتز آنالوگ ضایعاتی

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
سلام دوستان
امروز رفتم ضایعاتی برا خرید یه تیکه تیرآهن
یارو صاحب ضایعاتی کلی لوازم الکترونیکی که شامل کامپیوتر و پرینتر و غیره خرید کرده بود روی همه ارم جهاد کشاورزی داشتن که چشمم به یه اسکوپ که عکس ضمیمه کردم افتاد
طرف بدون تست و زدن به برق میگه شانسی میفروشم قیمت ۶۰۰ هزار
بنظرتون ارزش ریسک داره بخرم اگه خراب باشه اصلا قابل تعمیر هست و نقشه اش موجوده یا بیخیال بشم
Screenshot_20210319-023435.jpg

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
سلام دوستان
امروز رفتم ضایعاتی برا خرید یه تیکه تیرآهن
یارو صاحب ضایعاتی کلی لوازم الکترونیکی که شامل کامپیوتر و پرینتر و غیره خرید کرده بود روی همه ارم جهاد کشاورزی داشتن که چشمم به یه اسکوپ که عکس ضمیمه کردم افتاد
طرف بدون تست و زدن به برق میگه شانسی میفروشم قیمت ۶۰۰ هزار
بنظرتون ارزش ریسک داره بخرم اگه خراب باشه اصلا قابل تعمیر هست و نقشه اش موجوده یا بیخیال بشم
مشاهده فایل‌پیوست 174518

سلام . 600 هزار برای خاک خریدن خیلی زیاده .درسته ظاهرش اسیلوسکوپه ولی در واقع خاک میخری

ولی من لنگشو دارم حدودا 15 ساله دارم استفاده میکنم تا حالا علارغم پایین بودن رنج تست و سنجش واقعا کارمو راه انداخته و در فرکانسها و سیگنالهای بالا با نحوه تنظیم باز میتونه سلامت قطعات و وجود سیگنال و فرکانس رو برسونه

یکی بستگی به نوع کار جنابعالی داره ( چون الان معمولا با توجه به زمان کار بیشتر 100 مگاهرتز تهیه میکنند ) ولی اکثر تعمیرات در همین حد نیاز داره

اگه باز نشده به ریسکش می ارزه ولی اگه باز شده شاید 300 یا 400 خوبه

یک راهی هم ( انتخاب ) من جلو پاتون میزارم اگر تا 400 خریدین و زدین به برق جواب داد مال شما بسلامتی ازش استفاده کن اگر جواب نداد مال من ( البته به نیت تعمیر مدار دست کاری نشه )

موفق باشید

آخرین ویرایش:

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
سلام . 600 هزار برای خاک خریدن خیلی زیاده .درسته ظاهرش اسیلوسکوپه ولی در واقع خاک میخری

ولی من لنگشو دارم حدودا 15 ساله دارم استفاده میکنم تا حالا علارغم پایین بودن رنج تست و سنجش واقعا کارمو راه انداخته و در فرکانسها و سیگنالهای بالا با نحوه تنظیم باز میتونه سلامت قطعات و وجود سیگنال و فرکانس رو برسونه

یکی بستگی به نوع کار جنابعالی داره ( چون الان معمولا با توجه به زمان کار بیشتر 100 مگاهرتز تهیه میکنند ) ولی اکثر تعمیرات در همین حد نیاز داره

اگه باز نشده به ریسکش می ارزه ولی اگه باز شده شاید 300 یا 400 خوبه

یک راهی هم ( انتخاب ) من جلو پاتون میزارم اگر تا 400 خریدین و زدین به برق جواب داد مال شما بسلامتی ازش استفاده کن اگر جواب نداد مال من ( البته به نیت تعمیر مدار دست کاری نشه )

موفق باشید

درود
من کارم تعمیرات دستگاههای جوش اینورتری هست و سخت به یه اسکوپ با دامنه حداکثر ۱۰۰ کیلو هرتزنیاز دارم امروز جمعه بود و نرفتم سراغ ضایعاتی این اسکوپه فک نکنم باز شده باشه چون برچسب اداره جهاد کشاورزی روی قابش بود فردا میرم سراغش ازش میخرم
جالب اینکه به یارو میگم ۴۰۰ بده بخرم میگه برو بابا بازش کنم دو کیلو مس داخلش داره خخخخ

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
درود
من کارم تعمیرات دستگاههای جوش اینورتری هست و سخت به یه اسکوپ با دامنه حداکثر ۱۰۰ کیلو هرتزنیاز دارم امروز جمعه بود و نرفتم سراغ ضایعاتی این اسکوپه فک نکنم باز شده باشه چون برچسب اداره جهاد کشاورزی روی قابش بود فردا میرم سراغش ازش میخرم
جالب اینکه به یارو میگم ۴۰۰ بده بخرم میگه برو بابا بازش کنم دو کیلو مس داخلش داره خخخخ

توکل بخدا همون 600 بخر اگه سالم بوده مال جنابعالی مبارکتون باشه اگه سالم نبود یا بده من یا دوست خوبمون آقایی که خواستن

بهر حال شما ضرر نمیکنی .موفق باشید

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
توکل بخدا همون 600 بخر اگه سالم بوده مال جنابعالی مبارکتون باشه اگه سالم نبود یا بده من یا دوست خوبمون آقایی که خواستن

بهر حال شما ضرر نمیکنی .موفق باشید

سلام علی آقا
اسکوپ از یارو خریدم و آوردم کارگاه خودم تست کردم روشن شد نه پراپ ندارم نه اطلاعاتی از روش کارش (تا حالا با اسکوپ کار نکردم )چطور از سلامت دستگاه مطمن بشم تا براش پراب تهیه کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

۲۰۲۱۰۳۲۵_۲۲۵۷۲۸.jpg

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,214
2,969
داخلش را باز کنید ببنید لامپش نشکسته اشعه ندارد

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437